Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Főállású anyaként érhet bármi...

Főállású anyaként érhet bármi hátrány a munkahelyemen?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A 3. babámmal vagyok itthon, szeretnék jövőre visszamenni dolgozni a munkahelyemre (15 éve ott dolgozom) 6 órában. Most olvastam, hogy van lehetőség arra, hogy főállású anya legyek, ami mellett dolgozhatok maximum 6 órában tovább. Szeretem a munkahelyem, remélhetőleg még jó sokáig megmarad az állásom, viszont így akkor elvileg 2 munkáltatóm lesz? A jelenlegi munkahelyemen akkor mellékállásban dolgozom részmunkaidőben? Nem tiszta számomra ez a helyzet. Mint főállású anyát pl. egy leépítés esetén érhet hátrány?


Vagy csupán arról van szó, hogy a legkisebb gyermekem 8 éves koráig jár a GYES-sel egyenértékű 25 ezer forint havonta, de csak 6 órában vállalhatok munkát?


Köszönöm előre is a segítséget.



2019. jan. 8. 12:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én is 30 órába mentem vissza a 3. gyerek után dolgozni, a kérésemre tényleg köteles a részmunkaidőt megadni, de kirúghat, ha akar. Szerintem ezt akkor érdemes megpróbálni, ha stabil a helyed vagy van másik opció, ha kirúgnak.

Ja, és nem lesz két munkáltató ettől.

2019. jan. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Kirughat persze, de akkor meg végkielégítést kell fizetnie.

És nem csak 3 gyerekesre igaz ez, 1-2 gyerek után is visszamehet dolgozni anyuka 4-6 órában.

2019. jan. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!