Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Határozott szerződés lejárta...

Határozott szerződés lejárta után jár a Gyed? Többi lent

Figyelt kérdés
Húgomnak október 31 ig határozott szerződése volt a munkáltatójánál ami ugye hónap végén lejárt ő október 26 án szült és az lenne a kérdés, hogy így Gyedet fog kapni végig vagy csak arra a pár napra amíg szerződése volt? És ha nem kap akkor csak családit és gyest fog kapni? Köszönöm szépen a segítségeteket :)
2016. nov. 2. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha megvolt a kellő biztosítási ideje (min 1 év a szülést megelőző 2 évből), akkor kapni fog gyedet.

Viszont csak erre az 1 gyerekre, tehát ha tesót szeretnének majd, akkor a gyedhez újra le kell dolgozni az 1 évet.

2016. nov. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%

Ha jól tudom itt az lenne a lényeg hogy 365 nap biztositott volt e.

Akkot kap én úgy tudom az önkormányzattól vagy az allamkincstártól. Ezt pontosan nem tudom melyik adja.

2016. nov. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mivel szülés napján élő szerződése volt, így az egyik feltétel teljesült.

A csedhez és gyedhez a másik feltétel, hogy szülést megelőző 2 évben legyen 365 nap biztosított jogviszony. Ez megvolt neki???


Akkor jogosult csedre és gyedre, amit az OEP fog folyósítani neki.

És jól írták előttem, passzív jogon fogja ezeket kapni, tehát ha tesót terveznek, akkor újra dolgoznia kell előtte, vagy csak gyesre lesz jogosult.

2016. nov. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok . :) Igen megvolt neki az elmúlt évben a 365 napja ennek most nagyon fog örülni és gondolom a bejelentett bére után kapja majd a gyedet Bruttó bejelentett vagy nettó? És hány százalékát ? :) Több kérdésem nincs nagyon kedvesek vagytok ment a zöld jel mindenkinek :D
2016. nov. 2. 11:08
 5/9 A kérdező kommentje:
És akkor a család segítőhöz kell mennie a papírokat kitöltetni, mert a volt a munkahelye azt mondta nem oda kell mennie
2016. nov. 2. 11:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Miért kellene mennie a családsegítőhöz? Ott dolgozott?
2016. nov. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Csed-et nem igényelte még?Azt szüléskor vagy szülés előtt 28 nappal kell igényelni.Ha nem igényelte akkor minél előbb tegye meg.

De én úgy tudom azt a munkahelyen keresztül ill régen az oepnél lehetett intézni.

2016. nov. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szülést megelőző 3. hónap utolsó napjától számolnak vissza 180 napot.

Ennek a 180 napnak a tényleges jövedelme lesz az alap. A bruttó jövedelem 70%-a lesz a bruttó csad. Csedből csak 15% SZJA-t vonnak, gyedből SZJA-t és 10% nyugdíjjárulékot.

Ha havonta érvényesít adókedvezményt, azt a csedből és gyedből is tudja majd.

2016. nov. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Önkrományzatnál dolgozott közmunkán még nem ígényelte
2016. nov. 2. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!