Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Sulikezdésre miket kell venni?

Sulikezdésre miket kell venni?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezd a fiam, ha kiderül felvették-e a választott suliba, adnak majd valami listát miket kell beszerezni vajon? Van amit érdenes előre megvenni, pl. Iskolatáska, tolltartó?

2020. máj. 2. 20:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%

Tutira kaptok majd tanszerlistát! Ha totál újak vagytok abban a suliban, mindenképpen várd meg, miket kérnek. Egy ismerősöm járt úgy, hogy nem szerették az anatómiai iskolatáskát, és vehetett újat...

Nálunk meg a polgi ad teljes tanszercsomagot, így táska, tolltartó és tornacuccon kívül semmit nem kell vennem.

Az elsősöknek amúgy egy szekérderéknyi holmi fog kelleni. :D

2020. máj. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Az osztályfőnök adja oda a tanszerlistát az első szülőin. Előre nem érdemes vásárolni, kicsit más kell mindenhol.
2020. máj. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Köszi, elsőbe megyünk, úgyhogy teljesen új a dolog még :)

Azért gondoltam pár dolgot megvenni, hogy ne eszerre kelljen majd augusztusban költeni. Ilyenbe hogy milyen táskája van is beleszólnak? :o

2020. máj. 2. 21:12
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Inkább tedd félre a pénzt, meg fogsz lepődni miket kérnek.
2020. máj. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
88%

MI is érintettek vagyunk, ezért követem ezt a kérdést.


Ezen a mondaton nagyon fennakadtam:


#1: "Egy ismerősöm járt úgy, hogy nem szerették az anatómiai iskolatáskát, és vehetett újat..."


Ez most hogyan van? Mi volt a bajuk vele? És milyen jogon tehetnek ilyet?


Őszintén szólva én nem szept. elején szeretnék rohangálni iskolatáska után. Egy csomó dolgot nyilván nem tudhatunk előre, hogy mit kérnek, de ami egyértelmű, hogy kell (pl. iskolatáska, tolltartó) legalább azt beszerezzük előre nyugodt körülmények között. Arról nem is beszélve, hogy ezek a legelső naptól kelleni fognak. Elég baj lenne, ha egy-két hétig ezek nélkül járna a gyerek iskolába.

2020. máj. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
29%

Az első szülői augusztusban lesz. Nem jár táska nélkül a gyerek. Az anatómiai táskák meg pont olyanok, mint a kenguruk, ráírják, eladják, és szakmailag nem érnek semmit. Akármit is teszel a gyerekre, ha az 30kg, az egyértelműen káros neki. A táskáját vidd te!


A bevásárlásra szánt összeget meg tedd el, mert akár akarod, akár nem, akkor kell majd megvenned az összes cuccot, egyben. Jobb egyszer menni, mint 5x és cserélgetni vissza, amiben tévedtél.

2020. máj. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Másik dilemmám a táskával, mert elképedve láttam, hogy bőven 20felett vannak ezek az ergonomikus táskák, hogy elvileg, ha felveszik ide, nem is fog kelleni, mert nem kell hazacuccolni csak hétfőn bw, péntekenként haza, hétközben bent lesz a cucc a suliban.
2020. máj. 2. 22:39
 8/22 anonim ***** válasza:
77%

Nalunk a suliban az alsosok nem visznek haza szinte semmit. Szoval nincs 30kg taska...

Az "iskolataskaja" egy kis ovis fele hatizsak, benne a tolltarto es az uzeno, neha neha egy egy munkafuzet vagy olvasokonyv hetvegere pl verset tanulni vagy a kornyezet hazit megcsinalni (kiserlet)

Abba visz inni valot es nasit ha eppen ugy alakul.

Hetfon beviszi a tornacuccot penteken haza az kulon zsakban van.


Nem is ertem miert nem vezetik be ezt minden altalanosban. Igy tuti nem marad otthon semmi, nem szakad meg a gyerek sem.


Amit megvehetsz elore:

Grafit sima hb cerka legalabb 20db kelleni fog (siman elhagyja eltorik elcsereli kolcsonadja etc... Es mar nincs is akkor is ez van ha rairod a nevet 🤣)

12db szines min 3 csomag az evre (detto mint a grafit ezert kell tobb csomag)

12db zsirkreta

12db tempera

Postairon 2-3db minimum, tudod az amelyiknnek az egyik fele kek a masik piros

Radir hegyezo - radirba az elefantos szuper jo kicsi jol radiroz es nem szep h elcserelje a masikeval 🤣 probald ki h nem keni e el azt amit radiroznia kellene, meg a rotring jo marka esetleg par sajat markas. Hegyezo tartalyos legyen vekony es vastag cerkara is ha lesz olyan cerkaja. Min 2-3 db mindegyikbol.

