Lejárt a táppénzem?

Figyelt kérdés
Táppenzen voltam veszélyeztetett terhesegel! Van még 3hetem szűlésig, azt mondta az orvos hogy megszüntethetem a táppénzt és igényelhetem a csedet, le is zárta a táppénzem oda adta a papírt hétfőn tudóm beadni a munkahelyemen! Viszont most volt fizetés és a táppénzes papirt leadtam ahogy szoktam, "múlt havi" és a fizetésem 65.000ft helyet 4600ft let, arra hivatkozva hogy 3.átol megszunt a táppénzre való jogosultságom,azt értem hogy megszűnt én szüntettem meg, de ezért a múlt havi táppénzt nem kapom meg? Mert ebben a hónapban lejár a táppénzem? Attól a múlt havi táppénzes papírt leadtam és csak ebben a hónapban szűnt meg. Neem értem. :-(
2018. okt. 5. 20:59
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
na de áprilisban voltál 4 és fél hónapos, az most lassan 11...
2018. okt. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:

Juuj ezt elirtam akkor mégcsak épp 3.honapban voltam

:)))

2018. okt. 6. 14:34
 33/44 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kell tudnia a dokinak. Ez az OEP feladata. Ők tartják számon,ki jogosult táppénzre. Ez nem úgy van mint a taj-nál,hogy jelzi a gép,ha nem vagy biztosított.
2018. okt. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
0%
33, de tudnia kell, ugyanis a tp-jogosultság lejártáról kötelesek vagyunk értesíteni, kifizetőhely is, OEP is.
2018. okt. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 A kérdező kommentje:
Nekem senki semmit nem mondott, az orvos is nyugodtan adja a táppénzes papírt,mintha járna közbe meg lehet már augusztusban lejárt!
2018. okt. 6. 15:03
 36/44 anonim ***** válasza:

Csedhez meg lesz a 365 napod. De 12 hó 10. és 01 hó 15 között eltelt több mint 30 nap, így megszakadt a biztosításod, ezért a táppénznél a januar 15 előtti idő kuka.

Így csak januar 15 és a keresőképtelenség első nspja közötti időnek megfelelő időre jár a táppénz. Erről levélben kellett volna, hogy értesítsen au oep és az orvost is. Az orvos nem látja mettől van biztosítási időd, nem is feladata. Ez a tb ügyintéző dolga.

Mindenképp érdeklődd meg mert ha szünetel a biztosításod, mert nem jár táppénz amiből járulékolni tudnál. Vagyis veszélyben a cseded is.

2018. okt. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
Az előző jól írta, a tavalyi 2 hónapot nem számolják a táppénz jogosultságba. Ha április közepéig is dolgoztál, akkor bizony simán lejárt a táppénz jogosultságod. Hiába vagy ott 9-10 hónapja, vagy ki tudja? Csak táppénz előtti ledolgozott napokat nézik a táppénz jogosultsághoz, míg a csedhez és gyedhez a táppénzen töltött napokat is beleszámítják!
2018. okt. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:
"36" igen így már értem, bemegyek hétfőn mindenképp, csak olyan váratlanul ért senki semmit nem mondott, én meg nem tudom hogyan megy ez nem volt benne részem.viszont ha a táppénz lejárt,és az orvos adott papírt a csedhez,akkor azt már igyelhetem is nem??úgy tudom 4hetel szűlés előtt lehet nekem már kevesebb mint 3het van szűlésig, múlt héten oda adta a papírt a csedhez csak még nem tudtam eladni.
2018. okt. 6. 21:34
 39/44 A kérdező kommentje:
Le adni így akartam csak javít a telefonom.
2018. okt. 6. 21:35
 40/44 A kérdező kommentje:
Gondolom csedet ha igenylem igyis úgyis megszűnik a táppénz nem?
2018. okt. 6. 21:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!