Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szabadságról hazajöjjön a...

Szabadságról hazajöjjön a fogadott orvos?

Figyelt kérdés

Nemrég szült az egyik rokonom. Fogadott sokija volt,akinek végig nem kevés pénzt adott. A doki elment nyaralni Görögországba,szólt is minden páciensének,adott meg helyettest.

A rokonnak ez a 36.hetére esett,viszont a baba akkor akart megszületni.

Helyettesnél szült végül,mert a saját dokit elérték (hajnal),de az nenm indult egyből haza.

Azota a dokit szidják,hogy szülésre odaért volna,nem ezért fizettek végig a rendelésen.

Csak szerintem hülyeség? Az orvos is ember,neki is jár szabi. Én se rohanok be dolgozni ha szabi alatt akad meló.


2016. aug. 28. 08:01
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Doki egyébként külön kér pénzt magánrendelésért és szülésért is.

Eltelt töb hét,de azota is háborognak hogy kidobott pénz volt a magánendelés,család meg bólogat.

2016. aug. 28. 08:04
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

18 hetes voltam, mikor a dokim szólt, hogy akkor fog nyaralni, mikor szülők várhatóan, igy nem vállal. Először baromira kiakadtam rá, aztan rájöttem, hogy korrekt, mert igy legalább nem ér kellemetlen meglepetés, hogy ha megis tenyleg akkor szülők, nem o lesz mellettem.

Ahogy mesélted, az a doki is szólt, szoval dönthettek volna ugy, hogy keresnek mást helyette, biztos megértette volna az orvos is. De ezzel vállaltak a kockázatot, hogy mással kell szülni. Ezek utan nem ertem a felháborodást. Én is ugy gondolom, hogy joga van az orvosnak is a szabadságához. Es ráadásul nem szó nelkul tűnt el, hanem helyettest is intézett, szoval szerintem korrekt volt.

2016. aug. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen a magánrendelés, fizetni kell a vizsgálatokért (nem a szülésért). Teljesen korrekt volt, megbeszélte a munkatársával/munkatársaival. A kismamák ha segítségre szorultak akkor volt kihez fordulniuk. Nem szabad elfelejteni, hogy az orvosok is emberek, nekik is jár egy kis feltöltődés. A másik meg nem akkor ment szabira amikorra ki volt írva szülés várható időpontja.

Az én dokim is most van szabin, 36 hetes vagyok, (37 hétre visszajön).

2016. aug. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez most komoly?? Elvárták volna,hogy hazautazzon Görögországból,mert beindult a szülés???

Szólt előre,hogy nem lesz,nem is értem minek hívták. Tudtommal ilyenkor a helyettest kell zaklatni,hisz ezért van helyettese!

A rokon egy idióta,aki azt hittem,pénzért mindent megvehet!

Szerintem nem kidobott pénz a magánrendelés,viszont a szülésért nem fizetnék csak a helyettesnek. A terhesgondozás és a szülés az két külön dolog! Ne keverje már össze a kedves rokon! Azért fizetett,mert magánba járt terhesgondozásra! Pont!

2016. aug. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A magánrendelésen azt fizetem meg, hogy munkaidőn kívül, minimális várakozási idő mellett, az általam választott orvoshoz járok, ő pedig tisztességgel ellát. Szüléskor azt honorálom, hogy rendelkezésemre áll akár szabadnapján vagy éjszaka is, amibe az nem tartozik bele, hogy külföldről hazarángassam. Túlzásokba azért nem kellene esni, az orvos is ember és ha korrektül megoldotta a helyettesítést, akkor nincs miért háborogni.

Én is nyáron szültem és kb. 35 hetes korom körül elment szabira a dokim, de jelezte, hogy a közelben lesz, szóval nyugodtan lehet keresni, ha baj van. Amikor külföldre megy, ő is gondoskodik a helyettesítésről.

2016. aug. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is túlzásnak gondolom, hogy elvárták volna, hogy külföldről elinduljon a kórházba! Én is magánrendelésre járok, de az ott fizetett összeget nem azért adom ki, mert előre pénzelem az orvost. Azt a pénzt mindenki kifizeti, legyen kismama aki terhesgondozásra jár hozzá, vagy éppen aki csak általános vizsgálatot szeretne. Ráadásul nálunk nem vállalják el a nőgyógyászok a szülést előre lebeszélve, kivéve a programozott császárt. Aki éppen ügyeletben van a kórházban, nàla fogsz szülni, ha a te dokid az akihez jártál végig, szerencsés vagy! Amúgy 36. Hétnél nálunk automatikusan a megyei kórházba küldenek, mert a városunkban nincsen gyermek/csecsemő intenzív, így mindenki a 20 percre lévő megyeszrkhelyre indul ilyen esetben. Oda meg ugye alapból se fog menni a doki veled, ha fizettél neki, ha nem.

Szerintem kicsit elgondolkodhatna a rokonod..mindennek van határa!

2016. aug. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Görögországból elindult haza? :)

Na mindegy. Nincs igaza a családnak.

Az enyém itthon volt szabin, be is jött, mert be tudott jönni, nem volt helyettes, ezt megbeszéltük.

A másodiknál is az országban volt, de nem ért be, be gyorsan zajlott. Az ügyeletesnek adtuk a pénzt. Szerintem ez így korrekt.

A doki szólt, jelölt meg helyettest, semmi gond ezzel. A terhesgodozás pedig megint más, van aki csak arra jár, nem fogadott dokinál szül pl.

2016. aug. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, kimaradt egy szó. Szóval ha elindult VOLNA haza rögtö, akkor sem ér be.
2016. aug. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Majdnem 24 órát vajúdott,ezért mondogatják,hogy hazajöhetett volna... ah persze,évente 2-3x el tud kicsit szabadulni,én azt is megérteném ha a telwfonját se veszi fel (és ha épp olyan helyre megy ahol térerő sincs?)
2016. aug. 28. 09:18
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lehet elvárni, hogy Görögországból induljon el haza???? Ez beteges....
2016. aug. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!