Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Munka nélkül terhesen mi jár...

Munka nélkül terhesen mi jár és mi nem?

Figyelt kérdés

Nem vagyok otthon a témában, mert sosem vettem igénybe semmiféle segélyt vagy hasonlót. Most sem vagyunk rászorulva, de úgy hozta az élet, hogy három hónapja otthagytam a munkahelyem és azóta nem találok másikat (kis településen élünk és itt nem nagyon van munka, a közeli nagyobb városokban meg az a gond, hogy be kellene járnom dolgozni, azt meg egy cég sem nagyon akarja fizetni), bár a férjemnek közös vállalkozása van az anyjával, de az anyós nem akarja, hogy oda menjek dolgozni. De ez egy másik sztori....

Szóval a lényeg, hogy magam után fizetem havonta a TB-t is és pár napja pozitív lett a teszt. Még orvosnál nem voltam, de a napokban fogok menni. Szóval a lényeg, hogy így, hogy nincs munkám és nyilván terhesen nem is fogok találni, meg nem is akarok így keresni mert nem látom értelmét, mi fog járni ha megszuletik a baba? És van jelentősége annak, hogy a férjem vállalkozó? Mert gondolom a családi járni fog, de hogy gyes vagy gyed vagy mi az ami jár még, azt nem tudom. Szóval ha valaki jobban otthon van a témában, tudna segíteni?


2019. jún. 17. 12:30
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Azért vannak lehetőségek bőven amikről nem tudtam, köszönöm a hasznos válaszokat!

Utolsó előtti. Nem, nem fogok munkát keresni terhesen, mert mondd el kérlek, ki alkalmazna? Mikor friss hazaskent is mikor állást kerestem mindenhol az első három kérdésben benne volt, hogy mikorra tervezzük a gyereket? Ki alkalmazna egy terhes nőt? Szerintem nem kapkodnak értünk a munkáltatók, de javíts ki ha tévedek!

Egyébként a munkahelyem nem jókedvembol hagytam ott, bár igaz önszántából, mert az egészségem fontosabb volt. És tényleg teljesen priman megelunk egy fizetésből szerencsére, ezért pedig végtelenül halad vagyok a férjemnek. Nyilván ha nem lenne a baba, szeretnék minél előbb munkába állni. De nem vagyunk jelen esetben rászorulva, így nem keresek terhesen munkát.

2019. jún. 17. 14:12
 12/20 A kérdező kommentje:
Hálás *
2019. jún. 17. 14:13
 13/20 anonim ***** válasza:
Valaki írta, hogy 3 évig biztosított leszel. Csak a tisztázás kedvéért: biztosított nem leszel, mert ahhoz járulékalapot képező jövedelen szükséges, a leggyakoribb biztosítási jogviszonyok az alkalmazotti és a vállakozói. A gyes nem ilyen, nem képez járulékalapot csak egészségügyi szolgáltatásokra leszel jogosult.
2019. jún. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Mennyi ideig dolgoztál a munkahelyeden? Álláskeresési ellátást igényeltél?
2019. jún. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. jún. 17. 14:29
 16/20 A kérdező kommentje:
Egy évig voltam ott. Nem igényeltem.
2019. jún. 17. 14:29
 17/20 anonim ***** válasza:
Akkor ha a szülés előtti 3 hónapra bejelentkezel a munkanélkülibe, akkor minimálbér után passzív jogon kaphatsz GYED-et is. Az pedig sokkal több, mint a GYES
2019. jún. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ja és persze a szülés napja is essen bele az ellátásba. Mondjuk szülnél október 20-án, augusztusban bejelentkezel es akkor a CSED,GYED járni fog.
2019. jún. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Annyival kiegészíteném, hogy ha egy évet dolgoztál, akkor kb 36 napig jár majd az álláskeresési, szóval ne túl sokkal szülés előtt igényeld meg. És amíg azt kapod, addig sem kell tb-d fizetned.
2019. jún. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget 😊!
2019. jún. 18. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!