Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Katolikus iskolába járó...

Katolikus iskolába járó gyermekek szüleihez lenne kérdésem. Tényleg naponta ötször imádkoznak az iskolában?

Figyelt kérdés

Lányom új iskolában kezdi az 5. osztályt, mert elköltöztünk onnan ahová eddig járt. Itt (falu) ugye csak egy iskola van, (igaz amott is csak egy volt, de az normális volt)

katolikus iskola.

Na most, mi teljesen ateisták vagyunk, a lányom azt se tudja mi az a miatyánk. :)

Tehát a kérdésem az, hogy naponta több alkalommal kell majd imádkozniuk, vagy esetleg megmaradhat a lányom a realitás talaján?

Tudom, lesznek kötelező dolgok, mint egy tanévben 3x templomba elmenni, hittant tanulni, de ugye csak ennyi?

Ennyit mondott az igazgatónő.

Na de az anyukák egy része inkább máshová hordja a gyereket, mert nem elégedettek.

Tehát ha tényleg ezt takarja a katolikus iskola, akkor ki kell gyorsan találnom valamit.


Köszönöm.



2020. júl. 23. 13:57
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
95%
19-es: sajnos, nálad sem az iskola, sem a szülők nem értek el nagy sikereket...
2020. júl. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%

Nos, az én ötéves unokahúgom nem tudja a Miatyánkot. Ellenben roppantmód érdeklődik mostanában az űr, űrkutatás, bolygók, csillagászat... stb. iránt. Ő tudja már azt is, mi az a "Hűha"-jel, meg hogy hányadik bolygó vagyunk, hogyan jönnek a bolygók sorba, tudja, hogy van űrállomás, ahol emberek élnek és dolgoznak, nézte a kilövést...

Azt hiszem, megmondom neki, hogy ettől még totálisan műveletlen, mert imádkozni valóban nem tud...

2020. júl. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
4%

"Egy szep mesetortenet az egesz."

Hagyjuk már ezt!

2020. júl. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

Miért, mi más lenne? Ha nem fogja komolyan venni a lányom, akkor igen, egy mesetörténet, amit jó eséllyel pozitívan él majd meg.


Tényleg köszönöm mindenkinek a biztatást, tapasztalatok megosztását.

2020. júl. 23. 17:40
 25/38 anonim ***** válasza:
4%

"Miért, mi más lenne?"

NEM VAGYOK FANATIKUSAN VALLÁSOS,de szerintem ez nem mese,persze szerinted lehet még az. A véleményedet pedig tartsd meg magadnak!

2020. júl. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
88%
De te is tartsd meg magadnak, mert a te véleményed sem érdekel senkit.
2020. júl. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
5%
Nem én kezdtem el osztogatni a véleményemet.
2020. júl. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:
Ugye te sem gondolod komolyan, hogy bárki valóságnak éli meg, annak fogja fel? Ez maximum egy hit, melyben az hisz, aki akar. De a hit még nem tudomány.
2020. júl. 23. 18:46
 29/38 anonim ***** válasza:
12%

"Ugye te sem gondolod komolyan, hogy bárki valóságnak éli meg, annak fogja fel?"

Én valóságnak élem meg,te nem. Ennyi.

2020. júl. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
23%
Mert mire számítasz, miért hívják katolikus iskolának? Ha beíratod a gyereked, igen, megpróbálják majd keresztény hitre téríteni. Együtt fognak imádkozni reggelenként, hittanórára jár majd heti kétszer, Bibliát fog olvasni (és nem úgy magyarázzák majd neki, hogy opcionális), az évnyitó és záró és minden egyéb ünnep valószínűleg templomban lesz tartva, amire erősen fognak titeket is hívogatni, sőt még talán szülői előtt is fogtok imádkozni meg énekelni a többi szülővel. És még ezer program lesz a csendeshéttől az olcsó nyári hittantáboron át a cserkészetig, ahová a barátai fognak járni és ő is menni akar. Ilyen egy egyházi iskola. Ott nem ciki titkolandó magánügy, hogy ki miben hisz vagy sem. Ezért nem is értem, amikor ki van írva egy sulira hogy egyházi és a szülő felháborodva kiveszi a gyereket félévkor, mert azt azért nem gondolta volna, hogy "ennyire" az. :)
2020. júl. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!