Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szabadság, táppénz, csed...

Szabadság, táppénz, csed kérdés. Segítene valaki?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz,de muszály leírnom,hogy átlátható legyen.

A kislányommal vagyok itthon GYED-en,közben várandós vagyok. Szeretnénk nagyobb lakásba költözni,ezért a férjem elmenne GYED Extrára. A lányunk 4 hónap múlva lesz 2 éves. Ha én lemondom a GYED-et,a munkahelyen kivenném a szabadságomat és táppénzen lennék amíg a kicsivel nem tudom igényelni a CSED-et. És itt kezdődik a probléma... Ugyanis a főnököm nem akarja kiadni,kifizetni a szabadságomat. Mit tudok tenni? Ha felmondok akkor köteles kiadni,ugye? De akkor,hogy tudok táppénzre menni? Ha a szabadság utolsó napján elmegyek táppénzre,az működőképes?

Valahogy meg kellenne oldani ezt a dolgot. A 4 hónap alatt a férjem max.GYED-et kapná,én viszont csak 60.000-et.Az kb.400ezer plusz,ami egy költözésnél sokat jelent.


2018. ápr. 20. 13:24
1 2
 11/17 babyboom567 ***** válasza:
55%

szerintem kérdezzetek utána,hogy visszamenőleg meg tudja e a férjed igényelni,és mennyi időre.

Mert még mindig jobban jártok mintha felmondasz.De ha ő max gyedet kap,akkor a kicsire is maxot kapna.

ugy tudom 6 hónapra visszamenőleg adják,amit te kaptál a 6 hónapra vissza kell fizetni+a tb-d(de ezt is meg kell kérdezni,hogy visszamenőleg kell e tbt fizetni)

6x144900(ez a max gyed)=869400

6x 60000(amit eddig kaptál)

869400-360000=509400-(6x7000)=467400

HA visszamenőleg lehet igényelni,akkor KB ennyivel kapnátok JELENLEG többet.Pulsz amit ezután kap.

Kérdezzetek utána,mert itt már mások is írták,hogy lehet ilyet.

2018. ápr. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 babyboom567 ***** válasza:
27%
[link] is ig%C3%A9nyelhet%C5%91-e a gyed?
2018. ápr. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
61%

Férjed átveszi a gyedet. Te jelzed a munkáltatónak, hogy visszamész dolgozni. Majd az első munkanapodon viszed a táppénzes papírt, és onnantól táppénzen vagy szülésig.

Mit kell ezen bonyolítani?

2018. ápr. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
67%
Úgy kell, ahogy az utolsó írta. A szabit meg bent kell hagyni, majd ha a 2-dik gyerek után mész vissza dolgozni, akkor letöltöd.
2018. ápr. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ja, hülyeség lenne felmondani, mivel akkor a 2-dik gyerekre csak gyest kapnál! Bejelented, hogy visszamész, aztán rögtön táppénz.
2018. ápr. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A szabadság kivétele lett volna a lényeg,de akkor az most benntmarad...

Eddig azért nem a férjem volt GYED-en,mert egy hitel miatt nem mondhattam vissza.

Visszamenőleg nem tudja igényelni,mert akkor nem lesz a kicsivel CSED.

2018. ápr. 20. 20:56
 17/17 babyboom567 ***** válasza:

miért ne kaphatnál csedet?

mikor születik a kicsi?

mivel azt írod hogy most 4 hónapig apa lenne gyeden, ezért gondolom még addig még nem születik.

Én a helyetekben a következőt csinálnám.

Apa visszamenőleg mostantól megigényelné a gyedet(ami ugye max gyed),te lemondod a gyedet (és elmész táppénzre a fentebb leírtak szerint,tehát nem kell tb-t fizetned,csak a visszamenőlegest).

Tehát apa kapja a gyedet még 4 hónapig a nagyra,mikor lejár(azt hiszem le kell mondani,és te megigényled a nagyra a gyest(+táppénz),és ha a kicsi megszületik megigényled a csedet.Ha lejár a csed, apa átveszi az összes ellátást(havi 80ezerrel több,én biztos nem hagynám elúszni),te meg fizeted a tb-d.

OEP-nél kérdezzetek utána.

2018. ápr. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!