Ezt megtehetik?

Figyelt kérdés
December közepén vettek fel munkába rendvédelmi szervhez határozatlan időre. Kiderült hogy 6hetes terhes vagyok már 2 éve próbálkozunk. Elmondtam az egyik munkatársamnak aki valószínűleg elmondta a főnöknek és azonnali hatállyal megszüntették a munkaviszonyom. Ugye 3 hónap próbaidő van. Így felmondhatnak nekem? Nyilván akartam dolgozni ameddig csak bírok. Sajnos így semmi pénzt se fogok kapni mivel fél éve volt munkám utoljára. Sehová nem fognak felvenni terhesen. Annyira vágytunk már babára
2019. jan. 9. 20:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%

Igen meg, sajnálom.

Próbaidő alatt indoklás nélkül felmondhatnak neked.

2019. jan. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%
Próbaidő alatt igen. Nem értem miért nem titkoltad legalább a próbaidő végéig, ha véglegesítettek már védve lettél volna...
2019. jan. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Hát sajnos osztálytársam volt 6 évig az a személy valahogy megbíztam benne. :( de az élettől vissza kap mindent.
2019. jan. 9. 20:28
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
Szomorú, de sajnos megtehetik a próbaidő alatt :(
2019. jan. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megpróbálok elhelyezkedni valahol azzal kezdem a holnapot.
2019. jan. 9. 20:48
 6/22 anonim válasza:
37%
Igen, teljesen törvényes, sajnálom hogy gyökér kollégát fogtál ki.
2019. jan. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen jogos és igazuk is volt. Erre gyerekvállalás előtt kellett volna gondolnod.
2019. jan. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező, azért kicsit vegyél vissza a stilusodbol, itt a 7-es valaszolonak van igaza abból a szempontból, hogy felelős gyerekvállalás esetén ilyen alapvető munkajogi szabályokról illik az embernek előzetesen tájékozódnia. Ha pedig nem függesztettétek fel a próbálkozást arra az időszakra, amíg munkanélküli voltál, illetve legalább a próbaidő végéig, viseld következményeit.
2019. jan. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
90%

Az igen, gyönyörű stílusod van. Csak mert faj az igazság, már ilyeneket kell mondani ismeretleneknek, hogy fulladjon meg?? No komment és az ilyen még szaporodik is és ezt a minősíthetetlen adja tovább a kölkének is.

Igen is a felelős gyerekvállalás úgy történik, hogy nem azon fog múlni a család megélhetése, hogy kapsz-e CSED-et/GYED-et! Erre előbb kellett volna gondolni és munkanélküliként, 0 Ft bevétellel nem gyereket csinálni...

Teljesen érthető a munkáltató szempontjából, hogy nem akar valaki miatt évekig fizetni felesegesen, akinek a munkájára pár hónapig számíthat max..!

2019. jan. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Megtehetik. És én is inkább úgy látom, hogy te kaptad vissza az élettől. Ez a gerinctelenség gyümölcse.
2019. jan. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!