Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » állandóan "piszkájam" a...

állandóan "piszkájam" a tanulással-vagy hagyjam, hadd tanuljon a hibáiból?

Figyelt kérdés

harmadikos a kisfiam.jó tanuló-de nem szeret tanulni.múltkor is sokat gyakoroltam vele az angolt-igy ötös lett neki.másnap odajött,hogy,"anya -ne haragudj,hogy morogtam,és köszönöm a segitséget.

Magától azonban nem tanulna.A férjem,(és a pszichológus szerint is )hagyni kell őt-majd,ha egyest kap-és megvonás jár érte,akkor észbe kap.Én azonban nem hagynám szivesen-ha nem nézem át a tanszert-beirást kap.ha nincs hegyes ceruza-már irják is be.Tudom,hogy nem szabad eröltetni-de az életben jobban megállja a helyét,aki tanul,nyelvet tud..stb.Szerintem igenis gyakorolni kell egy kicsit-még,ha muszáj is-az életben nem minden olyan egyszerű


2018. jan. 2. 12:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az öcsém a megvonásból se tanult. Majdnem évet is ismételt. Igaz ő pár évvel idősebb csinálta ezt, mint ahogy most a fiad.

Az, hogy nem játszhat a gépen vagy más megvonást kap, átmeneti és nem lesz elég motivációnak. Szerintem.


Utólag látva a helyzetet, én mellé ültem volna és mindig együtt tanultam volna vele.

2018. jan. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Én még leülök tanulni az ötödikes fiammal. Jó eszű csak nagyon szétszórt. Gyakran a körmére kell nézni :-)

Én se igy terveztem.... de nem akarom, hogy rontson,így is van hármasa, egyese.

Nála nem működne a bünti, mert az egyedül tanuláshoz nem nőtt még fel....

Ha nálatok is így van... hiába lenne a bünti.

Ja és párommal sose ültek le tanulni, őt meg nem érdekelte.... az érettségit később tette le magán suliban.... Erről ennyit.

2018. jan. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szintén harmadikos, a tanulással nincs gond,én hagyom egyedül tanulni az első időtől kezdve,ha segítség kell neki akkor szól...de jellemzően kitartóan próbál rájönni és csak végső esetbe szól.Nem szereti ha "piszkálva" van tanulás közbe,de nem is kell mert nagyon szeret. Viszont a bepakolással vannak problémák :) volt,hogy beírást kapott mert ez meg az kimaradt,nem tanult belőle,de az ilyenekbe mindig is szétszórt volt..szóval ellenőrzöm mindig,hogy rendesen mindent a táskába tegyen.

Amúgy én gond nélkül leülnék tanulni vele,mert a bukás se bizti,hogy érdekelné őt hiszen még messze van az az idő amikor rájönnek arra,hogy nekünk hanem maguknak kell,hogy tanuljanak.

2018. jan. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
"anya -ne haragudj,hogy morogtam,és köszönöm a segitséget." - Megzabálom :) Ez nagyon aranyos! Biztos jó érzés volt megkapnia azt az ötöst a munkájáért, erre kéne emlékezni a legközelebbi tanulásnál is. Ha tudtuk, akkor fénymásoljátok le azt az ötöst az ellenőrzőből, és rakjátok ki valahova, had lássa, had emlékeztesse rá, hogy milyen jó volt azt az ötöst megszerezni. Ne hagyjátok rá, tanulj/tanuljatok vele, erősítsétek az önbizalmát, dicsérjétek sokat, később hátha motiváltabb lesz.
2018. jan. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A piszkálással, büntetessel csak negativ erzet tarsul a tanulashoz.

Kedvvel, turelemmel, biztatással alakul ki a tanulas szeretete, ami amugy alapbol meg van a kivancsisag révén is a gyerekekben csak epp kialszik es atfordul ha nem figyelunk oda es ha olyan a tanár

2018. jan. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Én állandoan piszkálom a fiamat azokbol tantárgyakbol amiböl rosszul áll .le üllök vele és tanulok vele.
2018. jan. 3. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

Úgy látom, elég szigorúak a sulitokban, nem baj, ha átnézed a holmiját.

Nekem az vált be, hogy a másnapi órarendet néztem és kupacokat csináltam az ágyamon a felszerelésből: magyaros kupacba a könyve és füzete, matekosba is az összes szükséges cucc, nyelvtanra, stb. És tisztán látható volt, mit kell magammal vinni.

2018. jan. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm mindenkinek a választ.a piszkálást igazából ő veszi annak-ez gyakorlatilag a tanszerek átnézése(mineden megvan-e,edzőcucc,tornacucc,uzsonna..stb)mert már azért is szólnak,ha nincs kihegyezve a ceruza.mindig leülök vele-csak sokat kell motiválni-de együtt tanulunk.Úgy látom,hogy el kell fogadni,hogy ő olyan gyerek,aki magától nem ül le leckét irni
2018. jan. 4. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!