Lejárt a táppénzem?

Figyelt kérdés
Táppenzen voltam veszélyeztetett terhesegel! Van még 3hetem szűlésig, azt mondta az orvos hogy megszüntethetem a táppénzt és igényelhetem a csedet, le is zárta a táppénzem oda adta a papírt hétfőn tudóm beadni a munkahelyemen! Viszont most volt fizetés és a táppénzes papirt leadtam ahogy szoktam, "múlt havi" és a fizetésem 65.000ft helyet 4600ft let, arra hivatkozva hogy 3.átol megszunt a táppénzre való jogosultságom,azt értem hogy megszűnt én szüntettem meg, de ezért a múlt havi táppénzt nem kapom meg? Mert ebben a hónapban lejár a táppénzem? Attól a múlt havi táppénzes papírt leadtam és csak ebben a hónapban szűnt meg. Neem értem. :-(
2018. okt. 5. 20:59
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
De ha augusztusban 5 hónapja voltál tp-, bizony lejárhatott a jogosultságod.
2018. okt. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:

#20: pont ezért kell bemenni tisztázni!

Ha biztosítottnak számítasz, vagy nem telik el 42 nap, akkor jogosult vagy rá. Ha fizetetlen szabira rakták (gondolom), akkor viszont nem tudom, ez hogy működik.

2018. okt. 6. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
100%

Jó program terheseknek...


https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__megcs..


Eszter, áruld el, terhes vagy egyáltalán? Éreztem, hogy vannak hibák a számításaidban...

2018. okt. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
2018. okt. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 A kérdező kommentje:
Igen külőmben jó kis program, csak nem éppen terhessen, terhessen nem ajánlom, de amúgy szerintem mindenki maga tudja mit próbál ki vagy mit nem? Baromi sokat olvastam erről és 90%ban minden pasiban ott van a ez a gondolat, csak nem mindenki van olyan kapcsolatban a párjával hogy elmeri mondani, inkább megcsinalja a párja nélkül és ennyi...! De szerintem még mindig jobb ha elmondja őszintén és nem a hátad mögött csinálja.
2018. okt. 6. 07:01
 26/44 anonim ***** válasza:
100%

Barátod??? A két gyereked apja, állítólag...


És áruld már el, ha akkor öt hónapja tp-n voltál, itt azt írod, négy és fél hónaposan lettél keresőképtelen, hogy a fenébe lehet még három heted vissza? Mi vagy te, elefánt?

2018. okt. 6. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 A kérdező kommentje:
2017.10.15 töl 2017.12.10ig dolgoztam, tehát 2honap,utánna 2018.01.15töl van ez a mostani munkahelyem,április óta vagyok táppénzen,ami most lejárt, és igen ebben a hónapban fogok szülni 31re vagyok ki írva! Tehát itt ezen a munkahelyen lesz 10honapom, és volt kettő hónap az előző munkahelyen, nem folyamatos, mert volt kis idő a két munkahely közt december 10tol január 15ig de a 12honap vagyis 365nap megvan vagyis meglesz október 31ig.
2018. okt. 6. 13:47
 28/44 anonim ***** válasza:

Így se jön ki a matek.

Az egy év nincs meg, mivel nem volt folyamatos a munkaviszony.

Ha április legvégén mentél táppénzre, az 3,5 hónap munkaviszony, tehát max augusztus közepéig járt volna a táppénz csak.

2018. okt. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 A kérdező kommentje:
Még a múlt hónapban "szeptemberben" kaptam a táppenzt! Nem tudom mit hogyan számolnak vagy számoltak,az elmúlt 2evben összesen kell 365napnak meglennie a csedhez nem feltétlen kell folyamatos munkaviszony legyen csak 365nap legyen meg 2even belül ezt a munkaűgyön mondták, ök kiszámoltak október 31ig meglesz azt mondták de nem tudom nemertek ehez!!
2018. okt. 6. 14:09
 30/44 A kérdező kommentje:
Azt viszont főleg nem értem az orvos miért nem szólt hogy valószínű nem vagyok jogosult a táppénzre, majd egy órát baszakodott a géppel míg megirta a csedhez a papírt, és még erre a hónapra is kidta a táppénzes papírt, hogy meg 4.éig táppenzen voltam adjam le aztis hogy eltudjak számolni,valahogy csak kellet lássa a gépbe hogy amit ö add arra nemis vagyok jogosult! És szerintem a munkahelynek is értesítenie kellet volna hogy lejárt minden hónapba mentem leadni a papírt, most is voltam hétfőn eladni a táppénzes papírt és élvette mo dta rendben utalom ahogy szoktam, de egy szóval nem mondta hogy lejárt! Pedig augusztus már nem most volt.
2018. okt. 6. 14:22
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!