Mikor lenne ideális?

Figyelt kérdés

Kicsit még távlati, de fontos elorelatonak lenni. :)

Ha január 1tol emelkedik a fizum (évek óta itt dolgozom), mikor lenne ideális ráállni a baba témára, hogy jobb csendet, gyedet kapjak majd?

Még ami fontos, hogy év végén (november, december) esélyes plusz pénz (jutalom).

Tud valaki segíteni? :) Köszi!


2017. ápr. 3. 13:35
 1/7 A kérdező kommentje:
Természetesen csed :)
2017. ápr. 3. 13:36
 2/7 anonim ***** válasza:
29%

Ha jól tudom akkor éves szinten nézik a fizetést és abból számolják ki. Szóval ha tényleg ez az alapja a számolásnak, akkor 1 év múlva :/

Nekem az elmúlt 1 évet nézve 210 és 240 volt az eleje vége, így most a CSED-em 209-220 között mozog. A GYED-nek van maximuma, szóval bármennyi a fizud, ha 300 is, max 175e körül lehet.

2017. ápr. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
De erre amúgy még jön 12.200,- családi pótlék. A CSED fél évig jár, a GYED 2 éves korig, a GYES (ami most 28e...) 3 éves korig.
2017. ápr. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem úgy számolják, hogy szulestol visszaszamolnak 3honapot és onnan 180 napot, és a 180 nap átlaga? Utánaolvastam, ezt találtam, és így nekem az jött ki, akár már novembertől érdemes lenne nekiállni (a jutalmakat tekintve).

De persze a vágy nagy úr, ezért inkább kérdezem a tapasztaltabbakat. :)

2017. ápr. 3. 13:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, de igen, úgy számolják. És a pótlékok stb.is a csed alapját képezik! A táppénz viszont nem.
2017. ápr. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor ezek szerint jól gondolkodtam, novemberben érdemes elkezdeni?
2017. ápr. 3. 15:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Úgy van ahogy írod, 180 napot néznek, a szülés hónapja és az azt megelőző két naptári hónap nem számít. A várandósság alatti táppénzes napok tudják megkavarni a helyzetet, ezeket átugorják, de ha sok ilyen van, akkor a 180 nap időben korábbra fog visszanyúlni.
2017. ápr. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!