Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ha a másodikos gyerekem...

Ha a másodikos gyerekem beírást kap magatartástól az ellenörzőbe akkor annak van valami jelentősége vagy csak a szülő felé tájékoztatás?

Figyelt kérdés
Kezdem úgy érezni, hogy minden piti dolgot beírnak.
2019. okt. 11. 09:14
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
80%

Amit 9-ben irtal kerdezo, azok valoban nem piti dolgok. Es bizony mutatja a hozzallasodat a neveleshez, ha te annak tartod.

Pl. a csunya beszedet kitol tanulta? Vagy azt, hogy verekedessel kell a konfliktust rendezni?

2019. okt. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
92%

Ezek nem piti dolgok. Az én lányom azért kapott egyszer fekete pontot mert firkált a padra, amit egyébként le lehet radírozni. Na ez sztem piti dolog azokhoz képest amit írtál.

Térdepeltetitek szerencsétlen gyereket? Azt hittem a 21.században már senki nem alkalmaz ilyen módszereket. Talán normálisan nevelni kéne a gyereket ahelyett h erőszakkal fegyelmezitek. Ráadásul még csak másodikas, mi lesz később? Az nem releváns h hányan kapnak még beírást, mért ha Pistike verekszik meg nem tud viselkedni akkor a te gyereked is verekedhet? Nem hiszem.

Jogos h ezekért beír az ellenőrzőbe és igen, ez a szülőnek jelzés h nevelje a gyereket!

2019. okt. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
91%

Az iskola házirendjétől függ. Nálunk pl akinek van szóbeli osztályfőnökije, az max jó lehet már magatartásból a félévben. Ha írásbeli is van, akkor már változó a magatartás értékelése.

Amennyiben szerinted ez nem számít, hiszen a magatartás jegy is (mint ahogy a többi is) csak a szülő felé tájékoztatás, akkor nincs jelentősége.


Én speciel csak tudomásul vettem, aláírtam. Dicséretet nem kapott érte a gyerek, de azt eddig is tudtam, hogy soha nem lesz példás magatartású.

2019. okt. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és hozzátenném, hogy az osztályfőnöki beírás mellé az osztályfőnök szóban még hozzátette nekem címezve, hogy "inkább ilyen legyen a gyerek" :D Szóval igen, ez csak nekem jelzés.
2019. okt. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
27%

Ezek utan a gyerekem oruljon hogy enni kap otthon. Nem fenyegetnem hanem nem lenne tv internet, meg jatekok.

Iskola utan olvashat, tanulhat meg max rajzolhat ennyi. Nehogy mar piti dolog legyen amit muvel.

2019. okt. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
89%
Nálatok otthon a megalázás a nevelés. Ő is ezt teszi. Veletek van baj, a gyerek csak a tükörképetek.
2019. okt. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Aki nem tud építő és segítő hozzászólást írni az ne fárasszon legyenszíves azzal, hogy megalázva nevelek. Egyszerűen már nem tudom hogyan tudnám szófogadóvá nevelni a gyermekemet.
2019. okt. 11. 13:54
 18/27 anonim ***** válasza:
30%
Normálisan kellett volna megtanítani viselkedni. Azt csinálja amit otthon lát, hogy normális. Bem sokára igazgatóit is fog ezekért kapni aztán át rakhák másik suliba. Sajnos amilyen a szülő olyan a gyerek.
2019. okt. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
19%
Amiket felsoroltál, azok önmagukban szerintem nem feltétlenül érnek beírást. A pedagógus dolga is a nevelés, ennek a része az is, hogy rászól a gyerekre. Rám is sokszor szóltak rám, pedig “jó kislány” voltam. A verekedés kivételével, ha ezek nem rendszeresen vagy rászólás ellenére történnek, akkor nem érzem súlyos dolgoknak. Ha meg általános gond van a gyerekkel, tehát hogy folyamatosan gond van vele, nagyon kilóg a sorból, zavarja a társait stb akkor viszont azt kellene jelezni.
2019. okt. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
83%

Nem olvastam végig az összes hozzászólást, már az első néhány elég volt.

Azért tegyük tisztába a tényeket, és az oktatási törvényt Magyarországon.

Tanköteles gyereket iskolából kirúgni nem lehet, legyen akárhány igazgatói intője. Azt csak fegyelmi eljárás keretében lehet megtenni, de 10 éven aluli gyerek ellen az sem indítható.

Az eltanácsolás, mint olyan, az egy szóbeli kérés a szülő felé, miszerint ők nem tudják kezelni a helyzetet, keress neki másik iskolát. Nyilván a szülő próbál, nem akarja a gyerekét olyan légkörben hagyni, ahol utálják. De ez nem minden esetben megoldható, pl. ha vidéken laknak, nincs autó vagy sni-s a gyerek, stb. Ha ezek után a gyerekkel szemétkednek az iskolában, fel lehet őket jelenteni az Egyenlő Bánásmód Hatóságnál. Ugyanis elvileg nem kérhetik meg a szülőt, hogy vigyék el a gyereket az iskolából.

Tudom, hogy sok a tévhit, és a tanárképzőkön még említés szintjén sem szerepel az oktatási törvény, ezért még sok iskolaigazgató is azt hiszi, hogy neki jogában áll kirúgni egy gyereket az iskolából. Nem, nem áll jogában.

Az ellenőrzőbe beírni minden nap szerintem teljesen felesleges. Ezzel egy dolgot ismer el a pedagógus: nem tudom kezelni a helyzetet, anyuka oldja meg helyettem.

Nyilván vannak helyzetek, amikor ez elengedhetetlen, de minden nap?

Ha valóban gond van, be kell hívni a szülőt, és beszélgetni vele. De leginkább az iskolában történtekért az iskola a felelős. A szülő otthonról vagy a munkahelyéről nem tudja az iskolai házirendet betartatni a gyerekekkel.

Nálunk pl. beírnak ilyenért, hogy a gyerek nem ért be az órára, mert a büfében volt. És? Most én ezzel mit kezdjek?

Én leadtam a gyereket fél 8-kor az iskolában, hogy ott ő hol jár és mit csinál, semmi ráhatásom. Zárják be a büfét időben, ennyi. Nyilván leszidhatom, megkérhetem, hogy figyeljen erre, de ha 10.05-kor kerül sorra a büfében, akkor el fog késni az óráról, alsós gyerek még az órát sem ismeri rendesen.


Ha a gyerek nem bírja betartani a szabályokat, nem tudja végigülni a tanítást, stb. az iskola kérheti a kivizsgálást a Nevelési Tanácsadótól, erre viszont a szülő köteles elvinni a gyereket.

Ilyenkor nagyon szokta várni az iskola, hogy írják le, hogy a gyerek nem integrálható, de ezt nem szokták leírni. 2 okból sem:

1. Nincsenek speciális iskolák a magatartászavaros gyerekeknek, tehát nem tudnak mit kijelölni.

2. 2 személyes vizsgahelyzetben általában minden gyerek meghúzza magát, magatartászavar kivizsgálására így nem is alkalmas a Nevtan.

Régebben kijártak iskolákba, megnézni, hogy ott ténylegesen hogy viselkedik a problémás gyerek, de most már erre sincs pénz.

Nálatok persze még nem ennyire durva a helyzet, csak hogy lásd, azért nem olyan egyszerű ez a dolog, ahogy a tanító néni elképzelte.

Azért arra vigyázz, hogy a gyerek előtt ne nyilatkozz lesújtó módon a tanárról, mert akkor sajnos az iskolában a gyerek nem fog neki szót fogadni.

2019. okt. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!