Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Tanácsoltál már valaha is...

Tanácsoltál már valaha is szabályszegést a gyerekednek?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy az utána járó büntetést felvállalva kövesse el.


Néha ki tudnak találni olyanokat a tanítók, hogy lehet jobban megéri a gyereknek elfogadni egy kisebb büntetést mint betartani egy vállalhatatlan szabályt. Amúgy néha maguktól is rájönnek erre a gyerekek, de jó az ha kapnak egy kis bíztatást?


2020. jan. 31. 11:25
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálunk még ilyen nem volt.

El sem tudom képzelni mit is tudna a tanár kitalálni, hogy abban csalni kellene, és büntetést kapni érte.

2020. jan. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
62%
Nem és azt sem tudom elképzelni hogy egy tanár olyasvalamit tud kitalálni, ami egy gyereknek nem vállalható.
2020. jan. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Irnal peldat?
2020. jan. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
94%

Nem, de el tudok képzelni ilyet.

Pl nálunk volt olyan feladat, hogy mindenki vigyen be irodalom órára otthonról egy Petőfi verseskötetet. A tanár szerint ez alap dolog, hogy mindenkinek van otthon egy Biblia és Petőfi.

Nekünk nem volt. Megkaptam érte az egyest, és ennyi.

2020. jan. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Példa:


Egy gyerek kikéretőzik órán, de a tanárnak olyanja van èppen hogy nem engedi ki. Mikor a helyzet kritikussá válik, a gyerek kirohan, mert jobb egy nagy szidást utólag elviselni, mint az osztály előtt bevizelni.

2020. jan. 31. 12:30
 6/31 anonim ***** válasza:
47%

nekem anya mondta párszor, valahol az idegösszeomlás után, de még az öngyilkossági kísérlet előtt, hogy puskázzam ki a dolgozatokat, olyan szinten felesleges baromságokkal húztak végig általánosban, hogy volt hogy ő sem bírt jobbat kitalálni...

mondjuk ezt a büntetés felvállalós részt nem értem? szegjen szabályt, majd adja fel magát? ennek kicsit ilyen lúzerszaga van

2020. jan. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
84%
ja, kimenni vcre? persze hogy menjen ki. az meg hogy néhány kivénhedt nyanya mit rikácsol, hol érdekel bárkit is?
2020. jan. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
27%
A gyerek menjen el a szünetben mosdóba. Egy iskolás minimum 6 éves, szobatiszta, ergo 45 percig képes kell hogy legyen visszatartani amit kell, hacsak nem épp szalmonellás, vagy hasonló. Total érthető, ha a tanar megunja, hohy Pistikének valahogy mindig a matek óra középén van vizelhetnekje.
2020. jan. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
66%

Igen. A gyerekre rájött a hasmenés, szólt hogy kimenne,nem engedte ki a tanár, kis idő mulva szolt hogy nagyon kell, akkor kiengedte, de már maszatos lett a bugyi. mondtam hogy legközelebb ha ilyen van es nem engedik akkor feláll és kimegy. Majd én lemeccselem a tanárral ha gondja van.


Nem tudom mondjuk nekem az is alap hogy ha pisilni kell akkor kimegyek ha éhes vagyok eszem. Nem vagyok senki rabszolgája.

2020. jan. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Nyilván ne adja fel magát, ha nem muszáj, de van, amikor nem is kell, mert egyértelmű a helyzet.


Olyasmiket vártam, mint a Petőfi kötetes történet, jöhetnek még. A puskázós példa is jogos lehet némely esetben, bár ez kissé szubjektív. Azért tèny, hogy nagyon sok felesleges dolgot kérnek számon fejből. (Pl. költők születési dátuma meg a feleségeik neve...)

2020. jan. 31. 13:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!