Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Katolikus iskolába járó...

Katolikus iskolába járó gyermekek szüleihez lenne kérdésem. Tényleg naponta ötször imádkoznak az iskolában?

Figyelt kérdés

Lányom új iskolában kezdi az 5. osztályt, mert elköltöztünk onnan ahová eddig járt. Itt (falu) ugye csak egy iskola van, (igaz amott is csak egy volt, de az normális volt)

katolikus iskola.

Na most, mi teljesen ateisták vagyunk, a lányom azt se tudja mi az a miatyánk. :)

Tehát a kérdésem az, hogy naponta több alkalommal kell majd imádkozniuk, vagy esetleg megmaradhat a lányom a realitás talaján?

Tudom, lesznek kötelező dolgok, mint egy tanévben 3x templomba elmenni, hittant tanulni, de ugye csak ennyi?

Ennyit mondott az igazgatónő.

Na de az anyukák egy része inkább máshová hordja a gyereket, mert nem elégedettek.

Tehát ha tényleg ezt takarja a katolikus iskola, akkor ki kell gyorsan találnom valamit.


Köszönöm.



2020. júl. 23. 13:57
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
91%
Bár én nem katolikus, hanem református iskolába jártam, de nálunk minden reggel volt egy 5-10 perces áhítat, amit valamelyik hitoktató tartott, elgondolkodtató, napindító néhány perc volt, ami egy rövid imádsággal és közös énekléssel zárult. Ezen kívül heti 2 hittanóránk volt. Jártak oda olyan gyerekek is, akik nem kaptak előtte vallásos nevelést, de ezeken nálunk mindenkinek kötelező volt a részvétel. Az már más kérdés, hogy senkire semmit nem erőltettek rá. Nekem tetszett a közeg, a tanárok sokkal jobban odafigyeltek mindenkire, mint abban a suliban, ahova előre jártam, a közösség sokkal összetartóbb volt. Szóval adjatok egy esélyt ennek a sulinak, lehet, hogy a lányod megszereti, mégha most nehezen elképzelhetőnek is tartod.
2020. júl. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
12%

Még az sem biztos, hogy egyáltalán felveszik ilyen háttérrel, mindazon álltal én tuti nem iratnám katolikus iskolába, nem hiányozna még egy bálványimádásra való tanulása, hogy még nehezebbé tegye a dolgát a gyerek.

Ha van Hites suli az lenne jó, de világiként esélytelen, hogy így bekerüljön.

Majd szépen viszed világiba. A Mi Atyánkot tudni egyébként az alapműveltséghez hozzátartozik. Még egy világi ember is minimum a gyerek 2-3 éves korától megtanítja. Hogy ha akarja a gyerek akkor tudjon alapimádságot.

2020. júl. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
95%

Leírom, hogy nálunk hogy van, de természetesen lehet, hogy nálatok teljesen különböző a rendszer.

- Templomba nem járnak

- Hetente minimum három hittanóra van, de ilyenkor többnyire csak rajzolnak, vagy bibliai történeteket hallgatnak

- Minden reggel és evés előtt imádkoznak

Mindazonáltal, ha sokan máshová hordják a gyerekeket, az intő jel. Szerintem a rendszer minden iskolában más.

Egy érdekes tapasztalat: Mi is ateisták vagyunk, de a kislányom hétvégente is elmondat velünk ebéd előtt egy imát.

2020. júl. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
8%

2+ 5.osztályba pedig átkerülni egy keresztény iskolába ott több kell ahhoz, hogy "csak" beíratom. És garantálható, hogy azt az évet 5.-et ismételni fogja a gyerek, mert ég és föld különbség van egy világi iskola tanulmányi szintjéhez és egy keresztény iskola tanulmányi elvárása között.

Nem egy gyerekről tudok, aki ugyan igy ahogy a te gyereked 5.be került, és az addig világi suliban 4-5-ös tanuló volt, keresztényiskolába örült ha bukás nélkül megúszták.

2020. júl. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
6%
4+ És az már egy nagy dolog volt ha nem több tárgyból hasalt el, hanem "csak" 1-ből.
2020. júl. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
16%

"vagy esetleg megmaradhat a lányom a realitás talaján?"

Tehát szerinted a vallás egy hülyeség?

2020. júl. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ez katolikus iskolásként változik.


Mi nagyobb városban lakunk, mi is katolikus suliba akartuk íratni a gyereket, nem vagyunk nagy vallásosak, de nem zárkózunk el tőle, de itt pl kötelező lett volna, minden vasárnap reggel 8tól délután 1ig a suliba menni, mise és egyéb hittan foglalkozások miatt.


A napi 5 imádkozás nem verte volna ki nálam a biztosítékot, de az, hogy heti 6 nap iskolába járjon a gyerek, ha akarja, ha nem, na az igen.

2020. júl. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
90%

Utolsó, ne mondj már ilyeneket. Csomó helyen már csak egyházi iskola van, mert megszállták az oktatást, és átvették a sulikat. Ahol nincs sima iskola, ott kötelesek mindenkit felvenni. Az oktatás színvonala ugyanolyan, mint az átvétel előtt volt. Többnyire a tanárok sem változtak.

De én törekednék rá, hogy ne ilyen helyre kelljen a gyerekemnek járnia, mert mi sem vagyunk vallásosak, és nem szeretném, ha ilyesmit kellene heti X alkalommal tanulnia. Inkább a nyelveken legyen nagyobb hangsúly, mint a valláson. Szerintem. De kinek mi. A baj ott van, ahol nem maradt választási lehetőség.

2020. júl. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
13%

Ezek alapján a kérdés már csak az, hogy egyáltalán oktatásilag bírni fogja-e, mert minimum 2x-esen jobban követelnek. Megadnak minden segítséget a gyerekeknek, de el is várnak, és ha hanyag vagy akkor pillanatok alatt le tudod rántani a jegyeidet.


Volt a nagylányom osztályában egy Misike nevű gyerek-gimibe. Misike elkésett: 1-es, Misike hol a földrajz atlaszod? Tanár úr otthon felejtettem: 1-es Misike. és így tovább. Ráadásul egy rövid idő után a szülőknek is be kellett szállnia-nem csak ráhagyni a gyerekre, hogy majd megtanulja a napköziben, és majd a tanár fog a gyerekkel vergődni.

Szóval van rengeteg előnye is a dolgoknak, van hátránya is-mert a nem oda való gyerek hamar kihullik. Ha se a segitségre, se az összefogásra nem reagálnak. Ellenben tényleg kiváló nevelést kapnak érettségire és egyet nem találsz közöttük aki a szülőkkel, vagy idegen felnőttekkel tiszteletlenül bánnának.

2020. júl. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
91%
2-es egy iskola van ott, ahova költöznek. Hogyan vigye állami iskolába ha nincs? Valószínűsítem, hogy nem vinné a kérdező egyházi iskolába, ha lenne más lehetőség. Az is hatalmas blődség, hogy a bölcsis gyereknek tudnia kellene a Mi atyánkot. Még iskolában is csak hittan keretein belül tanítják, nem történelem vagy irodalom órán.
2020. júl. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!