Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ha a másodikos gyerekem...

Ha a másodikos gyerekem beírást kap magatartástól az ellenörzőbe akkor annak van valami jelentősége vagy csak a szülő felé tájékoztatás?

Figyelt kérdés
Kezdem úgy érezni, hogy minden piti dolgot beírnak.
2019. okt. 11. 09:14
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó hozzászóló! Nagyon szépen köszönöm a leírtakat! Megnyugtató volt! Köszi mégegyszer!
2019. okt. 12. 23:53
 22/27 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk nem csak beírnak,az eset után leordítják a gyerek fejét többször is,hogy anyukádnak nevelni kellett volna,ahelyett,hogy mást csinál,vagy ha csíkot húzott a cipője,akkor felsikáltatják (ez nálunk elsőben megtörtént),fenyegetik a buktatással,akkor is,ha négyes-ötös tanuló (ez egész évben megy),ha matekból nem tud megtoldani valamit,nem játszhat szünetben a többiekkel (tavalyi példa,más gyereke volt),ha csengetés után ér vissza a terembe,kicsukják,nem vehet részt az órán,stb,stb...Nagyobb súlyú tettért,pl hogy nem ment föl 7:43-kor 7:45-ig az ügyelebe,hanem megvárta azt a 2 percet az osztályban,osztályfőnökit kapott házirend megsértéséért.

Ezek után a gyerek egyre súlyosabb dolgokat csinálhat,mert hozzászokik,hogy minden szarért mennek a súlyos bünti,és ezután már nem tudják "fogni" az iskolában.

Más pedagógus tudná,de az övé épp alkalmatlan,rossz pedagógiai érzékkel.

Ha a gyerek nem fogad szót,nem feltétlenül a szülők a hibásak!!!

A világ legjobb,legszófogadóbb gyereke volt az enyém,amíg közösségbe nem került!(Megvizsgálták,értelmi,érzelmi intelligenciája,tájékozottsága messze a többiek fölött állt iskolakezdés előtt!)

Aztán látta a többitől,milyen hülyeségeket lehet csinálni,és egyszer-kétszer a bandához tartozás miatt ő is beszállt a buliba,amiről ÉN nem tehettem,nem velem volt évekig oviban-suliban.Hanem pár hülyegyerekkel,és alkalmatlan pedagógusokkal.

Megfékezni meg kéne,de ugyan,mivel?

Az én munkámat szarták el a pedagógusok,nekik kéne az igazgatói,vagy a kirúgás!

Ezt azért írom le,mert ezekhez képest leánynevelde a tiétek!A hüvelyességeket a többiektől simán ellesi,nem a szülő a hibás,aki ott sincs!!!

2019. okt. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
22es és miért jár még oda a gyereked?
2019. okt. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
90%
Van rá bárkinek is biztosítéka,hogy máshol nem lesz ilyen?Mi óvónőkkel és tanítókkal is mind megszívtuk,nálunk úgy látszik ilyenek a pedagógusok.A mostani helyzetben (alig vannak) csak rosszabb lesz.Nálunk jönnek-mennek a tanárok.Minden évben mások nyúzzák a gyerekeket...
2019. okt. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Keresni kell normális sulit. Én biztos nem hagynám tönkre tenniva gyerekem.
2019. okt. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
De mégis,hogyan?Mindenki a szebbik arcát mutatja,aztán kiderül,hogy belülről rohad a kívül cukormázas torta...De ehhez tapasztalni kell vagy fél-egy évet.Aztán ha az sem jó,vigyem megint máshová?Reménykedünk,hogy a következő tanár jobb lesz,a szülők ezt teszik...
2019. okt. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Látom itt sokaknak van negatív tapasztalata, de aztán mindenki le van pontozva. Igen, én is ezt látom, hogy otthon a gyerek tud viselkedni, bekerül közösségbe, megy a többivel a hülyeségbe, aztán a szülő a hibás.

Én váltottam iskolát a fiammal, az első iskola egy tragédia volt. Nagyon rossz volt az osztály, tanár meg nem volt, mert elsőben jöttek-mentek, még a próbaidőt sem várták ki. A gyerek olyanokat csinált, hogy én is elképedve hallgattam.

Behívott a diri, hogy amit a gyerek csinál, az tarthatatlan. Mondtam neki, egyetértek, hogy kívánja megoldani a helyzetet? Csak kapkodta a levegőt, hogy ezt mégis neki kéne megoldani? Hát mégis kinek? Én nem vagyok itt nap közben a suliban. Annyit kitaláltunk, hogy nem hagyom ott napköziben. De ez persze nem volt nekik elég. Másnap felhívott az iskolapszichológus nagy mézes-mázosan, hogy a gyerek érdeke az lenne, ha elvinném. Mondtam neki, hogy év közben eszemben sincs, majd szeptembertől. A diri a szemembe nem merte mondani, hogy vigyem el, mert amúgy az törvényellenes, így hát másképp utaltak rá, mintha az iskolapszichológus a mi pártunkon állna. Aztán többet nem is beszélt a gyerekekkel, szóval nyilván ő is "segíteni" akart megoldani a helyzetet.

Annyit tehet még az iskola, hogy az igazgató hív fel pár sulit, hogy átveszik-e. Több iskolának van szóbeli megállapodása egymással, hogy átveszik egymástól a problémás gyerekeket. Van, amikor segít, új közösség, új tanárok, a gyerek tiszta lappal indul, ő is jobban meghúzza magát.

De ez az iskola dolga, nem a szülőé. Nálunk nem volt ilyen, a dirinek nem voltak kapcsolatai. Na meg ő megszabadulni akart a rossz gyerekektől, nem cserélgetni őket.

Amúgy hülye voltam, év közben is el kellett volna vinni a gyereket, csak húzni akartam az időt, már én magam is elhittem, hogy a gyerekkel van a baj. Most már 2 éve vagyunk másik iskolába, idézem a tanító nénit, a "gyerek igazi kisangyal."

Szóval értem én, hogy a tanár az tekintélyszemély, meg a mai gyerekek el vannak rontva, tiszteletlenek, stb, de sajnos nagyon sok az oda nem illő pedagógus.

Szerintem ki kell állni a gyerekeinkért, mert nagyon sérülnek az ilyen helyzetekben. Támadják őket az iskolában, hazamennek, és még ott sincs nyugalom, otthon is jön a bünti az iskolában történtekért. Az otthon legyen nekik menedék.

2019. okt. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!