Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet kikerülni, hogy...

Hogy lehet kikerülni, hogy sokat sírjon a kisbaba egy nagyobb tesó mellett?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, mikor pl a nagyobbat próbálom altatni. 3 éves, nem tud máshogy elaludni csak ha fogom a kezét és síri csönd van (este el tud, de nappal nem, sem mesére sem máshogy) ezért nem tudom őket egyszerre altatni. ÁLtalában a kicsit sikerül előbb, és nincs is gond, de van hogy a kicsi még nyüglődik, sír, és csak úgy tudom elaltatni a nagyot, hogy a kicsit beteszem a hitnába arra az 5-10 percre, és ha szerencsém van csukott ajtók mögött nem hallatszik be (nem sírás ez, hanem inkább olyan jajjogás) és akkor elalszik a nagy.

de pl sokszor van hogy etetném a kicsit, a nagyra rájön a féltékenység, dachiszti, hogy menjek vele, olyankor leteszem a kicsit még 5 percre, vigasztalom a nagyot, közbe sír a pici, és még sorolhatnám, értitek, ahol két ilyen pici gyerek van, tudja hogy bizony sokszor egyszerre sírnak, de az is előfordul hogy nem lehet ugrani a babához akkor se ha sír...a nagynál nagyon figyeltem rá hogy ne legyen sírva letéve, de a picinél sajnos előfordul...nektek mi a módszeretek erre? és egyáltalán mi ártalmasabb pl, ha sír ilyen altatásoknál mondjuk 5 percig, vagy ha ebben az 5 percben mondjuk baba TV-t néz, ami egyébként tabu nálam, de sokszor arra gondolok talán kevésbé lenne ártalmas mint hogy sírdogál.


2017. febr. 7. 18:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a 3 éves már nem alszik nappal, viszont a pici csöndben tud csak. A nagy addig mesét néz, míg altatom a picit. Mondjuk nálunk nem tabu. De sokszor van, hogy egyszerre sírnak, nem tudok mit tenni, ez van, 2 felé nem tudok szakadni. De lelkiismeret furdalásom sokszor van.
2017. febr. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
a nagynak nálunk se tabu már a tv de a pici még teljesen cici fuggo, ahhoz hogy őt le tudjam tenni legalabb 40 perc az altatasi folyamat (szopizik elmelyul stb) ennyit nem szrretném hogy tvzen a nagy, foleg hogy esti mese is van ugye, meg wgyebkent le sem koti a mese 20 percnel tovabb, annyi ido alatt meg én nem tudom elaltatni a picit. igy ezt a "jokert" a furdesemre szoktam kijatszani
2017. febr. 7. 20:17
 3/10 A kérdező kommentje:
vagy itt van pl a furdetes..a nagy pancsol, de mivel kellek a lefektetéséhez, addig nem vihetem aludni a picit szoval a nagy pancsol, addig a kicsi sok esetben mar hulla faradt es keservesen sirdogal - persze ilyenkor cipelem mig a nagy gyorsan lefurdik, de attol még sirdogal, es lelkiismeretfurdalasom van nekem is, hogy ő sosem fogja azt a nyugalmat megkapni amit a nagy
2017. febr. 7. 20:19
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem se 5 perc sírástól, se 5 perc baba TV-től nem lesz a világon semmi baja. És igen, a második gyerekek sorsa az, hogy időnként rövid időre sírva vannak hagyva, nyilván nem félórákra, nem fog ettől a lelkük összetörni. :)

Nem írod, mennyi idős, vagy hogy szoptatod-e, nálunk nagyon sokáig bejött, hogy amíg szopott a kicsi, addig fogtam a nagy kezét elalváskor. És nálunk is elég sok tévét nézett a nagy, szerintem ez nagyon nehezen kikerülhető.

Szerintem a sírva hagyás és a tévézés kérdése kicsit túl van dimenzionálva manapság. Nagyon nem vagyok például a sírni hagyós alvástréning híve, egyetértek azzal, hogy az nagyon rosszat tesz a babának, de ha nekem valaki azt mondja, hogy úgy nevelte fel a gyerekeit, hogy soha nem sírdogáltak 5 perceket időnként, akkor annak azt nem hiszem el.

Illetve nekünk még nagyon bejött a hordozókendő. A kicsi nagyon jól érezte magát benne, és közben tudtam két kézzel a naggyal foglalkozni.

2017. febr. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Most olvasom a kommentedet, nálunk is mindig a nagy fürdetésekor ment a sírás. :) Ilyenkor, ha tehettem, beültem a nyitott fürdőszobaajtóba, ahol pancsolt a nagy, és ott szoptattam a kicsit.
2017. febr. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
az altatas kozbe szopi se mukodik...nem tud ugy elaludni hogy ott a kicsi mert őt pesztralja :)
2017. febr. 7. 20:33
 7/10 anonim ***** válasza:

21 hónap van a gyermekeim között, most lesz 4 éves a fiam, a lányom pedig 2 múlt.

Nekünk 3 dolog jött be:

1. A fiamat szintén altatni kellett, mellé kellett feküdnöm. Szval a kislányomat befektettem a babakocsiba, a kisfiam ágya mellé toltam, és egy lábbal ringattam, miközben a fiamat öleltem. Mindketten aludtak 10 percen belül.

2. A kislányom gyorsan szopizott, 5-10 perc alatt letudta. Addig a kisfiam mesét nézett.

3. Ha vmi miatt nem jött be a babakocsis altatás (mert mondjuk nem sokkal előtte séta közben bealudt a kislányom), a kislányom kapott egy pár perc babatévét, addig elaltattam a fiam.

Így viszonylag ritkán sírt a kislányom, persze, előfordult a legjobb szándékom mellett is.

2017. febr. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi a fürdést űg csináltuk, hogy a pici első fél évében először a pici fürdött, a nagy meg segített, aztán én vittem a picit altatni, apa meg fürdött a naggyal és mire kijöttek addigra jó esetben én is ott voltam, de apa sokszor altatja a nagyot, azóta is. Amint megtanult ülni a pici együtt fürdenek, aztán én viszem a picit altatni, apa a nagyot és ha elaludt a pici csatlakozom hozzájuk. Ha muszáj megoldom egyedül is, de akkor van néha sírás a őici részéről.
2017. febr. 8. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szerintem egy 3 éves már van olyan agyi szinten, hogy megértse, nem bírsz kétfelé szakadni. Gondolom van apja is, miért nem ő altatja a nagyot, amíg te a kicsit? Az enyém még nem volt 3 éves, amikor megszületett a húga, de már előtte is az volt, hogy ott kellett vele lenni, amíg el nem aludt, vagy én, vagy a férjem. Aztán amíg benn voltunk a kórházban, apja magyarázta neki, hogy ő most már nagylány, egyedül is el tud aludni, és láss csodát, büszkén jelentette be nekem amikor hazajöttünk, hogy ő már nagy és egyedül alszik. Azóta csak lefektetjük, mese, bár az sem mindig, és tudja, hogy alvásidő van. Amikor egyedül vagyok velük, akkor pedig addig várt (mesét nézett) amíg lefektettem a kicsit.
2017. febr. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nappal nincsen apa dolgozik. a nappali alvasokkal van gond foleg
2017. febr. 8. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!