Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Pedagógusok- egy kérdés?

Pedagógusok- egy kérdés?

Figyelt kérdés

Kedves Pedagógusok- szeretném megkérdezni, hátha Önök jobban tudják, hogy alsós gyerekemnél majd kezdeményezhetem év végén, hogy ismételjen évet? Nem hinném, hogy bármiből bukásra állna, meg kb. csinálgatja is amit kell, de én úgy látom, hogy ez nagyon kevés. :( Egyszerűen úgy érzem, hogy én nem tudom átadni úgy a tananyagot, hogy erre később építeni lehessen.

Szerintetek lesz erre lehetőség?


2020. ápr. 7. 14:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ne tedd. Majd behozza. Hidd el a többi osztálytársa sem fog nagyobb ütemben fejlődni otthon tanulással.
2020. ápr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok pedagógus,csak egy szülő.Szerintem az hogy évet ismételjen a gyerkőcöd az túlzás,de én is úgy gondolom hogy amit itthon tanul,és én magyarázom el neki az édes kevés.Ezek mind kifognak neki maradni,egy alsos gyereknél meg jo lenne az alapokra epiteni.Úgy gondolom hogy a következő évben kellene lazítani a tananyagon és ezt a 2 hónapnyi anyagot átvenni,gyakorolni hogy mindenkiben rögződjön.
2020. ápr. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Csak az érdekelne, hogy ha úgy alakul, lehetőség lenne-e rá?

2020. ápr. 7. 15:22
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs lehetőség. Ha megbuktatják, akkor is nyár végén pótvizsga van.

Magántanár nem opció? Neki se tenne jót, ha "megbukna".

2020. ápr. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak pedagógusnak készülök... de úgy tudom, csak első év végén van erre lehetőség.

Én azt gondolom, hogy ezen kár most rugózni. Nem a tiéd lesz az egyetlen akinek nem (úgy) sikerül elsajátítania az anyagot, és azt is gondolom, hogy minden normális pedagógus a következő tanévet azzal fogja kezdeni, hogy átismétli, újra veszi ezt, ami idén el-, illetve a szülőre maradt.

Nem tudom, hanyadikos a gyereked, de nem gondolom, hogy annyi totál újdonság lenne hátra az alsós anyagban, ami megfelelő irányítással később ne lenne könnyedén pótolható.

2020. ápr. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Biztos megengedik, de minek? Majd jövő év elején úgyis átismétlik ezt a részt is, aki amit nem értett a szülő által, azt majd év elején a pedagógus elmagyarázza, vagy esetleg korrepetálás címén fel lehet zárkóztatni a gyereket. De mi értelme annak, hogy egy egész évet megismételtetsz vele, elmarod a jelenlegi barátai mellől, az összes barátja az osztályból menni fog tovább, a tiéd meg visszamarad, netán még szégyenként is éli esetleg meg, netán még csúfolják is majd érte, mintha megbukott volna.

Egyébként az én fiam semennyivel sem érti kevésbé az anyagot itthon, mint ahogy az iskolában. Úgyhogy szerintem ha kicsit jobban összeszeded magad, készülsz a feladatokra, utána jársz a dolgoknak (én is ezt teszem, nap, mint készülök a másnapra a fiammal), akkor simán leadod olyan szinten, mint a tanár. Hisz neked csak a saját gyereked van, akivel egyként tudsz foglalkozni, míg a tanárnak tizen-, huszon gyerekkel kell ezt megoldani. Szóval szerintem ennek is meglehet a maga előnye. Plusz, itt még látod is, hogy a te gyerekednek egyként mi nem megy és jobban tudsz vele gyakorolni.

2020. ápr. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Erre nincs törvényes mód tudtommal. De minden észszerű pedagógus úgy készül, hogy az otthontanulós időszakot erősen ismételni és újratanulni kell szeptemberben.
2020. ápr. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

Én már csak magántanárként dolgozom. Most nem tudom, hogy van-e lehetőség, de régebben volt, szerintem most is. Volt tanítványom (nem elsőben) szülő kérésére ismételte az évet. Viszont, ha nem muszáj, én se javasolnám. Az említett okok miatt se, illetve 16 éves kor fölött már nem járhat általános iskolába. Ez most még nem aktuális, de nem tudom, hány évesen kezdte, ha később, akkor könnyen kicsúszhat, ha később bármi miatt veszít meg egy évet. Akár egy kötelező évismétlés(bukás)/hosszabb hiányzás (tartós betegség), vagy bármi miatt. Így kár lenne ezt az évet "elpazarolni". Ha van rá anyagi lehetőséged, én inkább magántanár bevonását javasolnám, akár a nyár folyamán.

Persze "mindenki lemarad" most, a tanárok ezzel tisztában vannak, nyilván lesz ismétlés, de mivel az adott év anyaga önmagában is túl sok, azért több hónapot (ami most kimarad) teljesen nem fognak tudni újra átvenni. Jól érzed, hogy az az ismétlés nem mindenkinek lesz elég, te ismered a gyereked, de én az évismétlést csak végszükség esetén ajánlom.

2020. ápr. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
33%

" 16 éves kor fölött már nem járhat általános iskolába"

arra kíváncsi volnék, hogy ezt honnan vetted? Nettó baromság. Nem tanköteles, de miért ne járhatna? Ha valaki 50 évesen akarja elvégezni az általános iskolát, akkor is megteheti (nyilván nem a gyerekek között). 16 éves 8.-os nem is kirívó eset. Ha évvesztes és mondjuk még visszatartják, meg bukik is egyet, máris kifut belőle.


Amúgy kedves kérdező, tuti nem lesz gondja a gyerekednek. Hogy miért gondolom? Mert a kérdésedből is látszik, hogy tanultok, foglalkozol vele.

Hidd el, nagy számban lesznek olyanok, akik ezekben a hónapokban bele sem néznek tankönyvbe, nálunk több olyan gyerek is van, akik konkrétan be sem jelentkeztek az osztály digitális termeibe (nem eszközhiány miatt, mert láthatóan napi szinten fent vannak interneten)

2020. ápr. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 9-es!

Természetesen arra gondoltam, hogy nappali tagozaton nem járhat. Igen, befejezheti az iskolát felnőttek között, de nem hiszem, hogy a kérdezőnek, vagy bárkinek ez lenne a célja, ezért hívtam fel a figyelmét, hogy ezt is vegye figyelembe. Ha megnézed, én se javasoltam neki az osztályismétlést. Egyébként onnan veszem, hogy volt ilyen tanítványom, akik pont ezért kerestek fel, hogy be tudja fejezni a gyerek a 8. osztályt, mert ott már nem ismételhet. Van némi rálátásom, hogy mennyire motiváltak azok a gyerekek, akik így "kihullanak", a kérdés alapján a kérdező gyerekénél nem indokolt, hogy később ilyen helyzetbe kerülhessen. Nem értem, neked miért probléma, ha valaki felhívja a figyelmét olyasmire, amire esetleg most nem gondol.

2020. ápr. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!