Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Fél év állandó bejelentett...

Fél év állandó bejelentett munka után mit lehet igényelni ha a párommal nem vagyunk házasok és bejegyzett élettársi kapcsolatban? Ő Ausztriában van bejelentve augusztus óta

Figyelt kérdés
A munkám miatt hamar elmentem táppénzre ezért ettől a hónaptól már nem jár. Korábban csak napi bejelentéssel dolgoztam. Most hogy megvonták a táppénzt, annyit tudok, hogy a családi adókedvezményt igénybe tudom venni, ami havi 10ezer és az egyszeri anyasági támogatást ami 60ezer és a családi pótlékot. Egyenlőre nem beszéltem olyannal aki teljesen képben lenne ezekkel, de egy könyvelő és a védőnő azt mondta hogy szerintük így nem jár CSED és GYED sem. A GYES-t is csak a baba 2 éves korától tudnám igénybe venni. Ebben az esetben tudnànk igényelni valamit Ausztriából vagy ha nem akkor én itt Magyarországon mit tudnék?
2019. jan. 24. 09:56
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
88%

" Korábban is tettem már fel kérdéseket ezzel kapcsolatban még amikor dolgoztam (nem csak itt) és utána is olvastam"

"Nem tudom kivel keversz, de ilyen kérdésem nem volt itt."


Szóval érdeklődtél, vagy nem?


Még mindig csak sajnállak, hogy a "hozzáértők" elvették tőled az ellátás lehetőségét.

Mert ha a könyvelő anyósod jelzi, hogy dec végéig van ellátásod, vedd ki a januárt szabiba, és február 1-től menj CSED-re, akkor kapnál minden ellátást.

De így nem leszel jogosult semmire, hogy 1 hónapig nincs most biztosításod. Mert a munkaviszonyod ugyan megvan, de nem vagy biztosított. Ez kiesik az időből, és nem lesz meg a 365 napod.

2019. jan. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:

Igen, tettem már fel kérdést ezzel kapcsolatosan (de nem ezt) AMÍG DOLGOZTAM!! Ha augusztus 1-től táppénzen vagyok, akkor nyilván nem én tettem fel kérdést erről novemberben.. omfg.

Most fogok menni az orvoshoz ez miatt, aztán a munkáltató kiírja a szabadságokat. Ha így sem lenne meg a 365napom, akkor sem hatna meg a dolog, mert nem vagyunk rászorulva, csak nyilván inkább igénybe vennénk amit lehet, minthogy "elvesszen".

2019. jan. 25. 09:25
 33/36 anonim ***** válasza:
65%

Azt tudom, hogy a védőnő nincs képben (és nem is kell) az aktuális ellátásokkal, és feltételeivel, adózási szabályokkal.

De hogy a könyvelő anyósod sem tudja, hogy nem tudsz családi kedvezményt igénybe venni, ha se táppénzt, se fizetést nem kapsz... Azért az szégyen rá nézve. És nem segít, hogy kaphass rendes ellátást. Meg hogy a gyest 2 éves kortól veheted igénybe...

Miért nem mondja neked azt, hogy fingja sincs, kérdezz meg egy hozzáértőt...

Ezzel csak rontott a helyzeteden, hogy ennyi hülyeséget összehordott.

2019. jan. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:
Nem rég voltunk a nav-nál is megérdeklődni a családi adókedvezményt, hogy ebben az esetben jár-e egyáltalán. Azt mondták, hogy jár a táppénz idejére is (volt már, aki azt állította, hogy a táppénz nem adóköteles jövedelem, ezért arra az időszakra nem jár) majd márciusban a baba adókártyájával kell visszamenni és akkor igényelhető.
2019. jan. 25. 15:28
 35/36 anonim ***** válasza:
64%

Igen, táppénz ideje alatt jár. De márciusban csak visszamenőleg fogod tudni kérni a tavalyit az adóbevallással.

Az ideit nem, max azt az 1 hónapot, amikor szabin leszel, és fizetést kapsz. A többit nem fogjátok tudni érvényesíteni, mert gyesből nem lehet, és a párod külföldi fizetéséből sem.


Ezért írtam, hogy ennyi hozzáértő embert, aki körülvesz téged... Sajnálom, hogy miattuk bukod az ellátást. AMit kaphattál volna.


Azért azt nehéz elhinni, hogy nektek mindegy az a havi több tízezer forint, amitől elestek...

2019. jan. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:

A munkahelyemen a bérszámfejtő és a titkárnő azt mondja, hogy így járni fog minden. Majd kiderül.

Persze ha nem jönne össze, akkor azt kell mondjam,, hogy persze jó lett volna, ha ki tudtuk volna használni azt, ami amúgy járna, mert az is pénz, de nem ezekre alapoztunk. Szerencsére a párom kint jól keres, aminek viszont annyi a negatív része, hogy általában csak hétvégén van itthon (kivéve amikor majd megszületik a baba), de ez már más kérdés.

2019. jan. 27. 20:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!