Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi a tanító célja ha kollektív...

Mi a tanító célja ha kollektív büntetést alkalmaz kisiskolásoknál?

Figyelt kérdés
2019. dec. 11. 13:30
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
93%
Nem kétlem, hogy előfordulhat néha olyan szitu, hogy nincs más megoldás, de alapból szerintem marhaság. Erre a legjobb példa a gyerekem régi sulijában (ahol egyébként büszkék voltak a kollektív bünti + megszégyenítés módszerére, és kizárólag ezekkel éltek) az a helyzet, mikor az igazgatónő egész órán állásra kényszerítette az osztályt, miközben szidta őket, mint a bokrot – nos, ezt követően az egyik kislány azt mondta az anyukájának, hogy alapból nem értett egyet azzal, amiért a büntetést kapták, de most már ő szívesen benne lenne. Szerintem ebből is látszik, hogy ez remek eszköze lehet a gyerekek „elvadításának”.
2019. dec. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy nem lehetett tudni ki volt. Az egyik gyerek nem fogadott szót, erre az egész osztály fekete pontot kapott. Lányom úgy mesélte otthon, hogy az nem az ő fekete pontja, de mindenki haza kellett, hogy vigye. Én ezen nagyon meglepődtem.
2019. dec. 11. 22:12
 13/26 anonim ***** válasza:
7%

Most őszíntén... a gyerek elmondta mi történt, ő is kapott mint mindenki más EGY VALAKI MIATT. Ki az istent érdekel egy fekete pont???


Ha egyeseket osztogatnának érettségi előtt kollektíven, azt mondom oké, akadj ki, rontja az átlagát. De egy fekete pont az semmi, a szülőnek egy jelzés, ami ebben az esetben még csak nem is neked szól.

2019. dec. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
96%

Célját nem értem,de hogy hatástalan az biztos jókat elvaditja ,rosszak még nem lesznek jobbak


Enél csak az idegesitöbb ha rossz gyereket jó mellé ültetnek órán.

2019. dec. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
49%
A tanárok kezében igen kevés eszköz van a diákok megregulázására. Igazságosnak nem igazságos a kollektív büntetés. Ugyanakkor mikor történik valami nagy disznóság, de az osztály összezár, és nem lehet megtalálni a felelőst, akkor van létjogosultsága a dolognak. (Természetesen nem mindegy, milyen jellegű a büntetés.) Mit csináljon a tanár? Hagyja, hogy körberöhögjék? Az egész osztály bűnrészessé vált a rosszban, és ilyen logika alapján jogos a dolog. Oké, a diákok közt nyilván nem lesz, aki feláll, és árulkodik, mert az ilyeneket kiveti magából a közösség. A dolog célja nem az, hogy mindenki rosszul járjon, hanem hogy az elkövető lelkiismeretére hatva kicsikarja a beismerést. Ami persze csak a gerincesebbjétől várható el. Másrészt - ahogy azt írta valaki előttem - az osztály talán megbünteti a vétkest a maga módján, aminek lesz talán némi visszatartó hatása.
2019. dec. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
60%
az osztåly nem fogja megbüntetni akik miatt büntetėst kaptåk,viszont jók meg båntosak lesznek.
2019. dec. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
72%

A tanító elbukott,mint hozzáértő pedagógus,egyértelműen keménykedik.

Szerinte így célt ér,amit némely esetben persze nyilván elér a büntetéssel,de csak a nagy számok törvénye miatt.

Amúgy pedig maga alatt vágja a fát,meg a jó gyerekek alatt,akiket jogtalanul büntetett,és akik bár jónak nevelődtek volna,de ennek az érzelmi intelligenciától mentes,fekete pedagógusnak köszönhetően még több kezelhetetlen gyereket termel ki a módszere.

A fiam is érintett ez ügyben sajnos,egyre problémásabb,mióta iskolába jár.Nem elég a sok hülyegyerek az osztályban (bukóbbnál bunkóbb kiskölkök,igazi osztály rosszai),még a tanító sincs a helyzet magaslatán...

Ha hajlandó erről beszélni veletek,érdemes szülőin megemlíteni.

A miénket nem érdekli,mi a véleménye a szülöknek,lesöpri az asztalról,üondván,hogy itt csak ő dönthet,és azt el KELL fogadni.Mindenki morog rá,de el is engedjük a dolgot,mert tudjuk,hogy nem változik.Az én gyerekem jó gyerek,de ennek köszönhetöen idén még csak 2db ötöse volt magatartásból,a többi 3,4-e s.

Ja,és mégegy: ha van érinthetetlen gyerek,őt nem fogja büntetni,vagy nem úgy,ahogy a többit.Ekkor is jöhet a kollektív.

2019. dec. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
41%
De (jó akaratúnak megismert tanárnál, tényleg kideríthetetlen tettes/tettesek esetén) a többi gyerek nem ugyanúgy rosszat tanul abból, ha nem történik semmi? Melyik igazságosabb, ha a vétlen is nekiállhat mondjuk takarítani vagy szorgalmi feladatot írni, vagy ha a vétkes és közönsége jót derül és mindenki arra szocializálódik, hogy ha nem látják és ügyesebb, mint a "vezetőség", akkor bármit lehet?
2019. dec. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 ququcs ***** válasza:
77%
kifejezetten káros. és igazságtalan !!!!!! Ilyet egy pedagógus dühében tesz, mert nem tud megbeszéléssel az igazsághoz jutni.
2019. dec. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
49%
Amúgy meg tök jó lenne, ha tanárok is válaszolnának a kérdésre. Én például az vagyok, illetve csak voltam, mert utáltam. Egy igen gyenge intézményben tanítottam 30-35 fős hülyegyerekekben gazdag osztályokban, ahol igen, alkalmaztam egyszer-kétszer kollektív büntetést. Sőt, diákként is részesültem kollektív büntetésben. Divat a tanárokat utálni, de lehet utánuk csinálni jobban.
2019. dec. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!