Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hányadik osztálytól tanulnak...

Hányadik osztálytól tanulnak angolt egy átlagos általános iskolában?

Figyelt kérdés

2020. máj. 29. 22:29
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Falusi általánosban tanultam, de szerintem ez nem sokat befolyásol. 1. osztálytól 3.-ig lehetett angol szakkörre járni, ami inkább játékos feladatokból állt. Negyedik előtt kellett kiválasztani, hogy angolt, vagy németet akar a gyerek kötelezően tanulni 8. végéig.
2020. máj. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem iskolafüggő. A fiamnak 4. osztálytól volt angol, a lányom már úgy kezdte az 1. osztályt, hogy volt angol óra. Igaz, inkább csak énekelgettek, mondókáztak és játszottak.
2020. máj. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én tanultam suli függő volt. Az első helyen harmadikban kezdtünk el tanulni, a negyedik évet költözés miatt máshol kezdtem, ott csak ötödiktől volt nyelvóra.
2020. máj. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Elsos fiamnak mar van angol oraja. Enekelnek, mondokaznak alap szavakat mondatokat tanulnak
2020. máj. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Ezek szerint erre nincs egy olyan alap szabály, mint hogy pl. a szorzótábla másodikos tananyag.
2020. máj. 29. 22:54
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeim elsőtől tanulnak, első két évben csak játékos nyelv van, aztán harmadiktól szedték szét őket sima és emelt csoportra. A suli egyébként egy külvárosi sima suli egy megyeszékhelyen, szóval semmi extra, nincs semmilyen tagozat, össz-vissz két osztály van egy évfolyamon.
2020. máj. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 Andi80018 ***** válasza:
94%
Igen, iskola válogatja. A miénkben az a szemlélet, hogy előbb tanuljon meg írni-olvasni magyarul, és utána jöjjön a nyelv. Így nálunk 3. osztálytól lehet tanulni németet, vagy angolt.
2020. máj. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
28%
Én úgy tudom, hogy tantervileg 4. osztálytól kötelező. Viszont a szülők igényei miatt sok helyen már elsőtől is van. De őszintén mi értelme? Babadalokat tanulgatnak. Inkább levegőznének az udvaron ennyi idősen. Bőven ráér akkor elkezdeni, ha már az anyanyelvén tud írni-olvasni, csak megzavarja a gyerek fejét.
2020. máj. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
4.osztály, de általában van lehetőség szakkörszerű angolra járni már 1.osztálytól, vagy valamelyik suliban ez bele van építve a tananyagba.
2020. máj. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Sulifüggő. 4-től kötelező. Sok helyen korábban kezdik, ez is változó, hogy mikor és hogyan. A sulik egy részében ilyen szakkör/különóra jellegű, nem feltétlenül kötelező, de járhat akár az egész osztály is, viszont ezt nem osztályozzák és nincs benne a kötelező óraszámban, tehát a szabadidő terhére megy.

Más iskolákban rendes órarendi óra. Ez ebből adódóan kötelező és másodiktól ugyanúgy osztályozzák.

Ahol korábban kezdik, ott jellemzően már elsőtől van.

A tananyag és a követelmény szerintem itt nagyon változik, nem lehet olyat kimondani mint az általad említett szorzótáblás példa. Van suli ahol tényleg csak énekek, mondókák, bár ez egyáltalán nem haszontalan, sokat tesz a nyelv ritmusának, dallamának elsajátításáért és a helyes kiejtésért. Más helyeken szavakat is tanulnak meg némi nyelvtant is. Jobb helyeken mindezt játékosan.

2020. máj. 30. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!