Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Járhat a 7 évesem majd egyedül...

Járhat a 7 évesem majd egyedül iskolába?

Figyelt kérdés

Egyelőre még nem nagyon tudom elképzelni, hogy ez hogy lesz.

Szeptemberben kezdi a lányom a sulit. A férjem 06:30kor megy el itthonról, én nekem meg 07:00kor kell mennem kb munkába. Eddig ugye jó volt, oviba tudtam vinni már 06:45-kor. De iskola 8-tól van.

Ti hogy oldjátok ezt meg? El se tudom képzelni. Amúgy az iskolától 70 méterre lakunk, gyakorlatilag csak kimegy a kapun és bemegy az iskolába. Elég önálló kislány, de kicsit féltem, hogy egyedül induljon, készülődjön itthon. Minden tapasztalat érdekel.


2020. jún. 12. 20:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
89%
Én egyedül jártam de annak 25 éve.. Azért más világ volt. Ha 7kor el kell indulnod az pont jó mert általában 7kor nyitnak az iskolák.
2020. jún. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
96%
Általános iskolában is szokott lenni reggeli ügyelet, úgy emlékszem nálunk kb 6:30-6:40-től volt.
2020. jún. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
96%
Az első egy-két hétben valahogy oldjátok meg szerintem. Nem ismerem a lányod, de én megkérdezném, hogy nem fél-e egyedül elmenni, valamint egyszer-kétszer nyáron csinálnék egy „próbát”, pl. hogy apuka elindítja otthonról, te pedig a sulinál várod. De ezek előtt mindenképp sétáljatok el párszor együtt is az iskoláig!!!
2020. jún. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
85%
Ilyen közelre persze. Csak meg kell tanítani, hogy rendben hagyja ott a házat (villanyok, stb), és mindig jól zárja be az ajtót. A kulcsra meg vigyázzon. Szerintem egy értelmes 7 éves képes erre. A világ ugyan más lett, de az agyi képességek nem romlottak (sőt...), és azért mi is megcsináltuk ezeket, mikor én voltam kicsi a '90-es években.
2020. jún. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Persze, nem gondoltam első naptól kezdve, mindenképp az első heteket megoldjuk, csak nyilván évekig nem tudjuk megoldani.
2020. jún. 12. 20:47
 6/27 anonim ***** válasza:
85%
Vidd oda 6.50re. Nálunk akkor már mindig lézeng 6-7 diák a suliban, 7.10re meg már egesz sokan vannak.
2020. jún. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
42%
Én nem tudom, nekem is ilyen idős, de én nem lennék nyugodt. Amennyi gonoszság van ma is. Könnyen kifigyelik, aztán tudják hogy egyedül van otthon, és erre ne legyintsetek, hogy úgysem mert van ilyen!
2020. jún. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem is kell lennie reggeli ügyeletnek az iskolában, nem tudom elképzelni, hogy ne legyen. Én nem engedném egyedül. Nálunk már a földúton is úgy hajtanak ki a kocsik, mint az őrült. Amikor én voltam elsős, nem ilyen volt a közlekedési morál és nem is voltak ilyen gyors autók.
2020. jún. 13. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
37%

Magyarországon 70 méter is lehet veszélyes mert a gyerek kicsi az autósok különösen reggeli órákban sietnek be munkahelyüket és simán elüthetik mert nem látják .

Az iskolákban szokott ügyelet lenni fél7 töl fél8 ig ,de ilyeneket úgy is mondanak az első szülöin most nyáron vagy majd szeptemberben.

2020. jún. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk a suliban is van ügyelet, biztosan nincs nálatok?
2020. jún. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!