Szerintetek is jogosult leszek a CSED-re?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kicsit komplikált a helyzetem. Több év összefüggő munkaviszonyom volt, közalkalmazottként,2013 óta dolgozom, 2014 szeptember 1-től 2017 augusztus 1 ig az OKITI alkalmazottja voltam szakápolóként, ezt követően is közalkalmazotti jogviszonyban dolgoztam, biztosításom folyamatos volt, egészen máig folyamatos.

Viszont márciusban költöztem,(most 2018 márciusában) sajnos nem volt jó döntés, mert érdemben elhelyezkedni sem tudtam, és a helyzetet a várandósság ténye is súlyosbította (terhesen gyakorlatilag sehova nem vesznek fel dolgozni). Több helyen is voltam, biztosításom folyamatos volt, de a baba egészsége érdekében bizonyos munkaköröket egy idő után nem tudtam vállalni :( Szóval, a helyi munkaügyi központ úgy írt ki, úgy látta jónak az álláskeresési járadékom elindítását, hogy pont fedje a CSED igénylés idejét, tehát a biztosítás folyamatos is maradjon.

Szerintük én jogosult leszek CSED-re és GYED-re is, mivel a munkanélküli segély is munkaviszonynak számít, és a tb biztosításom folyamatos volt, illetve 2013 óta folyamatosan munkában álltam egészen 2018 márciusáig (ezután is dolgoztam, ahol tudtam, de 3 hónapos terhesen nehéz már elhelyezkedni, és kockázatos is :( )

Augusztus 28-án nyújtottam be a CSED-re igénylést.Az álláskeresési járadékot június 11-én indították el, jelenleg táppénzen vagyok. A baba születése kiírás szerint szeptember 25.

Szerintetek is jogosult leszek a CSED-re? így hogy végülis sok "szünet"volt, amióta terhes vagyok, mármint munkában szünet, de a biztosításom folyamatos volt végig?

Köszönöm a segítséget



2018. szept. 16. 22:39
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
szerintetek most mit csinaljak, kihez forduljak?
2018. szept. 18. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!