Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Sulikezdésre miket kell venni?

Sulikezdésre miket kell venni?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezd a fiam, ha kiderül felvették-e a választott suliba, adnak majd valami listát miket kell beszerezni vajon? Van amit érdenes előre megvenni, pl. Iskolatáska, tolltartó?

2020. máj. 2. 20:43
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 5 gyerekes tanító!


Sok iskolában adott márkát várják el a felszerelésekből, így amíg nincs lista az iskolából, SEMMIT nem erdemes venni.

2020. máj. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Én diákmelóztam office depotban, rengeteg embernek inkabb elkértem a listaját és velük összeválogattam, mert sokan voltak és minden össze-vissza volt.

Sokszor pontos márkát írnak, vagy pl ceruzálból csak háromszög alakú jó. Filckészletből minimum 12 darabos, 3 féle színű kreppapír, különböző szines kartonok, ecsetek pontos száma (nem elég, hogy egy -egy vekony, közepes, vastag), volt akinek csak hajlékony vonlazót engedtek. Sokan mondták, hogy korabban már vásárolgattak de a fele cuccot újra kell vennie.

2020. máj. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
48%

szomoru ha konkrét markat varnak el az iskolaban

ertem en h elit iskolaban penzes korokben lehet

de spec se az eddigi iskolaimban sem a gyerekeim iskolajaban nem volt divat ez

bocs h mertem feltetelezni h az a normalis ha nem verjuk extra koltsegbe a szuloket egy iskola kezdés miatt


nekem elvem h nincs hazi feladat, vers és kornyezetbol a kiserletek - de ezek nem tartanak orakon at. soha nem szabdtam meg semmit sem mert tudtam h a szulok nem feltetlen vannak penzbosegben, pont ezért mondtam el h az első 2-3 évben nem szükséges iróasztal sem, ha van jó de ezért megvenni nem kell elobe. ajanlani ajanlom h erdemesebb a minoseget venni de nem varom el! semmi kozom a szulok penztalcajahoz.


nalunk/nalam nincs osztalypenz, arra a par unnepre bekerunk 500-1000.- és megvan az a pici meglepetés ami kell a gyereknek, évek ota megvannak a dekoraciok és a gyerekkel frissitjuk kezmuveskedes kozben.

az osztalykirandulas is olyan h buszjegy és belepo, 6-7 eves gyerekekkel nem kell 3 napos kirandulas.


szoval sajnalom a szuloket akik olyan iskolaban olyan tanarral kezdenek akik hasonlo elvarasokkal allitjak szembe a szuloket mint fentebb irtak :(

2020. máj. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
83%

13


Köze nincs az elit iskolához. Pont a szülőnek spórolnak vele. Megveszi anyuka 100forintert a tesco xar ceruzát, amiből hetente vehet újat, vagy megveszi az x markát 500ert, és az működik 3 hónapig....

2020. máj. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
3 gyerekem van, ebből kettő iskolás, és pedagógus vagyok, bár nem alsóban. Pontozzatok nyugodtan le, de szerintem jobb, ha írnak márkát is. A szülő nem töpreng annyit az üzletben, ha pontosítva van, mi az elvárás. Már nagyok a gyerekek, egy alsós van már csak, de sokszor kérdezgették tőlem, hol vettük, milyen márkát vettünk. Pl. zsírkrétánál sokkal könnyebben használható és jobban fed a waxos, ráadásul élénkebb a színe. Vagy volt olyan anyuka, aki olcsóbb színest vett, gondolta, jó lesz az is. Aztán irtó hamar tört a hegye, így vett ugyanolyat másikat. A harmadik vásárlás előtt kérdezte meg a tanítót (szeptemberi szülőin), mit ajánlanak. Szegény már simán ráköltött annyit, mint egy jobb minőségű, csak épp silányra.
2020. máj. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

16!


Így van, nalunknigy épp ezért javasoltak márkákat. Nem volt kötelező azt megvenni, csupán javasolták. Volt is, aki nem azt vett, hanem olcsót. Az év végére elhasznált a gyerek 6-8 csomagot az olcsóból, míg a másik egyet.

2020. máj. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
75%

Ezt irtam en is h az elvaras a hiba !

A javaslat rendben :)

Ezt en is szoktam h pl ebbol a x marka jo

Viszont nem tehetem meg h marpedig csak azt fogadjam el a szulotol. Elsore nem tudjuk h milyen az anyagi helyzetet. Pontos listat kapnak elore emailban.

Plusz egy leirast a elsoben levo "szabalyokrol", tanmenetrol, egyebekrol. Ebben van ajanlas a tanszerekre vonatkozolag. Pl fuzetbol azt aminek vastagabb a papirja.

Egyhez ragaazkodok az a tankonyvekre es munkafuzetekre az atlatszo borito, de ennek parktikus oka van.

2020. máj. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, úgy látom akkor inkább elrakosgatok apránként pénzt, aztán majd meglátjuk mi lesz. Az a biztos, mert szíven szúrom magam ha bevásárolok több tízezerért aztán a fele nem is lesz jó 😩
2020. máj. 3. 20:27
 19/22 anonim ***** válasza:
41%

A listát mindenféleképpen érdemes megvárni, illetve érdeklődhetsz a munkahelyeden, illetve a férjed munkahelyén, adnak-e beiskolázási támogatást, ha igen, akkor készpénz vagy utalvány, mennyi, hol lehet beváltani, stb.

Ha van ismerős gyereke az adott iskolában, tőlük is informálódhatsz, mire lehet számítani.

2020. máj. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet!
2020. máj. 4. 16:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!