Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mit kell tenni, hogy a magasab...

Mit kell tenni, hogy a magasabb összegű ellátást kapjam?

Figyelt kérdés

Jelenleg GYED-en vagyok 19 hónapos kislányommal.Már rajta vagyunk a kistesón.Viszont áprilisban lejár a gyedem.Ahogy utána játam elméletileg a fizetésem (ha visszamennék dolgozni) bruttó 60.000 forinttal növekedne.Ezért azt gondoltam, hogy a GYED lejáta után visszavetetném magam, kivenném a szabikat és amíg meg nem szülöm a második babát táppénzen lennék. (mielőtt bárki belekötne 1000% hogy veszélyeztetett terhes leszek, az első terhesség miatt, ezt már az első baba születése után megmondta az orvos)Viszont azt olvastam, hogy legalább 180 napot kell dolgozni újra, hogy már a magasabb fizuból számolják az ellátásokat.Szóval ha 4 hónapos terhes lennék mikor az első gyerekre lejárna a gyed, kivenném a kb 50 nap szabimat meg még eljönnék utána táppénzre akkor még nincs meg a 180, ugye?Illet

ve ha mégis meglenne a 180 nap a szabikkal meg a táppénzzel, úgy járna a magasabb ellátás, vagy a táppénz miatt akkor sem?


Bocsánat ha egy kicsit bonyolult és hosszú voltam, de remélem érthető a kérdés.



2017. nov. 20. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedvezményszabály van.

Tehát ha nem dolgozol a 2 gyerek között, akkor kiszamolják az ellátást az előző alapján, meg a szerződés szerinti béred alapján. Amelyik a több, azt fogod kapni.

2017. nov. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mennyi lesz igy az emelt béred? Ha magasabb mint a minimàlbér kétszerese akkor minimum 120 bérezett nap kell (szabi-ledolgozott) hogy az legyen az alap.
2017. nov. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha alacsonyabb az emelt bér akkor az lesz az alap.
2017. nov. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amúgy mivel a táppénz nem bérezett nap rs igy nem szamit bele a napokba, en a helyedben nem venném ki táppénz előtt csak párat
2017. nov. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!