Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Otthon tanulás a jelenlegi...

Otthon tanulás a jelenlegi helyzetben a gyereket segítő szülőknek hogy megy?

Figyelt kérdés

Én úgy érzem, hogy nem elég ez a fajta tanulás.

3 általános iskolás gyerekkel vagyok itthon, 1-3-5évfolyam.

Minden lehetséges fórumon kapjuk a faladatokat, messenger, FB csoport, Classroom, Kréta, email. Stb.

A két kisebb nemigen tud még egyedül tanulni, a 3-os még csak-csak, de a kicsi egyáltalán nem. Mellette ott kell ülni, az olvasás éppen megy- még nem tud hiba nélkül értelmezni mindent. A középsővel megbeszéljük a feladatot, dolgozik egyedül, a nagyfiam pedig a tanulást tudja egyedül, de hogy minden tanárnak minden fórumon vissza legyen időben küldve minden, abban még nagyon sokat kell közreműködnöm.

Úgy érzem, hogy próbálok mindent megtenni, hogy segítsem őket, van jó napirendünk, minden reggel tesióra, kb minden meg van csinálva, a rajz - technika feladatokat hagyjuk csak hétvégére.

Borzasztóan lefáradok a tanulás és a háztartás mellett... de ez most persze nem számít, csináljuk amit kell.

Ettől függetlenül mégis úgy érzem, hogy ez nem lesz elég nekik, hogy ez a féléves anyag homály lesz, és erre hogy lehet később építeni? Főleg alsóban?

Mert megcsináljuk a küldött feladatokat, de úgy érzem, hogy nem tudunk elmélyedni a tanulásban/tudásban.


2020. márc. 27. 16:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
én egy másodikossal küzdök, amúgy itthon dolgoznék, de nem tudok. konkrétan semmit. csak főzök, de takarítani semmi idő nincs. és így sem jutunk a végére, hétvégére is marad. biztos én csinálom bénán. a tavaszi szünetről még nem tudok, remélem lesz egy kis pihenés és utolérjük magunkat.
2020. ápr. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Központilag kiírták, hogy kötelező lesz megtartani a tavaszi szünetet.
2020. ápr. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!