Meddig dolgozzak terhesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok Mamik!

Kisgyermekgondozó,-nevelő vagyok. Most 2hónapos terhes és érdekelne a véleményetek. Meddig doglozzak még a gyerekek között? Ki mikor hagyta abba a munkáját terhessége miatt?

Köszönöm a válaszokat. Mindenkinek jó baba várást és sok-sok egészséget Kívánok!


Ui: Rosszindulatú embereknek jelezném, hogy nem azért tettem fel a kérdést mert rögtön eljönnék onnan. Dolgozom amíg tudok, és érdekel kinek mi a véleménye hogy meddig.

További szép napot!



2018. dec. 29. 04:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
61%

Azért vannak lepontozva, mert a beteg gyerek nem azonos a problémás terhességgel. Ez nem táppénz, felmentés.


És engem is pirospacsizhattok, ha addig dolgozik, amíg tud, a kérdés értelmetlen.

2018. dec. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

9- es , külföldön nincsen táppénzés csalás ugyanúgy dolgoznak az óvónők, és a tanítók , mégis születnek gyerekek nem halt ki az emberiség.

Kérdező 36. hétig dolgoztam kórházban, nővérként. Itt az embert nem írják ki azért , mert terhes.

2018. dec. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Igen, itt biztos mindenki jobban tudja mint az orvosok
2018. dec. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Külföldön valóban mas a terhességhez való hozta állas. Orvost pl nem is lat a kismama, hacsak nem beteg, úgyhogy ki ontottan értelmetlen vele példálózni.
2018. dec. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Védőnőként 35. hétig dolgoztam. Úgy voltam vele, míg jól érzem magam, bírom a dolgokat miért is ne? Addig dolgozz míg te bírod és nem veszélyezteted a saját és a babád egészségét.
2018. dec. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Gyári melós voltam, pozi teszt után táppénzre mentem, én is a meleg miatt IS rosszul voltam, meg előtte nekem lett egy pánikrohamom, ami miatt hiába raktak egyik sorról a másikra, kb ugyanúgy előjött egyszerűen a tudat, hogy OTT történt, azért mert betegség alatt bementem dolgozni és befulladtam, így inkább nem kockáztattam. (Engem még a mentő is elvitt, mert azt hitték, meghalok a helyszínen. Utána jöttek a pánikrohamok, mikor visszatértem a munkába.) Szóval én táppénzen vagyok, de most beadtam a jelentkezésemet újra magasabb pozira, hátha felvennének, azóta nem volt bajom. :)

Tervezünk kistesót, munkakörtől függetlenül én első perctől táppénzen leszek. Szerintem fontosabb a baba egészsége, mint mások véleménye. Akármilyen munkáról van szó, mindenhol ott a stressz, ráadásul úgy, hogy van már egy gyerek, bőven elég lesz oviba hordani és hazajönni terhesen mikor ott lesz a kistesó és úgy kell dolgozni, az már megint más. Egyik ismerősöm is most terhes, táppénzen van a terhesség eleje óta. Van, aki szeret dolgozni az utolsó percig, van, aki nem ráadásul nálunk nem is nagyon lehet terhesen dolgozni, nekem a sorvezetőm egyből javasolta a táppénzt.

2019. jan. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!