Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi alapján számolják ki a...

Mi alapján számolják ki a Csed-et? Eléggé össze vissza dolgoztam A 365 nap 2 éven belül megvan. Szeptember végére vagyok kiírva, de a szerződésem Augusztus végén lejár. Úgy tudom 42 nappal a szülés előtt még jogosult vagyok rá, de mi alapján?

Figyelt kérdés

A munkaviszonyaim 2016 ban:

2015.10.28-2016.01.27

munkanélküli: 2016.04.08-2016.05.14

2016.05.17-2016.08.20


2016. júl. 8. 12:00
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
A csecsemőgondozási díj összegének megállapításánál jövedelemként kizárólag az ellátásra való jogosultság kezdő napján fennálló biztosítási jogviszonyban elért, a személyi jövedelemadó-előleg megállapításához, az állami adóhatósághoz bevallott, pénzbeli egészségbiztosítási járulékalapot képező jövedelmet lehet figyelembe venni.
2016. júl. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
9%

dehogy! csedet szülés várható ideje előtt 28 nappal lehet igényelni, így nem futhat ki belőle.

nem fog max csedet kapni, amit bemásoltál, az a maximum összeg, ezt az kapja akinek több a bére a minimálbér 2x-esénél. de a kérdező csak akkor kapja eszerint ha ő is többet keres, egyébként a szerződés szerinti bére lesz az alap.


és nem pofázok, hanem ezzel foglalkozom, csak én írtam jól, de persze én vagyok 0%-osra lepontozva. még mindig nem értem amúgy, hogy ilyen kérdéseknél miért szól hozzá az, aki nem ért hozzá. ezzel csak félrevezetitek a kérdezőt...


Tehàt Te (aki ezek szerint igen szarul végzed a munkàd) azt àllìtod,szemben az oep honlapjàval,hogy a kérdező szeptember 2àn munkaviszony nélkül igényelheti a csedet,mindezt úgy,hogy a jövedelme lesz az alap...


Kérlek fejtsd màr ki a részleteket, komolyan légyszi,légyszi,légyszi...

2016. júl. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Azt még mindig nem értem, hogy a 2 év hogy kerül a képbe.


Illetve ha találok augusztus 20-tól egy munkahelyet, olyankor mi van?

2016. júl. 8. 22:00
 24/27 anonim ***** válasza:

Nos tegyük tisztába. 22-es nem igazán vagy toppon ha ezzel foglalkozol.

Ahogy az előtted lévő írta, csed/gyed esetében is csak az aktuálisan fennálló biztosítási jogviszony vehető figyelembe az alap megállapításánál!!!!! Ennek semmi köze a max gyedhez. Csednél meg amúgy sincs max., kivéve ha valaki nem a gyedbe szül és nem megy vissza dolgozni (de ez megint más ügy.

A munkaviszonynál lehet ugye 180/120/30 napi jövedelem átlaga vagy a szerződés szerinti bér. Attól függően, hogy mióta is dolgozik az adott munkahelyen. Neki ugye nem lesz meg a 180/120 nap, de lesz jövedelemmel ellátott időszaka, ez lenne az alap. Igen lehet kérni a csedet a szülés előtt 28 nappal ezt meg is teheti a kérdező, viszont kérdés, hogy az igénylés napjától visszafelé 2 évben mikor is volt és mennyi munkaviszonya, mert amit leírt az még közel sincs 365 nap. És ami a lényeg, mivel nem tud megint álláskeresésire jönni, csak csedet fog kapni, majd pedig gyest.

Szóval kérdező, ha megvan valóban a 365 napod az igénylést megelőző 2 évben tudsz igényelni csedet vagy szeptember elejétől vagy szüléstől 168 napig viszont gyedre nem leszel jogosult. Ha el tudnád érni azt, hogy legalább a csed igényléséig (szeptember elejéig) meghosszabbítsák a szerződésedet (tehát azon a napon amikor igényled még meglegyen a munkaviszonyod), akkor tudnál gyedet is majd igényelni.

2016. júl. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Úgy néz ki, hogy kellek egy helyre 2 hét határozott iďőre 07.11-től. Ha jól számolom az már beleesik 1 nappal az igénylés időpontjába. A kérdésem még az, hogy akkor ebbol a 2 hétből fogják számolni?
2016. júl. 9. 11:37
 26/27 anonim ***** válasza:

Úgy ahogy a 24-es írja, ha nincs 180/120/30 napi figyelembe vehető jövedelmed, akkor a szerződés szerinti lesz az alap.


/OFF: Kérlek 22-es írd már meg, hogy hol vagy tb-s, hogy még véletlenül se menjek oda dolgozni, mert ha így végzed a munkád, ahogy írod, akkor igen sz@rul dolgozhatsz. Csak megsúgom, a csed nincs maximalizálva./

2016. júl. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget!!!!! :)
2016. júl. 9. 12:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!