Járni fog így a gyed?

Figyelt kérdés

8hónapja vagyok egy cégnél és pozítiv lett a terhességi teszt.

A kérdésem az lenne,hogy így jogosult leszek a gyedre,hogy egy év munkaviszony még nincs meg ,de dolgozi fogok járni még és ki sem rúgnak tehát lesz munkahelyem a szülés idejében is.vagy csak akkor jár a gyed ha megvan az egy év ledolgozott idő?

Ha esetleg táppénzre vesz fel az orvos az befolyásol valamit?


2017. máj. 5. 06:04
 1/8 A kérdező kommentje:
Még annyi,hogy 6órás munkaviszonyom van és úgy is vagyok bejelentve.
2017. máj. 5. 06:06
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szülés napján meg lesz egy év munkád,és be is vagy jelentve még akkor is,akkor jár a csed,majd gyed.

Úgy veszem ki az írásodból,most van már 8 hónapod,mire szülsz még,bőven meglesz az egy éved.

Tp annyi jár,amennyit dolgoztál,ha első munkád. A tp nem befolyásolja majd az összeget. Amikor kéred a csedet,előtte mennek vissza három hónapot és még onnan vissza fél év átlagát nézik. A tp nem számít bele a számítási alapba,viszont a betegszabi igen.

2017. máj. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A 6 órás munkaviszony lényegtelen azellátások szempontjából, ugyanúgy számítanak mindent. nem a teherbeesésékor, hanem a szülést megelőzőleg kell 2 éven belül a 365 nap, ami így neked bőven meglesz, tehát természetesen jogosult leszel az ellátásokra. A táppénz nem számít bele, ellátás nem lehet ellátás alapja, a csedet, gyedet a béredből kalkulálják majd, nem a táppénzből. Mivel már 8 hónap munkaviszonyod megvan, így abból sem lesz gond, ha veszélyeztetett terhesség miatt előbb táppénzre kellene menned (ne legyen rá szükség, persze).
2017. máj. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen már meg van a 8hónap.

Ha kiír a doki vmi miatt és nem tudok dolgozni akkor is megkapom a gyedet?

Én úgy tudom,hogy csak a ledolgozott napok számítanak bele a táppénzes napok nem..

2017. máj. 5. 09:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor is meglesz. Az nem számít, h táppénzen voltál. Csak a pénzbe szàmít (illetve pont, hogy nem). A mviszony megvan a táppénz alatt is.
2017. máj. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)így már világos a dolog
2017. máj. 5. 10:14
 7/8 anonim ***** válasza:
A táppénzes napok számítanak a jogosultság megállapításánál, de nem számítanak az összeg kiszámításánál. Talán így érthetőbb.
2017. máj. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Pontosan,ahogy írják az egy év munkába a tp beleszámít,de a csed,gyed összegének megállapításában nem veszik figyelembe.
2017. máj. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!