Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Aki majdnem a szülésig dolgozi...

Aki majdnem a szülésig dolgozik, hogy számolja ki, hogy mikor megy csedre?

Figyelt kérdés
Még nem vagyok terhes, csak tervezgetünk. Irodai munkát végzek, közel lakok a munkahelyemhez, és ha úgy adódik, akár otthonról is tudok dolgozni, szóval (és lehet, ezt terhesen máshogy látom majd) tudnék akár kb munkából szülni menni. Mivel jól keresek, anyagilag jobban megérné minél később csedre menni, de ez a gyakorlatban hogy működik?Ki van írva az ember 30-ára szülni, és a biztonság kedvéért 15-étől már cseden van, hogy mikor szül, már tutira ne dolgozzon? (persze mi a tuti, születhet a gyerek 3 héttel korábban is...) Aki egészen a terhesség végéig dolgozott, az hogy csinálta?
2017. febr. 4. 09:30
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
A csedet a szülés másnapjától is lehet igényelni.
2017. febr. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt értem, de van olyan, hogy az ember 30-ára van kiírva, és 29-én még bemegy dolgozni, remélve, hogy nem munkaidő közepén indul meg a szülés? Vagy a "végig dolgoztam" a gyakorlatban azt jelenti, hogy az utolsó pár hétben már azért otthon van az ember (akár cseden, akár táppénzen), mert bármi történhet?
2017. febr. 4. 10:08
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

nem kell otthon lenned semeddig, az csak lehetőség, hogy meg lehet kezdeni 28 nappal előbb is a csedet.

valóságban meg azért el kell készülni, vásárolni, mosni, vasalni kell, ami nagy pocakkal úgy, hogy 2 órákat tudsz csak aludni mert zsibbad mindened, nem egyszerű :) én is otthonról dolgoztam, de a nagy pocakomtól iszonyú kényelmetlen volt az asztalhoz ülni, nem fértem hozzá és a hátam annyira fájt, hogy fél óránként fel kellett állnom. 35. héten írt ki végül az orvos

2017. febr. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jaa, értem. Köszi a válaszokat!
2017. febr. 4. 12:50
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A csedet legkésőbb a szülés napjától lehet igényelni. Ez azt jelenti, hogy 30-ára vagy kiírva, de 14-én bemész dolgozni és onnan mész egyenesen a szülőszobára, akkor 14-étől adod be a csed-kérelmet.
2017. febr. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én pultos voltam, 22-ére voltam kiírva, 1-től voltam cseden. Addig dolgoztam.

Tudtam volna az utolsó pillanatig, mert nem volt nagy hasam, fizikálisan nagyon jól voltam. Jól aludtam, semmi bajom nem volt.

De jó volt szülés előtt egy kis szabadidő, amikor megvettem mindent, befejeztük a gyerekszobát, összepakoltam a kórházi csomagot.

Végül 19-én szültem.

Akkor is vásárolgattam a kórházból hazafelé, amikor folyni kezdett a vizem. Még haza is vezettem (de a kórházba is tudtam volna kocsival menni).


Akkor mész csedre, amikor akarsz, meg ahogy a munkáltatóval megbeszéled. (legkorábban a kiírt nap előtt 28 nappal, legkésőbb a szülés napján.)

2017. febr. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb válaszokat is! A hivatalos részével tisztában voltam, csak az érdekelt, hogy a gyakorlatban hogy néz ez ki. Sikerült összeraknom a képet :)
2017. febr. 6. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!