Rajzlap 20-30db

Rajzdeszka (amire a lapot rogzited)

Irolap 2-3 csomag ha tobb az sem baj majd jovore jo lesz

Ecsetek ecsettalka (nalunk kertek festo kreativkodos polot ami anya vagy apa poloja, csak felveszi a sajat ruhajara)

Ollo jol vagjon nem kell nagy de a ovis lehet kicsi lesz. A kezehez nezd !

Ragaszto - stift (2db nagy) es technokol is

Tolltarto ne emeleteset hanem kihajthatot vegyek az praktikusabb es nem kell nyitogatni ha keres valamit, kizippezi es kiterito maga elott. Az omlesztos isajd kozepsuliba lesz jo.

Torna zsak torna cipo (a tobbit majd akkor ha megmondjak milyen szinu kell)

Negyzetracsos fuzet 2-3 db ( de ha tobb az sem baj majd jo lesz jovore is )

A irasfuzetbol csak annyit amennyit mondanak leven az jovore nem lesz jo mar.

Vannak meg ilyen elsos kezdo csomagok (palcika dobokocka korong stb.. van benne) max ami nem kell otthon jatszotok vele) viszont csobb csomagba mint egyesebel megvenni.

Tuti kell majd valamilyen szines lapok -de ezt majd megmondjak h pontosan milyen kell


Iskolataska.. hmm mint emlitettem nekunk nem kellet. Kerdezz ra h a suliban mire kell. Ha mindent vinnie kell akkor olyan valasz ami konnyu e kelljen meg a taska tomeget is cipelni. Ergonomikus akkor kell ha o cipeli be a suliba es haza is. Bent nem veszik fel, le van teve valahova. De ha viszed neki akkor nem szukseges mert az a napi 5 perc amig rajta van nem okoz gondot.

Markas akkor ha tuti h jovore is hajlando lesz hordani es alapban olyan gyerek aki vigyazz a dolgaira.


Arra keszulj fel h az elso evben sok mindent kell majd potolni neki. Pl fentebb a cerkat radirt hegyezot...

Hidd el nem szandekosan csinaljak hanem a masike szebb jobb csereljunk, ottfelejti a padon legirul elfelejti, kolcsonadja, vagy csak valaki mas elveszi ...

Az elso ev ilyen majd a masodikban jobb lesz 😁 vagy nem ! 🤣


Szoval ne stresszelj neki is ez az elso ev szoknia kell ! Neked is ! Szoval turelem optimizmus es mosoly ez az alap h tuleld es o is !


Egy 5 gyerekes tanito.

🙂

2020. máj. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
70%
Vannsk olyanbiskolák, osztályok, ahol minden cuccuk benn van egész héten a gyerekeknek, csak hétvégére viszik haza, ezért egy olcsóbb is megteszi. Hétközben csak egy kis ovis táskát visznek a tízórainak. Ha nem tudod biztosra, hogy az iskolátokban mi lesz a szokás,akkor azzal még várj. Ha tuti kell , akkor vegyél már most. A tanszereket semmiképp ne vedd meg, mert azt majd a tanító fogja megadni, hogy mi kell. Ez tanítóként változik.
2020. máj. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
75%

Hmm...

Alsos tanito vagyok de amiket leirtam az alap. Ettol elterhet minden tanar persze de leginkabb aprosagokban pl milyen legyen a technika csomag mennyi fuzetet ker vagy rajzlapot stb...


Mondjuk megvan a tavalyi listam a gyereke es az is amit en kertem. Ezek a tetelek eddig mindig benne voltak. (a magyoknal is es a elmult 15 evben nalam is)

A tobbi valtozo.


Pl a torna cucc: en sima feher polot kerek sotet sort, telre melegito szett mivel osszel tavasszal sok esetben kint vagyunk.


A lanyom sulijaban feher egyen polo (suli logos meg kell venni) plusz fekete sort,

A nagyoknal szinten suli logos polo es valami alsoresz sort leggins ...


Ha csak hetvegere kell hazavinni a cuccot az jo akkor erdemes hetkozben egy kistaskat hordania csak.

2020. máj. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!