Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha szülés után felmondanak...

Ha szülés után felmondanak akkor is jár a gyed? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!A következő a helyzet. Kolleganőm most dog szülni kb 2 hete van még.Most táppénzem van január 1 óta.A főnökünk azt mondta ha megszül akkor utána közös megegyezéssel csinálják meg a felmondást.

Azt tudom hogy a gyerek 2 éves koráig kapja a gyedet,ha a szülés pillanatában is van bejelentett munkahelye. Viszont azzal nem vagyok tisztában mi van akkor ha szülés után 2-3 héttel közös megegyezéssel felmond neki?Akkor elesik a gyedtől ugye?Vagy fogja kapni és ez nem számit már akkor?Mert ugyebár ő nem mondhat fel míg a baba 2 éves nem lesz de ugy látszik lenne esze kijátszani.Semmit nem akar addig alá írni míg 100%-ra nem tud meg valamit.ezért kérnék tőletek segítséget mer én nem mindet tudok erről és segítenék neki.Pláne meg hogy mi is babát szeretnénk a férjemmel így fogom tudni mire várjak.Köszönöm.

Ha valamit nem írtam le rendesen akkor kérdezetek nyugodtan.


2017. febr. 8. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Ilyen nincs, nem mondhatnak fel neki, mert védett, jár minden juttatás, ha letelik a GYED, akkor megtehetik, hogy nem veszik vissza, ha vissza akar menni, de nincs olyan, hogy ha megszül, akkor felmondanak neki. Semmit ne írjon alá, nehogy közös megegyezés legyen, semmi, ő ott dolgozik, csak próbálkozik a főnöke, nyugodtan élvezze a babázást.
2017. febr. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A gyedet kapni fogja passzív jogon a gyerek 2 éves koráig, viszont onnantól kezdve, hogy nincs munkaviszonya (és csak passzív csedet, gyedet kap) nincs biztosított jogviszonya, szóval ha kistesót s terveznek, akkor előtte újra le kell dolgoznia az 1 évet, hogy a következő babára is kapja az ellátásokat.

Én azt tanácsolom, hogy ne írjon alá semmit. Ők nem mondhatnak fel neki, az anya meg hülye lenne aláírni egy közös megegyezést.... Majd a kedves munkahely felmond neki, ha már megteheti.

2017. febr. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

A munkáltatót sem értem, mert amikor már semmibe nem kerül neki a dolgozó, akkor akarja megszüntetni a munkaviszonyt? Nem mindegy neki? Szülés után semmit nem kell utána fizetnie.


Ha megszűnik a munkaviszony szülés után, akkor ahogy írták jár minden 2 éves korig, de egy eetleges 2. gyereknél semmi.

2017. febr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem mindegy neki, mert a csed, meg a gyed első fél évére szabadság illeti meg az anyukát, amit majd ki kell fizetnie, amikor eljön az ideje. Illetve ha akkor küldik el később, akkor még végkielégítést is kell fizetniük (bele számítva azt az időt is amit anyuka otthon töltött). És esetleg több babánál még halmozódnak ezek a dolgok.
2017. febr. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
alá ne írja :) védett,akkor is ha megszült
2017. febr. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.!Aranyosak vagytok!
2017. febr. 9. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!