Lejárt a táppénzem?

Figyelt kérdés
Táppenzen voltam veszélyeztetett terhesegel! Van még 3hetem szűlésig, azt mondta az orvos hogy megszüntethetem a táppénzt és igényelhetem a csedet, le is zárta a táppénzem oda adta a papírt hétfőn tudóm beadni a munkahelyemen! Viszont most volt fizetés és a táppénzes papirt leadtam ahogy szoktam, "múlt havi" és a fizetésem 65.000ft helyet 4600ft let, arra hivatkozva hogy 3.átol megszunt a táppénzre való jogosultságom,azt értem hogy megszűnt én szüntettem meg, de ezért a múlt havi táppénzt nem kapom meg? Mert ebben a hónapban lejár a táppénzem? Attól a múlt havi táppénzes papírt leadtam és csak ebben a hónapban szűnt meg. Neem értem. :-(
2018. okt. 5. 20:59
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:
Így már értem! De ezt az orvos nem látja? Hogy már nem jár a teppenz? Meg erre a hónapra is adott táppénzes papírt 3napra!
2018. okt. 5. 21:57
 12/44 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mit lát az orvos, de szerintem csak azt, hogy biztosított vagy. Ennyi. Az OEP-nél tudnak erre pontos választ adni.

Na meg érdemes lenne annak is utánajárni, hogy egyáltalán akkor most hogy áll a jogviszonyod? Bővült leszel-e csedre, majd gyedre?

Hiszen most nem dolgozol, de táppénzen se lehetsz. Valószínűleg fizetettek szabira tettek, akkor viszont a járulékos sincsenek fizetve.

De ez csak feltételezés, de én mindenképpen rákérdeznék.

2018. okt. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:
Kavarodás van szerintem.Mert a munka ügyön kérdezték mikortól szüntettem meg a táppénzt!?
2018. okt. 5. 22:11
 14/44 A kérdező kommentje:
És hogy miért szüntettem meg!
2018. okt. 5. 22:13
 15/44 anonim ***** válasza:
100%

A táppénzre való jogosultság megszűnése nem azt jelenti, hogy te a csed miatt kérted a lezárást. Hanem azt, hogy az előzmények és a folyamatos biztosítási idő alapján jogosult voltál x napra, ami elfogyott.

A két munkahely között nem volt szünet?

2018. okt. 6. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
52%
Ne haragudj, hatodika van... Harmadikáig voltál tp-n, és már a pénzt akarod? Még jó, hogy nem kaptad meg...
2018. okt. 6. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:

[link]


Augusztusban 5 hónapja voltál táppénzen. Most azt írod, a negyedik hónaptól. Október van... Már a 11. hónapban vagy?

2018. okt. 6. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:
Nem haragszom, a múlt havi táppénzt vártam, 4heti papírt adtam le amit nem számoltak el! Minden hónap 3.an utalnak ezert vártam mostis csak nem jött!
2018. okt. 6. 06:11
 19/44 anonim ***** válasza:
100%

A #17-es válasz fényében továbbra is azt javaslom, számold össze, melyik munkahelyen mettől meddig dolgoztál, és mióta vagy táppénzen!

És ha már nem vagy táppénzre jogosult, tisztázd a jogviszonyod a munkáltatódnál!

2018. okt. 6. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:
Mindenképp bemegyek hétfőn,ez az első ilyen tehát ezért vagyok ebben ennyire tudatlan,nem tudtam mi hogy műkődik, és mivan a szűlési szabadsággal? Vagy most amíg meg nem szülők addig Milesz? Azt mondták bennt hogy pont bele esek a csedbe, tehát megkapom, de ezek után már az sem biztos?!
2018. okt. 6. 06:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!