Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kérhet ilyet egy iskola? Ti...

Kérhet ilyet egy iskola? Ti mit szólnátok hozzá?

Figyelt kérdés
10.es fiam van és az iskolája kitalálta, hogy idén ki kellene festeniük az osztálytermet. Azon kivül, hogy szerintem ez az iskola dolga lenne nem örülök annak sem, hogy sok órája van, minden délután fáradtan jön haza és most még maradjon is ott délutánonként festeni. Értem és nagyon szomorú, hogy az iskolának még festékre sincs pénze, nemhogy festőre, de akkor sem a gyerekekkel kellene elvégeztetni. Van 2-3 osztálytársa, akiknek a szülei még az osztálypénzt sem tudják kifizetni, nekik ez a plusz költség biztos nagyon hiányzott. Nem hallottam még soha senkitől ilyesmit ezért lennék kiváncsi véleményekre.
2019. okt. 5. 22:23
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem természetes, hogy teszünk azért, hogy ahol tanulunk/dolgozunk, kényelmes és jó környezet legyen. Én az irodába is viszek virágot, ha úgy adódik, és bemennék és segítenék festeni nekik szülőként. Mert ott tölt a gyerekem napi 8-10 órát. Legyen szép!
2019. okt. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
55%
Nálunk a szülők szokták megoldani, a dekorációt, virágokat is össze szoktuk dobni. Nem hiszem, hogy napokig tartana egy egész osztálynak egy terem kifestése. Gyerekenként kb. 10-15 perc munka lenne.
2019. okt. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
33%

Egy terem kifestése nem tart napokig. 2 délután max. és akkor 2 rétegben lekenték.


Bocs, de felmerült bennem, hogy a fiad ezt használja kifogásnak, hogy ne kelljen hazamennie.

2019. okt. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
31%
Én nem örülnék neki. Ez nem a gyerekek feladata! Főleg nem tízéveseké. Azt pl. megérteném, ha mondjuk össze lennének firkálva a padok, hogy ott tartják az osztályt, hogy radírozzák vagy mossák le, mert az az ő tettüknek a következménye lenne. Vagy azt is, ha össze kellene szedni az ő általuk eldobált szemetet. Annak tényleg lenne nevelő hatása. De a festés, már bocsánat, karbantartás, ami egyrészt veszélyes (munkavédelmi előírások vonatkoznak rá), másrészt a fenntartó feladata! A helyedben írnék a fenntartónak, lehetőleg hasonlóan gondolkozó szülőkkel összefogva, és panaszt tennék! Ha nem reagálnak,akkor a médiához fordulnék.
2019. okt. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
58%
Nem 10 éves, hanem tizedikes, 16 éves. Nem lesz tőle baja, ha kiken egy falat!
2019. okt. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
38%
Szegény 16 éves egészséges lulóca srác nem bír el egy ecsetet és 2 délutánt, hogy kifesse a saját termét 20-30 másik sráccal, mert hát szegéééény gyerek, túl van terhelve! :DDDDD Atya ég! :DDDD
2019. okt. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
90%

Kicsit megint túl toltátok...

Nem, nem tetszene, mert ez valóban nem az ő feladata. De ha már ez van valószínűleg nem szólnék. És nem... Nem azért mert belehalna. Hanem mert nemes egyszeruseggel nem az ő feladatuk.

2019. okt. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
33%

Igazabol kerdezo amint elolvastam nekem az a gyanum tamadt hogy a fiad mashol tengeti majd delutan az idejet,azzal a kifogassal hogy fest.

Mert ez egyaltalan nem kotelezo plane nem suli utan, tehat ha annyira hulla faradt ahogy mondod,akkor nem vallalna el es kesz.

Egyebkent az en fiam elso szakmaja festo volt,naluk ez alap dolog volt hogy kifestettek a termeket stb.. De ez egyaltalan nem tart napokig,nem annyira nagyok a termek, 20-30 ember gondolom lesz fiuk/lanyok. 1max 2 delutan alatt siman meg van.

Kovesd nyomon a hulla faradt festeni nem akaro de elmegyek mert kotelezo fiadat.

2019. okt. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
90%
Természetesen nem kérhet sem munkát, sem pénzt, ez nem kérdés. Ez állami feladat adóból, a gyerek oda tanulóként jár.
2019. okt. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
23%
9-es vagyok. Kerdezo meg azt elfelejtettem.,., Nyugodtan pontozz le mint a tobbieket,de te kertel velemenyt. Mi csak elmondtuk mi a hezag..
2019. okt. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!