Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Anyukák ti hova tudtok menni...

Anyukák ti hova tudtok menni dolgozni ami 8tól fél 4ig van?

Figyelt kérdés
A férjem csak hétvégén jár haza, ő nem tud semmit vállalni a 2 gyerekkel kapcsolatban. Van egy 7 éves meg egy 4 éves gyerekünk. Én még szeretnék dolgozni menni de nem találok olyat ahol 8ra kell járni mert addigra tudom elvinni az oviba meg iskolába a gyerekeket. Viszont 3/4 4re a suliba menni kell a gyerekért max negyed 5ig el kell vinni. Így fél 4kor el kell jönnöm a munkahelyről. Ki hogy tudja megoldani ezt?
2017. febr. 26. 21:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Részmunkaidő, hétvégi beosztással.
2017. febr. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, mert így a napi 8 óra matematikailag nem jön ki...
2017. febr. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

En mamak segitsegevel allando ejjelesben dolgoztam.

De volt,hogy a szomszed neni aludt nalunk(elotte is vigyazott napkozben a gyerekekre)

Igaz parom csak rovid ideig volt tavol(masik varosban 1,5honapig).amugy csak 3 hetente kellettek a mamak,mikor parom is ejjeles volt.

Reggel megjottem,elvittem oket,aztan aludtam es delutan mentem ertunk.suli utan meg tudtunk tanulni,tudtam fozni,takaritani.

Ha a pici akkora lesz,ujra allando ejjelesbe megyek vissza.

2017. febr. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Én fél nyolctól fél négyig dolgozom, a férjem vállalkozó. A kicsit én viszem oviba reggel, hét előtt öt perccel már ott vagyunk. A nagyot a férjem viszi iskolába, ő is ott van már hét óra tízkor, de szeret is korán menni, mert így tud játszani. Egyébként az én gyerekeim is pont annyi idősek, mint a tiéd, a nagy 7 múlt, elsős, a kicsi meg áprilisban lesz öt éves. Ha a férjem nincs itthon, akkor én viszem mindkettőt reggel, az ovi közel van hozzánk, a suli viszont a város másik felén (mert oda szeretnénk költözni, ezért oda írattuk), ezért háromnegyed hét előtt indulunk pár perccel, hogy az oviba nyitásra érjünk, aztán át a városon a nagyobbal, utána én vissza, mert a belvárosban dolgozom, s így is beérek bőven fél nyolc előtt. Egy megyeszékhelyről beszélünk amúgy a nyugati országrészen, szóval nem túl nagy város. Délután pedig én szedem össze mindkét gyereket, először az iskolást, de nálunk négyre kell érte menni, s így is van amikor várok még rá. Az ovisért utána megyünk, kb. fél öt mire odaérünk. Szerencsére van autóm, így azzal egyszerűbb a helyzet. Tömegközlekedéssel nem tudnám ezt megoldani. Nálunk nincs részmunkaidő sajnos, de még a városban sem igazán működik ez, több ismerősöm is szeretett volna így dolgozni. De ha neked ezek a fix időpontok, akkor máshogy nem tudod megoldani, csak ha hat órában dolgozol. Amúgy az igazságügyben dolgozom, de nekünk irodai rabszolgáknak abszolút nem rugalmas a munkaidő, pedig tök jó lenne úgy, mint a NAV-nál.
2017. febr. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Régi munkahelyemre irodába megyek vissza, 8-16-ig, autóval kb 15perc.

Amit te szeretnél az szerintem max 4-6 órás részmunkaidővel.

Esetleg ha meg tudod beszélni járj fél 8-tól fèl 4-ig.

2017. febr. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én 7-15:20-ig leszek. Ha eltekintek páromtól,akkor úgy,hogy 7előtt oviba éd suliba lesznek már. Ha fejre állnék se tudom megoldani máshogy.

Párom 7:30-16:20-if van amúgy,mi lehet elmegyünk falura lakni majd. Összepakolunk,párom kitesz engem 7előtt,utána rohan a most épp kettő,de majd három gyerekkel. Du meg szedem össze őket,párom majd minket és irány haza.


Sajnos senki nem gyerekbarát helyen van szinte.

Nekünk mázlink van mert párom eljöhet bármikor ,de ez nem azt jelenti,hogy naponta csak 8-15-ig lenne,nem élne vissza a főnöke jóindulatával. Most én itthon vagyok a picivel,párom már 7-kor benn van,de jön haza 16:20helyett már 4 előtt kicsivel. Reggel én viszem oviba a nagyot,du ő hozza haza. Itt az ovi a panellal szembe.

Mo nagy hibája,hogy nincs 4-6órás munka az anyáknak.

2017. febr. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy ahol mi faluba lakunk és a városba kell bejárni iskolába viszont az ovi meg itt csak fél 8tol nyit. Régen emlékszem az oviba már 6kor be lehetett adni a gyereket és este 6ig kellett érte menni. Most még 4kor már mennek haza az óvónők. Itt faluba így van. Munka meg inkább 3 műszakban van gyárakba. Irodai munka kihalásos alapon.
2017. febr. 27. 19:23
 8/10 anonim ***** válasza:
Próbálj meg az oviban elhelyezkedni :)
2017. febr. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vidd a kicsit a városba oviba a munkahelyedhez közel.
2017. febr. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk 7-től lehet vinni oviba. Heti egyszer viszem olyan korán mert a nagyobb gyerekem elsőbe és most másodikba is megnyerte 0.ik órára az erkölcstant (kész vagyok ettől). A gyerekem kívül még 2 másik gyerek van akiket ilyen korán visznek. Falusi ovi és az első szülőin mindig elmondja a vezető,hogy ha valakinek igénye van rá akkor jelezze és megoldják azt,hogy 6.30tól már legyen itt valaki és lehessen hozni a gyereket. A munkám lehetővé teszi és miután vissza mentem dolgozni a munkáltató is engedélyezte a rugalmas munkarendet. Ez nagy könnyítés mert férjem 70km-re jár dolgozni,így reggel 6kor elmegy és este 6 előtt kicsivel érkezik. Mamák meg nincsenek a közelbe.
2017. febr. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!