Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a terhességem 7 hónapjában...

Ha a terhességem 7 hónapjában táppénzen vagyok veszélyeztetett terhesség miatt, akkor éhen halok a GYED-ből?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy 1 éves munkaviszony alapján számolnak, de ebbe nem tartozik bele a táppénz. Ez mit jelent? Akkor 5 hónapot átlagolnak a 12 hónap helyett? Vagy hogy kell ezt értelmezni? Elnézést kérek a kérdésért, de nagyon analfabéta vagyok ehhez, ezért kérdezek.
2017. febr. 12. 13:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Ja bocs, most látom 5 hónap, nem kettő.

De akkor se elég 7 hó tp-re

Előző voltam.

2017. febr. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
8 éve dolgozom itt folyamatosan, csak a terhesség 2 hónapjától vagyok táppénzen. És mi van akkor, ha megszakítom a táppénzt és visszamegyek dolgozni, aztán megint adódik egy komplikáció és megint táppénzre kell mennem. Ezt megtehetem, igaz? Nem akarok én végig táppénzen lenni, csak most fenyegető vetélés veszélye miatt kellett eljönnöm. De ha az elmúlik, akkor ha rajtam múlik visszamennék dolgozni. Ilyenkor is át fogják ugrani a táppénzt? Magyarul akkor ha jól értem 180 folyamatos munkanapot számolnak, amit nem szakít meg semmi. Jól gondolom?
2017. febr. 12. 14:47
 13/22 anonim ***** válasza:
A táppénzt mindig átugorják. Ha nem változott mostanában a bruttó bejelentett fizud vagy volt nagyobb prémiumod akkor igazából mindegy is mert csak bérből számolnak.
2017. febr. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Nem kell hogy 180 nap folyamatos legyen. Amikor van akkor nézik hogy legyen 180 nap. Azt is megteheted amit irtál hogy visszamész dolgozni majd újra táppénz.
2017. febr. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nem volt semmi, illetve lesz állítólag fizetésemelés. Majd én kapom a legkevesebbet, ahogy általában. Befolyásolja a közeljövőben történő fizetésemelés a gyed-et ebben az esetben?


És még azt szeretném kérdezni, hogy a GYED és a GYES együtt jár, egy időben? Tehát ezt a két összeget kapom egyszerre?

2017. febr. 12. 14:54
 16/22 anonim ***** válasza:
Nem.Fél éves koráig csed, utána fél évtől 2 évesig gyed, és két évestől 3 évesig gyes. Egyszerre csak egyet kaphatsz.
2017. febr. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

11-es vagyok.

Oké. Értem. Akkor ahogy a többiek írták :-)

2017. febr. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindannyiótoknak.


Még arra tudnátok válaszolni, hogy a táppénz az munkanapra vagy naptári napra jár?


Illetve, hogy a családi adókedvezmény az jár első gyerek után is? És azt jeleznem kell munkahelyemen, hogy igénylem? Vagy a bérszámfejtő tudja ezeket a dolgokat, nekem nincs vele dolgom?

2017. febr. 12. 15:06
 19/22 anonim ***** válasza:
A családi adókedvezményt már első gyerekre is igénybe lehet venni, már magzati korban is, a terhesség 91. napjától. Viszont ez nem úgy működik, hogy automatikus intéződik, hanem neked kell szólni, vagy a férjednek/élettársadnak, hogy igénybe szeretnétek venni (egyikőtök, vagy megosztva mindkettőtök igénybe veheti) és arról nyilatkozni kell.
2017. febr. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Ó, de sokat segítettél, nagyon szépen köszönöm. Jegyzem is a többi intéznivaló közé.
2017. febr. 12. 16:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!