Lejárt a táppénzem?

Figyelt kérdés
Táppenzen voltam veszélyeztetett terhesegel! Van még 3hetem szűlésig, azt mondta az orvos hogy megszüntethetem a táppénzt és igényelhetem a csedet, le is zárta a táppénzem oda adta a papírt hétfőn tudóm beadni a munkahelyemen! Viszont most volt fizetés és a táppénzes papirt leadtam ahogy szoktam, "múlt havi" és a fizetésem 65.000ft helyet 4600ft let, arra hivatkozva hogy 3.átol megszunt a táppénzre való jogosultságom,azt értem hogy megszűnt én szüntettem meg, de ezért a múlt havi táppénzt nem kapom meg? Mert ebben a hónapban lejár a táppénzem? Attól a múlt havi táppénzes papírt leadtam és csak ebben a hónapban szűnt meg. Neem értem. :-(
2018. okt. 5. 20:59
1 2 3 4 5
 41/44 A kérdező kommentje:
Na most néztem a papírt amit adott az orvos, 10.04tol terhességi állományba vett, csak odáig meg nem jutottam el hogy ezt bevigyem a munkahelyemre,8as kód van a papíron!
2018. okt. 6. 22:41
 42/44 A kérdező kommentje:
Tehát akkor szűlési szabadságon vagyok?
2018. okt. 6. 22:46
 43/44 anonim ***** válasza:
A 8-as kód a sima táppénz,amit mondjuk egy influenza vagy hasmenés miatt kap az ember. Ezt nevezik általános szabályok szerinti táppénznek. A kismamákat 9-es kóddal kell táppénzre venni,az jelenti a veszélyeztetett terhességet.
2018. okt. 7. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 A kérdező kommentje:
9koddal voltam eddig hónapokon keresztül csak lejárt, és mikor oda adta a csedes papírt már 8kodot írt rá, 10.04 tol.
2018. okt. 7. 06:27
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!