Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Fél év állandó bejelentett...

Fél év állandó bejelentett munka után mit lehet igényelni ha a párommal nem vagyunk házasok és bejegyzett élettársi kapcsolatban? Ő Ausztriában van bejelentve augusztus óta

Figyelt kérdés
A munkám miatt hamar elmentem táppénzre ezért ettől a hónaptól már nem jár. Korábban csak napi bejelentéssel dolgoztam. Most hogy megvonták a táppénzt, annyit tudok, hogy a családi adókedvezményt igénybe tudom venni, ami havi 10ezer és az egyszeri anyasági támogatást ami 60ezer és a családi pótlékot. Egyenlőre nem beszéltem olyannal aki teljesen képben lenne ezekkel, de egy könyvelő és a védőnő azt mondta hogy szerintük így nem jár CSED és GYED sem. A GYES-t is csak a baba 2 éves korától tudnám igénybe venni. Ebben az esetben tudnànk igényelni valamit Ausztriából vagy ha nem akkor én itt Magyarországon mit tudnék?
2019. jan. 24. 09:56
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

Igen, kötelessége lett volna könnyített munkát adni vagy távolléti díjat fizessen, de az igazgató már az elején kijelentette, hogy reméli hogy nem vagyok terhes, mert ha terhes leszek hamar megválunk egymástól. A védettségről sokat olvastam. Nem elég a terhesség ténye, és az sem garancia ha szóban közli az ember. Sokan azt javasolták hogy ha ilyen az igazgató akkor írjam le egy levélben és tértivevényesen adjam fel neki postán, hogy esélye se legyen letagadni és úgy kitenni. Így is tettem. De mondva csinált okkal elvileg akkoris kirúghattak volna, ezért csak úgy lehettem teljesen védett ha elmegyek táppénzre. Egyébként nem jöttem volna el táppénzre, mert szerettem ott dolgozni de biztosra mentem.

Sajnos sötét vagyok ezekhez a dolgokhoz, ezért is írtam ki a kérdést. Nem írtam alá semmilyen papírt, nem is kaptam semmilyen papírt, hogy megszűnt volna a munkaviszonyom.

2019. jan. 24. 11:00
 12/36 anonim ***** válasza:
56%
A táppénzed még csak most fog megszűnni azt írtad. Akkor még jó hogy nem kaptál papírt a munkaviszony megszűnéséről...A kilépő papírjaid ezután fognak készülni...
2019. jan. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
66%

"A védettségről sokat olvastam. Nem elég a terhesség ténye, "


Akkor csak a törvényt nem olvastad el. Mert de, elég a terhesség ténye. Nem kell bejelentened sehogyan sem, védett vagy akkor is.

Sőt, már akkor védett vagy, ha még te sem tudsz róla.


És ha még megvan a munkaviszonyod, akkor simán mondhatod, hogy már munkába tudsz állni, megszűnt a keresőképtelenséged.

És akkor nem mondhatja, hogy kirúg. KÖTELESSÉGE könnyített munkát adni, vagy felmenteni a munkavégzés alól.

És hidd el, kismamát kirúgni csak nagyon alapos indokkal lehet, bármi himihumi okot nem írhat a papírodra.

Mert simán megtámadod a bíróságon, és nyersz.


SZóval ne hagyd magad.

Vannak szemét cégvezetők, de a törvény rájuk is vonatkozik. És ha kell, elvinni az ügyet a munkaügyi bíróságra.


Csak keményen, mert ha azt látja a munkáltató, hogy megvezethet, akkor meg is teszi. Ha azt látja, hogy szembe mersz menni, és érvényesíted a jogaidat, akkor már vissza vesz

Hidd el, tapasztalat (nem kismamás ügy, de hasonló érdekérvényesítés)

2019. jan. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
86%

" ezért csak úgy lehettem teljesen védett ha elmegyek táppénzre"


A táppénz semmivel sem véd jobban.

2019. jan. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 érdekel0 ***** válasza:
38%

Csinàld,amit a 11.17es írt!

Lelkileg biztos nem lesz könnyű lemeccselni a főnökkel,hiszen ő is tudni fogja a miértjét,de a te szempontodból ez a legjobb.

Az én párom is Ausztriàban dolgozik,mi onnan is kaptunk gyest!

De ez 4 ève volt!

Most vàltoztak a törvènyek,csökkent a családi pótlèk összege is,de járjatok ennek is utàna!

2019. jan. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

Most mondta az irodista nő, hogy beszélt a bérszámfejtővel és azt találták ki, hogy menjek el orvoshoz, mondjam hogy már keresőképes vagyok és akkor kiírják nekem a szabadságnak és így annyival több napom lesz..

De ha ki is írnak pár nap szabadságot, az már nem tudom mennyit számít ebben az esetben

2019. jan. 24. 13:44
 17/36 A kérdező kommentje:
/*A munkahelyem irodistája és bérszámfejtője/
2019. jan. 24. 13:45
 18/36 anonim ***** válasza:
38%

20-25 nap szabid ha van, és kiadják, már 1 hónappal beljebb vagy.

Mikorra vagy kiírva?


Utána megint mehetsz 1 hónap táppénzre.

2019. jan. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
Március 1-re vagyok kiírva
2019. jan. 24. 13:53
 20/36 anonim ***** válasza:
52%

És mikortól dolgoztál, mennyit voltál táppénzen?


Mert elvileg akkor már február 2-től mehetnél CSED-re, ha megvan a 365 napod..

2019. jan. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!