Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Két év munkaviszony, próbaidő...

Két év munkaviszony, próbaidő és teherbe esés?

Figyelt kérdés

2015-óta van munkahelyem viszont ez idő alatt ez a második ahol most vagyok, pillanatnyilag a felmondási időmet töltöm és egy másik helyen július közepén kezdek.

Mi történik ha próbaidő alatt pozitív lesz a tesztem? Azonnal elküldenek az új munkahelyemről? Esetleg ha próbaidő után lesz pozitív a GYES-t GYED-et hogyan számolják? Az eddigi összes munkahelyemet veszik alapul vagy csak a legutolsót?


2017. máj. 25. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbaidő alatt nincs az az isten, hogy elmondanám, hogy pozitív a teszt, kivéve h tudatosna nem tervezek az adott munkaadóval.
2017. máj. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és ha mondjuk próbaidő után mondom meg, hogy amúgy 2 hónapos terhes vagyok? mert nyilván kiderül, hogy nem akkor estem teherbe hanem jóval előbb
2017. máj. 25. 22:54
 3/5 Norman Bates ***** válasza:

Nem fair a hozzaallasod, de vedett probaido lejarta utan.

Nem tudnak mit tenni, nem rughatnak ki hiaba nem szoltal elobb.

2017. máj. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Miért, az fair lenne, ha szólna próbaidő alatt, és azonnal kirúgnák?! Mert szerintem az se fair. A munkáltató is a saját érdekét nézné, a kérdezőnek is azt kell nézni.

Más kérdés, hogy próbaidő alatt más miatt is kirúghatják az embert azonnal, ezért én babatervezéskor tuti nem váltanák munkahelyet, mert a nem olyan jó, de biztos sokkal előnyösebb ilyenkor, mint egy jobb, de bizonytalan.

Vagy ha muszáj váltani, megvárnám a próbákozással, míg letelik a próbaidő. Ugyanis ha becsúszik a baba, és vagy emiatt vagy más miatt kirúgnak, akkor mire új állást találnék, már látszódna a terhesség, tehát esély nem lenne elhelyezkedni, ami viszont azt jelenti, hogy semmi nem jár. Mert kell a munkaviszony!

Amúgy az elmúlt 2 évet veszik alapul.

2017. máj. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jogosultság megállapításakor 2 év számít.

Az összeg számításakor már csak az utolsó munkáltatónál elért jövedelem.


Ha 255e felett keresel, akkor terhesség alatt már nem célszerű váltani, ugyanis ha nincs meg 120 nap (utolsó 3 hónap nem számít), akkor az a maximum.

2017. máj. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!