Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig dolgozzak terhesen?

Meddig dolgozzak terhesen?

Figyelt kérdés
Hogy működik ez? Miután megtudja valaki hogy terhes, még meddig dolgozik? Meddig kell? Vagy ez nincs kikötve? Mindenki úgy dolgozik, vagy van otthon ahogy ő akarja?
2008. jún. 12. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:
ált. mindeki ameddig bir,de munkától függ,én 13.héttől vagyok táppénzen ülőmunkás vagyok,szreintem ameddig nem érzedtúl fárasztónaka munkát
2008. jún. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem attól függ nagy mértékben, hogy mit dolgozol. Meg hogy bírja a te egészséged és a babáé. Én pl. addig szeretnék dolgozni, amíg csak lehet, most vagyok 17 hetes, könyvelek szóval nem egy megeröltető munka.

De az is fontos ha pl. vegyszerekkel, vagy olyan helyen dolgozol ahol veszélyes anyagok vannak, akkor szerintem jobb minél előbb abbahagyni.

De engem pl. a védőnő kikérdezett rendesen a munkahellyel kapcsolatba és mondta, hogy megtehetem, hogyha fáradtnak érzem magam vagy van valami, akkor kiiratom magam egy hét pihire és ha gondolom folytathatom tovább a munkát. Ha nem, akkor nem.

Úgyhogy ez teljesen egyénfüggő. De persze a dokira hallgass elsősorban! Ha azt mondja pihenned kell, pihenj!

2008. jún. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a 22.hétig dolgoztam. Szerintem úgy félidőig könnyű, mert még nem nagy a poci, nem nehéz, még minden olyan kényelmes. Utána már nehezebb. Persze ettől vannak eltérések, van akinek tovább kényelmes, van akinek előbb vannak különböző bajai. Ha a doki például azt mondja, pihenj sokat, vagy kímélő életmódot javasol, szerintem jobb abbahagyni. Akkor már elég a háztartás.

Némely doki nem hajlandó csakúgy kiírni, én ilyenkor biztos keresnék mást, mert hát én érzem, mikor sok. A fizetős dokik persze kiírnak, de az SZTK-s néha szívózik.

A 6.-12. hét között pedig gyakran nagyon nehéz dolgozni, mert az ember, ha nincs is rosszul, vagy nem nagyon, akkor is állandóan álmos (állítólag a hormonok miatt). Ez elmúlik a második trimeszterre. Én a 10.-12. hét között elmentem mondjuk betegszabira, mert nagyon messze dolgoztam, 6-kor indultam, 6-ra értem haza, és néha hétköznap délután-este volt egy kis barnás folyásom, ami hétvégén egyszer sem fordult elő. Tutira a megerőltetéstől.

Szóval a lényeg, ha nagyon fárasztó bejárni, gondolkodj el rajta, mennyivel lenne rosszabb otthon maradni (anyagiak például), és "ár-érték" szempontok alapján dönts.

2008. jún. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nincs megszabva,hogy mikor lehet elmenni táppénzre.Van aki jól érzi magát és végig dolgozik a terhesség alatt és van aki már az elejétől táppénzen van(ált. aki veszélyeztetett terhes vagy olyan a munkája,hogy veszélyes a babára és az anyára)

Ezt mindenki maga érzi.

Engem a terhesgondozáson írtak ki táppénzre.

Egyébként az orvos meg szokta kérdezni,hogy milyen munkát végzel és megbeszélitek,hogy mi lenne a jobb.

2008. jún. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek. Sokat segítettetek.
2008. jún. 12. 15:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia, én a 36. hétig dolgoztam, utána TGYÁS-ra mentem. Eredetileg így kéne csinálni, de sokan inkább táppénzre mennek.
2008. jún. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia.Én is a 35.hétig dolgoztam.Szintén ülőmunkát végeztem,nem volt megterhelő,meg untam is volna magam itthon.Az orvos akkor ír ki amikor kéred (legalábbis az enyém így tett).Viszont pénzügyileg is jobban megéri,persze csak ha bírod.
2008. jún. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!