Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hányadik osztálytól tanulnak...

Hányadik osztálytól tanulnak angolt egy átlagos általános iskolában?

Figyelt kérdés

2020. máj. 29. 22:29
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Szerintem mostmár egyre korábban. Amikor én jártam akkor 3.ba volt ízelítő és 4.be ki kellett választani hogy angolt vagy németet szeretnél tanulni. Aztán ha jól emlékszem ilyen 5.től lehetett a másikat is tanulni ilyen szakkör szerüségen
2020. máj. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
78%

A Nemzeti alaptanterv szabályozza az idegennyelv-oktatást. Az új NAT szerint idén szeptembertől ez a szabály:

„Az első idegen nyelv oktatása legkésőbb az általános iskola 4. évfolyamán kezdődik. Amennyiben az 1–3. évfolyam idegennyelv-oktatásában képzett pedagógus alkalmazása megoldható, és az iskola pedagógiai programja erre lehetőséget ad, az első idegen nyelv oktatása ezen évfolyamokon is megkezdhető.”


Persze ez az eddigi (2012-es) NAT-ban is így volt, de ahogy előttem írták, sok iskolában megkezdték az ismerkedést a nyelvvel már elsőtől.

A 2. idegen nyelvről az új NAT ezt írja: „A második idegen nyelv oktatása a 8. évfolyam után kezdődhet.”

Ez viszont eddig nem így volt, hanem 7. évfolyamtól lehetett már második idegen nyelvet tanítani az általánosokban. Ehhez hozzátartozik, hogy az új NAT 4.-ben heti 2, 5–8.-ban heti 3 órát ad az idegennyelv-oktatásra.

Ezektől azonban a kéttannyelvű sulik eltérhetnek.

2020. máj. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
60%

Én is elsőben kezdtem angolul tanulni (alsóban heti 3 óra, negyediktől differenciáltan heti 5 órában, de voltak 3 és 2 órás csoportok is). Második idegen nyelvet 4. osztálytól lehetett tanulni, de csak azoknak, akik angolt heti 5 órában tanultak, a gyengébbeknek nem. Szerintem tök jó volt, hogy már korán elkezdtük, mi nyolcadikban már középfokú nyelvvizsgát tettünk.

Ez volt 2000-ben, akkor voltam nyolcadikos.


A nagyfiam hatodikos, két különböző általános iskolába járt, mindkettőben elsőtől van idegen nyelv. Annyira jól megy neki az angol, hogy gondolkodunk a kéttannyelvű gimin. Heti négy angoloraja van, alsóban heti kettő, aztán három volt. Simán megért szinte mindent angolul, akar filmet is néz eredeti nyelven, felirat nélkül. Élő szóban ritkán hallom beszélni, de írásban sokat kommunikál angolul egyrészt netes haverokkal, másrészt volt már, hogy valamelyik fiókjához elveszítette a hozzáférést, de csak angol nyelvű support volt, simán lelevelezte velük, hogy mi a problémája, és meg is oldották.

Én biztos, hogy nem írattam volna olyan suliba, ahol nincs idegen nyelv már elsőtől. Viszont érdekes, hogy amikor kezdte a sulit, még úgy volt, hogy fölsőben lesz második nyelv is, de még mindig szó sem volt róla, pedig ősszel már a hetedik osztályt kezdik. Mondjuk nem izgat nagyon, gimiben majd választ másodikat,csak fura, mert nem erről volt szó.

2020. jún. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk elsőtől van angol oktatás, de kb semmit nem ér, mert csak heti 1 óra van, most másodikas a lányom, alig tud valamit angolul, nagyon keveset, pedig ő egyébként kitűnő tanuló.

Lehet hogy érdemesebb felsőbb évfolyamon, de heti több órában tanulni idegen nyelvet, mert ennek hogy csak heti egy órában van, nincs sok értelme.

2020. jún. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
71%
Nem szoktam ezen apellálni, de most tényleg kíváncsi lennék rá, miért nem hasznos a válaszom. A kérdező ezt írta: „Ezek szerint erre nincs egy olyan alap szabály, mint hogy pl. a szorzótábla másodikos tananyag.” De, van rá szabály, s erre a válasz a 23. hozzászólásban rejlik.
2020. jún. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
100%
Változó. Mi 4.-től kezdtünk tanulni, de pl az öcsémék sulijában 3.-tól kezdik. Vannak nyelvi szakos osztályok, ott elsőtől. Szóval attól függ, milyen suliba jár valaki.
2020. jún. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
4.től
2023. márc. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!