Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Üdv. Azzal kapcsolatban lenne...

Frizória Szilvia kérdése:

Üdv. Azzal kapcsolatban lenne kérdésem, oktoberben meg szünik a munkaviszonyom viszont gyermeket várok. Mivel határozott idejű a szerződésem ezért nem tudom mit tegyek, hogy ne csak gyest kapj? Ha elmondom kirughatnak?

Figyelt kérdés
2016. jún. 24. 18:36
 1/8 Bella169 ***** válasza:
100%

Ez így kevés infó.

Ha elmondod sem rúghatnak ki, de nem kötelesek hosszabítani a szerződést.

mennyi ideje dolgozol?

Mikorra vagy kiírva?

2016. jún. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
En igy jartam. 6 eve dolgoztam ott, kozigazgatasban. Hosszabbitottak, a felteteluk volt, hogy vegig dolgozom otthonrol a terhesseg alatt. Igy van Csedem es Gyedem is, de vissza oda nem mehetek dolgozni.
2016. jún. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Van 3 év folyamatos munkaviszonyom. Itt 14 hónapha dolgozom. Január elejére vagyok ki irva.
2016. jún. 24. 18:46
 4/8 anonim ***** válasza:
Én 3 ève dolgoztam a munkahelyemen, havonta újítottàk a szerződést. Nem volt túl egèszsèges ott, úgyhogy a 4. terhességi hónapos szerződésemet amint alàírtam elmentem tàppénzre, nem kaptam több szerződést. Utàna elmentem munkanélkülire, félbeszakítottuk, 1 hónapot papíron egy irodàban dolgoztam (kifizettem a munkàltatómnak a jàrulékokat), aztàn visszamentem munkanélkülire. Nagyon kiszàmoltuk, pont biztosított voltam még a szülés napjàn, ìgy kaptam TGYÁSt és GYEDet is. Ez 3 éve volt
2016. jún. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2016. jún. 24. 19:07
 6/8 Bella169 ***** válasza:

Érdemes lenne kiszámoltatni, hogy mennyi munkanélkülire vagy jogosult ha nem hosszabítanak szerződést, és úgy kivenni a munkanélkülit, hogy az alatt szülj így minimálbér után jogosult leszel csedre és gyedre.

Az a fontos, hogy a szülés napján biztosítva legyél (munkaviszony vagy munkanélküli ellátást folyósítsanak)

2016. jún. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
41%

#4

Ott 100% esélyed lett volna megnyerni egy munkaügyi pert. Ha 1 évnél hosszabb ideig "hosszabbítgatnak", akkor a per esetén úgy veszik, hogy a munkáltató köteles egy év után határozatlan szerződésre módosítani, valamint kártérítést fizetni a munkavállalónak.

Ha nem nagyon régen volt, fogadjatok munkajogászt és ugorjatok neki a pernek, mert több százezer forintot is kaphattok. (Függően a munkabéred mértékétől)

2016. jún. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves #7!

Köszönöm, hogy leírtad!

Ez 3 éve volt, nem hiszem hogy bàrmit tehetnék

2016. jún. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!