Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hányadik osztálytól tanulnak...

Hányadik osztálytól tanulnak angolt egy átlagos általános iskolában?

Figyelt kérdés

2020. máj. 29. 22:29
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
79%

Nincs olyan, hogy átlag. Sok helyen kezdenek már első osztályban, máshol negyedikben.

Mi kulfoldon élük, itt pl az altalanos iskolak 90%-ban nem tanitanak idegennyelvet, a maradekban pedig 7-8 évfolyamon van hetente vagy kéthetente egy óra. Középiskolában kezdik valóban tanulni a nyelvet és bármilyen hihetetlen is a "minél hamarabb kezdi annál jobb" hívőknek, egyáltalán nem így van.

2020. máj. 30. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
38%
Magyarországi angol nyelvtanulás alsó tagozatban a egy vicc inkább ,legalábbis mi suliban,ki költöztünk Németországba és itt a 3 osztályba heti 1-2 óra angol van és egész sok szót tanulnak írnak a füzetbe .
2020. máj. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

A helyi iskolában angol tanulásra csak szakkör formájában van lehetőség...


Némettel viszont már az óvodában ismerkednek

2020. máj. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Fiam most elsős, 3.-tól tanulnak angolt. Egy másik helyi suliban már elsőtől tanulnak,sokan pont azért is íratták oda a gyereket.

Én annó 4.-ben kezdtem nyelvet tanulni, mi voltunk az első osztály, akiknek már nem kellett oroszt tanulni, hanem angolt. Akkor nagyon büszke voltam erre, és örültem, hogy nincs orosz (főleg, hogy nem bírtam az orosz tanárt).

2020. máj. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
71%
A NAT 4. osztálytól biztosít ehhez órakeretet, tehát az idegen nyelv ott biztosan megjelenik. Van, ahol előbb is, egyre több ilyen iskola van (szerencsére)
2020. máj. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 MBbpg válasza:
63%
Abszolúte iskolafüggő. Én elsőtől tanultam, de 5-ik vagy 6-ik második félévében jött az osztályba egy skac aki addig nem is tanult angolt (az ő sulijában német volt helyette)
2020. máj. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én voltam általános iskolás, 32 éves vagyok, első osztálytól már tanultunk nyelvet. Az osztály egyik része németes volt, a másik angolos. Ahol most élünk, itt csak német van, viszont azt már óvodába tanulják, első osztálytól kötelező tantárgy, osztályozva vannak. A szomszéd településen meg csak angol van. Ott is elsőtől kötelező és ott is osztályozzák őket.
2020. máj. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk tanórai kereteken belül 4.osztálytól.

Szakköri és tehetséggondozó kereteken belül az elsősök is tanulnak már angolt játékosan.

2020. máj. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
23%

Kedves 11! De jó, hogy ezt írod. Én is ezt vallom, de nagyjából mindenki hülyének néz, mert hallották az emberek, hogy a gyerek kicsi korában még könnyen elsajátítja a nyelvet, ezért már az oviban is angolul akarják taníttatni a gyereküket. Holott egészen más a kisgyerek nyelvelsajátítása, amikor a szüleitől hallja, meg más, amikor a tanteremben.

Szerintem általános iskolában teljesen felesleges időpocsékolás, és más olyan dolgoktól veszi el az időt, ami ebben a korban még fontos lenne.

Amit egy 6 éves 1 év alatt megtanul az osztályban, azt egy 16 éves kb. 1 hét alatt.

A lányom 6. osztályos, 4 éve tanulnak angolul, tiszta 5 belőle, valami vicc az egész. Meg sem tud szólalni angolul. Minek? Inkább játszanának.

Egyszer egy nagyáruházban elkapott egy nő egy szórólappal, mert kisgyerekkel voltam, hogy angol ovi, vigyem a gyerekemet. Mondtam neki, hogy köszönöm, de én ebben nem hiszek. Erre olyan agresszívan elkezdett velem ordítani, hogy csak lestem. Hogy majd a gyerek felnőtt korában fog szenvedni, ahogy én is, és nem fog soha az életben normálisan megtanulni egy nyelvet, mert én felelőtlen anya vagyok. Mondtam neki, hogy pedagógus vagyok, tanultam a kisgyerek nyelvi fejlődéséről, én magam 3 nyelven beszélek, és jé, felnőtt koromban tanultam meg. Csak nézett.

Egyébként van az iskolákban, mert van rá igény a szülők részéről. Verseny van az iskolák közt, oda viszik a gyereket, ahol már elsőtől heti 5 órában tanulnak idegen nyelvet. Vidéken, ahol csak egy iskola van, ott egyszerűbb a helyzet. Nálunk 4.-től kötelező, de szakkör van már előbb is. A fiam nem jár szakkörre. De az egész osztály igen. Kérdeztem is, hogy nem lesz-e ez neki hátrány 4.-ben a többiekhez képest. Azt mondta a tanár, hogy dehogy. Egyszer bent maradt ezen az órán, mert nem tudtam érte menni, jobban tudta, mint a többiek. Kérdezte is a tanár, hogy tanítom-e otthon. Mondtam, hogy dehogy. Amit a tesótól hall otthon, meg amit home office-ban mi beszélünk, meg amit a tévében lát.

2020. máj. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
83%

19!


Magyarorszagon nagyon erős ez a minél többet, minél korábban mindenből gondolkodás. Ilyen olyan tanfolyam, különóra, bölcsis ovis foglalkozások, kutyafule. A gyerek nem lehet ma már gyerek se. Nálunk is volt anno -még amíg Magyarorszagon éltunk- az oviban jatekos angol. Az óvónő tartotta rendes foglalkozásként az ovi idejebe építve, tehát kötelező volt. Na, a 3 év alatt oda jutottal a gyerekek, hogy megtanultak tán 3 mondókat, amiből egyik se értett egy szot se, az alapszíneket és tudtak angolul köszönni.

Itt, ahol élünk, a középiskolában indítottak egy speciális programot, ahol a az első évfolyamon jól teljesítő gyerekek bekerülhettek egy programba, aminek a végén Cambridge nyelvvizsgát tehetnek C szinten. Ehhez az amúgy heti egyszeri 60 perces angol tanora mellé plusz egy jött be. Magyaran 3 év alatt, heti 2×60 perc angollal el fognak jutni C szintre. Mindenfele ovis angol, kulontanar akarmi nelkul. Csak azert, mert eleg idosek mar, ertelmesek es akarnak tanulni, nem pedig anyu és apu akarja.

2020. máj. 31. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!