Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan magyarázzam meg az...

Hogyan magyarázzam meg az exférjemnek hogy attól még ha nyaral nála a gyermek, vagy vesz neki bármit, még fizetnie kell a gyt-t abban a hónapban is?

Figyelt kérdés

Ilyenekre hivatkozva nem akar fizetni, hol ad valamennyit, hol nem, a bíróságot pedig nem érdekli, nem hajtja be mert nincs félév elmaradás, meg ilyesmik.

Az apa olyanokkal is zsarol, ha nem költözünk hozzá, akkor lelép külföldre és egy petákot sem ad, a bíróság pedig nem fogja kint körözni, ez is biztos.


2018. aug. 1. 19:45
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Vagy pl vesz a gyereknek egy elektromos járművet és azt is be akarja tudni a gyerektartásnak.
2018. aug. 1. 19:47
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Tiltasd le a fizetéséből.
2018. aug. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Váltogatja a munkahelyeit, a lakhelyét. Semeddig nem tart neki.
2018. aug. 1. 19:52
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
DE, a bíróság kiadat ellene körözést! KÜlföldre is!
2018. aug. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Amikor bepereltem, épp külföldön dolgozott a rendőrségen ráadásul és a bíróság hatósági megkereséssel hozta ki azt határozatban, hogy az apa nem értesíthető, nincs meg.

Akkor szerencsém volt, mert megtudtam hol él és dolgozik, és közöltem a bírósággal az adatait, szóval ennyit a körözésről. Én vagyok a hatóság úgy néz ki. Így hozták csak ki nagynehezen a fizetési meghagyást

2018. aug. 1. 20:06
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
Ha kiskutya lenne, akkor azt mondanám, hogy hagyd ott neki, és nevelje ő, te meg fizetsz. De ezt a gyerekével egy anya se teszi meg, inkább nem eszik.
2018. aug. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az apával kellene kompromisszra jutnom.Én úgy látom.
2018. aug. 1. 20:07
 8/11 A kérdező kommentje:

Most tartunk a zsarolós résznél. Vagy költözünk hozzá, vagy eltűnik és akkor "apa sincs, pénz sincs" ilyeneket mond.

Vagy szerinte én vagyok a hülye hogy helyette ahol mindenünk meglenne, a nyomorgást választom. És hogy szerinte én nem teszek semmit a családért egy kis lyukban nő fel a gyerek, taníttatni sem tudom, de ezt ügyvéd előtt is kijelenti ha felhúzom. Sorolhatnám napestig amikkel győzköd illetve zsarol.


És mindezt ugy hogy neki meg sem kottyan a gyt összege.

2018. aug. 1. 20:18
 9/11 A kérdező kommentje:

Pont ezért nem fizeti a gyt-t hogy ne hogy segítsen, arra játszik hogy minél rosszabbul álljunk, hogy rákényszerüljek hozzá költözni.


Én mondtam neki hogy gondoljon már bele, nem lenne egyszerűbb csak utalgatni és haggyuk egymást végre, szabad lenne maximálisan, nem veszekednénk, váljunk már el amúgy is, ne csak papiron, mert csak az ideget esszük. Semmi értelme.


De szerinte ha nincs nála a gyerek ill mi, akkor a semmire ő nem fizet. Nem nem. Folytatva azzal hogy engem úgy néz ki csak a pénz érdekel. Hogy ez vagyok. Pénzéhes senki.

2018. aug. 1. 20:41
 10/11 anonim ***** válasza:
76%
Ha neki az az elve hogy a semmire fizet. Akkor nem fontos számára a gyerek. Ez csak birtoklási vágy, semmi több.
2018. aug. 2. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!