Elküldhetnek, ha terhes vagyok és nem szólok?

Figyelt kérdés

Nagyon az elején vagyok még a terhességnek, érdekel ez a dolog, most hogy működik (4 éve volt utoljára nekem aktuális:)).

Azt olvastam, semmiképpen nem küldhetnek el, akár szóltam, akár nem - viszont ma beszélgettem egy HR-s barátnőmmel, ő azt mondta, amíg nem szólok, nincs védelem.

Hogyan érdemes ezt kezelni? Persze remélem, hogy vagyok annyira megbecsült dolgozó, hogy emiatt nem küldenek el, de hát sose tudni.


2017. máj. 17. 08:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
80%
9-es vagyok. Ne hagyd magad meggyőzni a sok dilettáns által itt a gyakorin. Hiteles oldalról tájékozódj mindig ilyen fontos kérdésekben. A hr-es, orvos, védőnő nem ért jogi, tb dolgokhoz hiába hiszik hogy igen. De szomorúbb hogy a tb ügyintéző se mindegyik akinek azért illene (aki irta hogy az anyukája az). Továbba hiába irja valaki hogy neki igy és igy volt a jogszabályok sűrűn változnak főleg ezen a területen.
2017. máj. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Kirughatnak vagy megszunhet a munkaviszonyom, ha bezár a bolt amiben dolgozom ès nincs másik ahova át tehet? Vagy addig vagyok munkaviszonyba amig a kft meg n szunik?
2017. máj. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem kell bejelenteni. Védett vagy már akkor is, amikor még a teszt sem pozitív, de terhes vagy. Azonnali hatállyal megszüntetheti a munkaviszonyod, de ahhoz nagyon alapos indok kell. Én könyvelő vagyok.
2017. máj. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A 6-osnak igaza van, valoban igy volt de par eve eltoroltek.

Egyebkent itt bovebben kifejtik:


[link]


En ugyanigy feltem, ezert keresgettem meg olvastam errol sokat.

Boldog babavarast! 38 hetes kismama

2017. máj. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!