Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kérhet ilyet egy iskola? Ti...

Kérhet ilyet egy iskola? Ti mit szólnátok hozzá?

Figyelt kérdés
10.es fiam van és az iskolája kitalálta, hogy idén ki kellene festeniük az osztálytermet. Azon kivül, hogy szerintem ez az iskola dolga lenne nem örülök annak sem, hogy sok órája van, minden délután fáradtan jön haza és most még maradjon is ott délutánonként festeni. Értem és nagyon szomorú, hogy az iskolának még festékre sincs pénze, nemhogy festőre, de akkor sem a gyerekekkel kellene elvégeztetni. Van 2-3 osztálytársa, akiknek a szülei még az osztálypénzt sem tudják kifizetni, nekik ez a plusz költség biztos nagyon hiányzott. Nem hallottam még soha senkitől ilyesmit ezért lennék kiváncsi véleményekre.
2019. okt. 5. 22:23
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:

Senkit nem ponzotam se le, se fel és nem is fogok.

Nekem nem az összeggel van gondom, hanem szerintem nem a gyerekek dolga lenne. Aki azzal jön, hogy hazudik a gyerek nagyot téved ugyanis neki pont nincs semmi baja a dologgal, nekem van. Az, hogy karácsony előtt vagy valamilyen alkalomra feldíszitik a termet rendben van, de egy komplett festést nem tartok jogosnak. Természetesen fontos, hogy ne mocskos környezetben legyenek, de azért ezt minden osztállyal megcsináltatni számomra elég meredek.

2019. okt. 6. 12:48
 32/44 anonim ***** válasza:
37%
Jó, akkor várjuk mindent a kormánytól meg az önkormányzattól. Most, hogy már ingyenes a tankönyv a diákok nagy részének és nemsokára még többnek, szerintem reklamáljunk, hogy iskolatáskára is adjanak már kupont, hogy legyen miben cipelni. A falat is fessék már ki ők, hiába az én gyerekem amortizálja a termet 4 vagy 5 évig a suliban. Mindent csináljanak ők, nehogy már a gyerekem megtanulja mi az, hogy teszek azért, hogy élhetőbb legyen a környezetem. Neveljük csak őket úgy, hogy várják a sült galambot egész életükben, tök hasznos emberek lesznek. Majd anya, apa mindent megold ha meg nem akkor majd reklamálnak, hogy ne kelljen mozdítani a kisujjat sem. Addig kösz, én megtanítom a lányomat arra, hogy ne legyen büdös a munka [a kétkezi sem] és tegyen azért, hogy élhetőbb legyen a világa mert más nem fog hiába vannak az embernek mindenféle elvárásai. Segíts magadon, Isten is megsegít!
2019. okt. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
88%
Utolsó Te biztos mész és kifested a rendelőintézetet, a kórházakat vagy takarítasz is :-D netán hétvégén a parkba jársz szemetet szedni. Ne zavarjon, hogy a közfeladat ellátása az állam feladata a beszedett adókból.
2019. okt. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
81%

A közös munkának valóban lehet összetartó ereje. Azt is el tudom képzelni, hogy ha ők dolgoznak azért, hogy a terem szebb legyen, nem amortizálják le olyan gyorsan, mintha ezt készen kapnák.


Egyesek írták, hogy ha a festék árát kifizetni problémát okoz, akkor hogyan ad valaki enni a gyerekének. Itt nem az összegről van szó, hanem az elvről. Megnézném az arcotokat, ha a főnökötök közölné veletek, hogy ki kell festeni az irodátokat, és a festék árát levonja a fizetésetekből - hisz a ti érdeketek, hogy szép környezetben dolgozzatok, és egyébként is mit kicsinyeskedtek ekkora összegen.

Az elmúlt években hallottam olyat, hogy azt kérték a szülőktől, hogy fénymásoló papírra vagy éppen krétára vigyenek be pénzt, mert a "jobban teljesítő" Magyarországon erre nincs pénz egy iskolában. Erről ugyanaz volt a véleményem, mint most erről. És igen, valahol megálljt kell parancsolni, hogy egy kicsi pénzt kérnek erre, aztán arra, aztán amarra .... és egyikhez sem lenne joguk.


Más.

Valaki írta az alábbiakat: "Most, hogy már ingyenes a tankönyv a diákok nagy részének és nemsokára még többnek, szerintem reklamáljunk, hogy iskolatáskára is adjanak már kupont, hogy legyen miben cipelni." Nos, ez ennél árnyaltabb. Ha ui. szeretnéd, hogy megmaradjon a tankönyv következő évekre, akkor ez eleve nem lehetséges. Márpedig én évekkel később is előszedtem sok tankönyvemet, szóval, ha nem kenyérre kell az a pénz, én inkább kifizetném a gyerekemnek a tankönyveket, csak legyen kéznél későbbi években is.

