Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Határozott szerződés alatt...

Határozott szerződés alatt teherbe esni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Januárban járt le a gyesem, márciustól dolgozok munkanélkülin keresztül vagyok kiközvetítve. A szerződésem 1 évre szól. Ha megfelelek felvesznek határozatlan időre.

Viszont szeretnénk még egy második kisbabát valamikor.

Ebben a helyzetben, ha esetleg az 1 éves szerződés alatt esnék teherbe, elküldhetnek vagy sem?

Sajnos a gyes után nem sikerült rendes munkahelyet találnom, így hogy ne üljek itthon elvállaltam ezt a közfoglalkoztatást. :(


2017. márc. 26. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Nem rughatnak ki, mert terhesen vedelem alatt allsz, de ha lejar a szerzodesed, nem fogjak meghosszbbitani.
2017. márc. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. De ha a szülés időpontjában nem lesz elő munkaviszonyod, akkor nem fog se csed, se gyed járni. Plusz tappenzre se tudsz menni csak anyja időre, amennyit dolgoztál. Értelmesebb lenne várni azzal a második gyerekkel, pláne ha nem sikerült eddig se munkát találni.
2017. márc. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Két gyerekkel aztán marha könnyű lesz újra elhelyezkedni, ha ezt a munkahelyet sem becsülöd meg. Olyan nehéz kivárni 1 évet, addig rendesen odatenni magad és csak azután kezdeni neki újra próbálkozni?


Nem kötelesek hosszabbítani, ha lejár terhesség alatt, nem kapsz semmit, és visszamenni se lesz hova.

2017. márc. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Akkor szerintetek inkább várjam meg,hogy leteljen az 1 év, és felvegyenek határozatlan időre?

közben keresem a melót, mert azért mégis jobb lenne teljes fizetésért dolgozni.

2017. márc. 26. 20:28
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves harmadik, pont ezért kérdezem, mi lenne az értelmesebb. Túl nagy korkülönbséget nem szeretnénk, de gyes alatt sem akartam még szülni.

Egyelőre örülök a melónak, végre emberek közt vagyok én is. :)

2017. márc. 26. 20:31
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor vard meg a hararozatlan munkaviszonyt. A korkulonbsegnel amugysem art ha a nagyobb mar felfogja es erti hogy testvere lesz.

1.

2017. márc. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget! :)
2017. márc. 26. 20:48
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is kivarnám, ha biztos vagy benne hogy valóban kapsz utána határozatlan idős szerződést. Ha nem, ide akkor se szülnék, hanem mielőbb addig is keresnék rendes munkát határozatlan szerződéssel és normalis bruttó bérrel, és ott lehúznék azert egy évet minimum hogy jól is járj.
2017. márc. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!