Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szerintetek a tanároknak és...

Szerintetek a tanároknak és tanítóknak a "digitális oktatás" alatt könnyebb vagy nehezebb dolguk van?

Figyelt kérdés

2020. jún. 10. 18:13
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Szerintem alsóban nehezebb, felsőben már könnyebb- ott tapasztalataim alapján leginkább csak digitális hf feladás van... bár a töritanár pont küld óravázlatot is... a többi nemigen.

3gyereket tanítgattam itthon- 2-4-6. évfolyam... és ha még egy héttel tovább tartana kiugranék az ablakon.

A második tanítóink nagyon csupaszívek, rugalmasak és segítőkészek. A 4-es tanítóit már nagyon utálom- pedig eddig nagyon szerettem őket. Ők azok akik abszolút nem veszik figyelembe, hogy munka és három gyerek mellett nincs minden határidőben visszaküldve, de az adott héten minden kész van.

A gyerek tele van egyessel tesiből, technikából, rajzból... pf.... nem normálisak. :(

hál istennek, hogy vége van.

Nem tudom mi lesz, ha ősszel is folytatni kell.....

2020. jún. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

20 válaszolnak ,annak kisgyereknek aki mindent ugyan olyan jól akkár megcsinálni, lelkiismeretesen ,annak most nehezebb volt ,lányom az egyik példa rá kitünö tanuló volt mindig ,most a digitális oktatásnál is mindent úgy csinált meg ahogy az osztályba csinálná , viszont voltak olyan tananyagok amit az osztályba hamarabb megcsinálta ,mint itthon,

Én is láttam hogy vannak olyan tanárok akik rendes youtube videókat készítettek mint egy normál óra lenne és még élvezetes is volt érthető,kedves is volt,stb na azok tanárok nem 1-2órát vacakoltak vele .

2020. jún. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Tanárfüggő szerintem is. A fiamnak a tanító néni minden nap youtube-os videókat készített, és minden nap a visszaküldött házi feladatokat kijavította. Igaz, alsóban azért ez egyszerűbb, mert egy osztálya van, nem 6.

A felsős lányom tanárai viszont a legtöbb esetben eléggé összecsapták a dolgot. Elküldte, hogy mit olvasson el a tankönyvben, aztán kb. ennyi. Volt olyan, aki a bescannelt házi feladatokra soha rá sem nézett. Mindenki ötöst kapott, aztán nyilván akkor nem panaszkodik senki, hogy nem tanított normálisan.

2020. jún. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Hát, a gyerekek tudását mérni talán nehezebb.

De mondjuk bejárni nem kell, ezzel időt spórol, és kipihentebb lesz.

Meg pl ha videóban el tudja magyarázni nekik a dolgokat, pl matekot, kémiát, fizikát, az tök jó; meg ha szóval a gyerekek odakommentelik a kérdéseiket, és ő meg reagál rájuk. Akár még a videóban, akár óra után kommentben válaszolgat.

2020. jún. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

*mármint, hogy ami a fejében van, mert pl nem biztos, hogy pont ugyanaz kell, mintha az iskolában lennek az órák, tehát, pl ha feleltetni akarja a gyereket; lehet, hogy pl van , aki kinézi a megoldást a netről akár, de mondjuk talán az észrevehető, ha valaki úgy bambulja a monitort, mintha olvasna valamit.

De ez egyébként úgy alapvetően meg nem feltétlenül rossz ; hogy nem a tárgyi tudásra épít, hanem a készségekre, hogy keresse ki magának az információt, ami kell; és akkor nem kell megjegyeznie.

2020. jún. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!