Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » KATA adózás és gyermekvállalás?

KATA adózás és gyermekvállalás?

Figyelt kérdés
Ha KATA-s adózó vagyok (havi 50e) akkor ha már nem tudom végezni a munkát (terhesség utolsó hónapjaitól a gyermek 3 éves koráig.) ezáltal nincs bevételem akkor is fizetnem kell a havi 50e-t? vagy szüneteltethetem a vállalkozást?
2018. aug. 16. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Könyvelő segít...
2018. aug. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
Szüneteltetni kell, picivel jobban jártál volna ha az utolsó 120 napban megemelteted 75.000 - re
2018. aug. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Jaja, szüneteltetni. Aztán meg sírni, hogy nem jogosult ellátásra, mert szünetelés alatt nem biztosított. Egyéb hülye tanács esetleg?
2018. aug. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Bármikor szüneteltetheted, viszont akkor a biztosítási jogviszonyod is szünetel. Csed alatt viszont nem lehetsz vállalkozó. Úgyhogy pontosan ki kell gondolni, hogy mikortól igényelsz csedet meg mikor szeretnél szünetelni. Hívd fel az OEP-et, vagy keress egy könyvelőt, hogy pontosan mit hogy kell csinálni.
2018. aug. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell szüntelni!!!!! Muszáj olyanra válaszolni, amihez nem értetek???
2018. aug. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Vagy szünetelteted, de akkor nincs "munkaviszonyod", fizetni kell a tb-t stb..

Vagy havi szinten küldöd a jelentést, hogy ebben a hónapban nem dolgoztál (CSED GYED GYES) miatt. Így ebben az esetben nem kell befizetned az 50et és "munkaviszonyod" is megmarad.

Könyvelő segít hogy melyik nyomtatványt kell kitöltened havi szinten.


Így dolgozhatsz is közben, csak abban a hónapban be kell fizetned az 50et és nem leszel jogosult csedre gyedre stb..

2018. aug. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
27%

1-es válaszoló, azért nem szeretnek általánosságban a KATA-sok könyvelőtől tanácsot kérni, mert sokszor a könyvelők is rosszul tudják, szüneteltetés javasolnak. Nem egyszer találkoztam már ilyen kérdéssel ezen az oldalon is.


pl. ez egy régebbi kérdés, de a benne lévő információk még ma is nagyjából megállják a helyüket, kérdező, ezt tanulmányozd át:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__gyas-..

A 3, 5, 7 az én válaszom.


Az igénylést már csak elektronikusan tudod leadni, tehát szükséges hozzá ügyfélkapu regisztráció, illetve a járási hivatalnál is regisztrálni kell. Linkelek egy másik kérdést is, itt a 2, 7, 8 a válaszaim.


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__gyas-..


Ha valami nem tiszta, kérdezz nyugodtan, szívesen válaszolok. :)

2018. aug. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
16%
Azt kérdezte az utolsó hónapokban... El kell menni tappenzre, ezalatt viszont már szüneteltetni KELL a Kata-t.... Sőt a csed és a gyed alatt is. Második voltam.... Nem a terhesség elejéről beszélt... És pontosan tudom hogy így működik mert én is így csináltam... :/
2018. aug. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8as!


Nem értem! Azért mert te úgy csináltad még nem jelenti hogy úgy kell!


Igen szüneteltetHETI a vállalkozást, akkor nem kell fizetnie a havi 50et. És ugye akkor nem is dolgozik!És megszűnik a "munkaviszonya"!!!


Vagy:

elmegy táppénzre (ha van orvosi indok), vagy majd csedre (igen addig fizeti) és akkor NEM KELL szüneteltetni a vállalkozást, hanem havi szinten küldheti a jelentést hogy nem tudott dolgozni abban a hónapban. Így megmarad a "munkaviszonya"...


szerintem ez a legjobb megoldás, de csak szerintem! De attól hogy én így csinálom, még nem kell neki is!!

2018. szept. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!