Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szerintetek a tanároknak és...

Szerintetek a tanároknak és tanítóknak a "digitális oktatás" alatt könnyebb vagy nehezebb dolguk van?

Figyelt kérdés

2020. jún. 10. 18:13
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyám alsós tanítónő. Elege van ebből a digitális baromságból- így fogalmazott. Azt mondja nem tud így tanítani másodikosokat. Próbálkozik mert muszáj,de neki nem könnyebb. Mondjuk ő elég lelkiismeretesen dolgozik. Viszont minden nap panaszkodik nekem.
2020. jún. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha szívvel-lélekkel csinálta, akkor nehezebb. Mi szerencsére két ilyen tanítóra fogtunk ki, online órákkal, online tollbamondással. Nem mondom, hogy néha nem volt nyüzsi, főleg ha egyszerre volt órájuk, de lehetett mellettük normálisan dolgozni.
2020. jún. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
87%

Néhány tantárgynál volt olyan hogy én kerestem ki videót stb mert az tanár teljesítménye 0 volt ,volt olyan tantárgy amihez tanár videót is mellékelt hogy nézzük

Meg .tananyagot stb.

2020. jún. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
95%

A lelkiismeretes tanároknak nehezebb, a lustábbaknak könnyebb.

A matektanárunk minden napra feladatokat állított össze, amikor van óránk, a leadás utáni pár órával válaszolt is, hogy hogy sikerült. A némettanárunk szintén. Illetve az előbbi még online órákat is tartott.

A nyelvtantanárunk csak pár hetente adott feladatot, az is inkább random helyesírás dolgozat, nem a tankönyvi dolog. A feladatokat nem ő állította össze, hanem a felesége és ez full egyértelmű volt több okból is, amit nem fejtenék ki. Ja és úgy volt hogy a dogákat be kell jelenteni a digitális oktatás alatt, de ő még erre se volt képes.


Na és a többi tanárunk eközött a két véglet között volt.


(17l, megyeszékhelyi "elit" gimi)

2020. jún. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
87%
Nekünk is elküldték az anyagot,mi meg visszakuldtuk amikor kész volt.Ennyi volt a tanitàs.Egy tanár ismerős mondta hogy neki igy százszor könnyebb.Max napi 3 órája ment el vele,aztán szabad volt az egész napja,nem úgy mint rendes sulikor hogy 8-9 óra tanítás,fizut ugyan ugy kapott.Azért gondolom aki online tanított annak nehezebb lehetett.
2020. jún. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Most derült ki hogy melyik tanár mennyire tanít jól stb.
2020. jún. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
93%
Tanárfüggő. Aki eddig is úgy ment be az óráira, hogy nem készült csak éppen felolvasta az aktuális anyagot és kitöltette a munkafüzetet annak nyilván könnyebb, hogy most mindezt le lehet tudni kb. 10 percben. Viszont azoknak akik eddig is készültek tuti nehezebb. Szerintem őket a lelkiismeretük nem hagyta, tehát tuti készítettek/küldtek anyagot is nem csak annyit, hogy 25-26. oldal, ez viszont biztosan több idő mint egy órára készülni, amiben azért már mindenkinek van rutinja.
2020. jún. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
86%

Nehezebb. Szr motiváció nélkül dolgozni, és nálunk egyöntetű vélemény volt, hogy a munkájukból így pont az a rész hiányzik, amiért még érdemes csinálni: a gyerek.

Nem beszélve arról, hogy a munkaidejük így nem 8-16 között volt, mert sok gyerek csak a szülő munkaideje után tudott leülni tanulni, így akár még este 10kor is folyt a diskurzus adott anyagokról.

2020. jún. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem könyebb. Ott küldik, ahol akarják, és az küldenek amit akarnak.


Pl mi érettségi tételt kapunk leginkább. (Nem a tanár állította össze, hanem csak elküldte, s várta Messengeren kidolgozva) Ezt meg úgy, hogy nekem pl volt hogy 8 napig meg se nézte, hogy mit küldtem. A rekortosztályszintenmeg2 hét.


De olyan is volt, hogy csak egy PPT-t kért a tanárnő, megadott témákkal.


A vallás tanárt élveztem a leginkább: elküldött nekünk 3 YouTube videó címet (összbe 3 óra volt), azzal a szöveggel, hogy foglaljuk össze 1-1 oldalba a videókat. Ezt viszont senki se küldte el, nehogy már 12. végén ilyenekkel foglalkozzunk...


Meg olyan is volt, hogy a határidő április 3.-a volt valamiből, a tanár meg 30.-a körül perelt, hogy "A határidő lejárt", s hiába írtuk neki, hogy március 25.-e az az időpont, amikor feltette a feladatot, de ő inkább még égette magát. (Az OK, hogy 2 iskolában tanít, minimum 12 osztályt, de ha én beírom a telefonom naptárába, hogy mi mikorra kell, akkor ő is beírhatná... Classroom-ban ráadásul direkt írja a határidőket...)


Online órán volt heti 2. De a biológia olyan volt, hogy legelső alkalommal, a tanárnő az osztálychatbe beírta, hogy másnap (szerda) 11-től órát tart Zoomban. Végül tartotta 12-től. Következő szerdán semmi figyelmeztetés nélkül 9:56-kor küldte a linket, hogy vár órára. Az utáni héten vártuk szerdán, de nem volt óra, mert azon a héten pénteken kelt úgy, hogy órát tartana... Majd megint szerdán, stb...

2020. jún. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a kérdésre nincs jó válasz, mert tanárfüggő


Elsős fiam két tanítónénije nagyon odatette magát, de a fiammal mi nekünk kellett tanulni, mert ilyen szinten még nem önálló.

Kilencedikes lányom (Apáczaiba jár) nagyon élvezte a fizikatanárja óráit, viszont voltak olyan órák amik nem nagyon voltak megtartva.


Én gimnáziumi tanárként az összes órámat meeten tartottam (az én sulimban ez elvárás volt). Egy nagy táblán magyaráztam a laptop előtt. Próbáltam feldobni a tanórákat.

A számonkérések sajnos nem a valós tudást adták vissza, mert egy redmentás időkorlátos dolgozatnál nem láttam, hogy ki oldotta meg valójában a feladatokat. A beadandókkal ugyanez volt a helyzet. Többen csak a google első találatát küldték be.

Idén senki sem bukott a csoportjaimban. Nem tudom mi lesz ha visszaáll a rendes tanítás. A megfelelő alapok hiánya miatt félek, hogy sok diákom rontani/bukni fog.


Kérdező! Szerinted a digitális oktatás alatt a diákoknak könnyebb vagy nehezebb volt a dolguk, mint tavaly?

2020. jún. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!