2019. okt. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
74%

Nem kérhetne ilyet az iskola. Nyilván először nem is a szülőket kérte rá, hanem a fenntartót, de a dolgokat ismerve közölték, hogy majd egyszer, pár év múlva sorra kerülhetnek. Ez inkább ilyen kétségbeesett lépésnek tűnik.

Nehéz kérdés, mert egyrészt fontos arra megtanítani a gyereket, hogy ő is tehet a környezetért, ne várjon mindig másoktól megoldást. Másrészt viszont mindig van pár jó szándékú szülő aki megoldja, mert utálja elnézni, hogy mocskos a fal, nincs függöny stb... ez viszont arra készteti a fenntartót, hogy ne is akarjon megoldani semmit, majdcsak lesz valaki aki megteszi helyette. A pénz meg elköltik másra.

2019. okt. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
9%
35: szoktam önkénteskedni igen, a férjemet is egy önkéntes programon ismertem meg. A mellettünk lévő parkban is rendszeresen vannak ilyen akciók és családostul kint vagyunk. Rendelőt, kórházat is szívesen festenék ha lenne ilyen, csak sajnos jobban járnak a városvezetők ha a havert felbérlik aki kiszámláz háromszor annyit mint amennyibe a munka került, hogy legyen bőven mit zsebre tenni, sajnos felénk az ellenzéki polgármester és csapata élen jár ebben a küldetésben és mivel az önkéntesnek nem kéne fizetni így nem lenne mit elsumákolni -> nincs ilyenekre lehetőség jelenleg a környéken. De egyébként kötelezővé tenném minden évben az önkéntes munkát az összes egészséges felnőtt embernek nyugdíjas korig, hogy a pöffeszkedő magyar nép észrevegye magát végre és ne csak azt várják, hogy majd az állambácsi mindent megcsinál és tejben vajban füröszti őket. Persze majd jön az azért fizetem az adóm, ja és mellette egy nejlonzacskót nem szed fel az utcán mert gondolja majd a bruttóból nettóra váltással megtett mindent amit a haza követel. Mindeközben 5-ből 2 ember nem annyit és annyiért dolgozik mint amennyi után adót fizet...
2019. okt. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
58%
Utolsó, mit 5-ből 2? Inkább 5-ből 4 😂
2019. okt. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
21%

"Megnézném az arcotokat, ha a főnökötök közölné veletek, hogy ki kell festeni az irodátokat, és a festék árát levonja a fizetésetekből - hisz a ti érdeketek, hogy szép környezetben dolgozzatok, és egyébként is mit kicsinyeskedtek ekkora összegen."


Meglepődnél, de szintén állami szférában dolgozom, és a festés még a legkisebb dolog... Ha egyszer elmegyünk innen, akkor jó pár bútor jönni fog haza, mert saját pénzből vettük. De az egyik laborban a padlót is fel fogjuk szedni :) Ja, és egyáltalán nem tartjuk normális dolognak, de az állam iszonyú fáziskéséssel reagál. A legrosszabb pedig, hogy a főni full narancsos idióta, tehát mondani sem szabad, hogy ez nem normális.

2019. okt. 7. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó te se vagy komplett. Nézz már szét a világban, hogy mindent szétlopnak, de te boldogan adsz még közfeladatra lóvét, meg szerinted ez a normális? Lenne itt pénz mindenre, ha nem lopnának el mindent. Lassan már az utolsó helyen kullogunk a balkánon, mindenhol emberhez méltóbban élnek, mint itt.

Igen,nákunk is kell fénymásolópapírt és egyéb irodaszereket vinni a suliba, lassan a kórházba is vinned kell, hogy leletet tudjanak nyomtatni.

Az ingyen tankönyv meg egy fasság, normális bérekből régen is megvették az emberek. Ja és kötelező egy féle tankönyvet vásárolni, itt is csak egyik zsebből átteszik a másik zsebbe a lóvét, de örüljünk ennek is. Szégyen komolyan. De a lényeg, hogy egyre butább legyen a magyar. :-(

2019. okt. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
83%
Nem kérhet, nem is kötelezhet. DE tudjuk, hogy mennyi mindenre nem jut pénz ebben az országban és gondolom a tanárok csak jót akarnak, normális-tiszta környezetben tanulhassanak a diákok. Akinek nincs erre pénze, ideje, akkor vonuljon háttérbe, nincs ezzel sem gond, de aki tud az segítsen. Szerintem túl nagy feneket kerítesz ennek. Egy 16 éves fiúnak ez tök jó buli is lehet, ne vedd el tőle az élményt.
2019. okt. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!