Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Katolikus iskolába járó...

Katolikus iskolába járó gyermekek szüleihez lenne kérdésem. Tényleg naponta ötször imádkoznak az iskolában?

Figyelt kérdés

Lányom új iskolában kezdi az 5. osztályt, mert elköltöztünk onnan ahová eddig járt. Itt (falu) ugye csak egy iskola van, (igaz amott is csak egy volt, de az normális volt)

katolikus iskola.

Na most, mi teljesen ateisták vagyunk, a lányom azt se tudja mi az a miatyánk. :)

Tehát a kérdésem az, hogy naponta több alkalommal kell majd imádkozniuk, vagy esetleg megmaradhat a lányom a realitás talaján?

Tudom, lesznek kötelező dolgok, mint egy tanévben 3x templomba elmenni, hittant tanulni, de ugye csak ennyi?

Ennyit mondott az igazgatónő.

Na de az anyukák egy része inkább máshová hordja a gyereket, mert nem elégedettek.

Tehát ha tényleg ezt takarja a katolikus iskola, akkor ki kell gyorsan találnom valamit.


Köszönöm.



2020. júl. 23. 13:57
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Aki írta, hogy nem veszik fel, annak elmondom, hogy ez az egy iskola van itt, be van íratva, mert be kellett íratni.

Helybeli tanárok nem nagyon vannak, Egerből járnak ide tanítani.

"Alapműveltséghez hozzátartozik"

Értem. De ha egyetlen vallásos ember nincs a családban, akkor minek tanították volna erre? Soha szóba sem jött ez nálunk.

Igen, mindenképpen adok egy esélyt a sulinak.

Ami viszont nagyon meglepett, hogy egyik anyuka arra panaszkodott, hogy 13-14 éves kislányok talpig sminkben járnak suliba. Szóval ez így nekem olyan ellentmondásos.

2020. júl. 23. 14:25
 12/38 anonim ***** válasza:
3%

*Az is hatalmas blődség, hogy a bölcsis gyereknek tudnia kellene a Mi atyánkot.


Alap.Akár tetszik neked, akár nem.

2020. júl. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:
Az iskola erősségének inkább örülnék, mert az sok szempontból csak jó lehet, nyilván nehezebb, de középiskolai tanulmányokhoz jól jön.
2020. júl. 23. 14:29
 14/38 anonim ***** válasza:
94%
Ha annyira alap, akkor miért nem tanítják?
2020. júl. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
Miért kéne tudnia egy bölcsis gyereknek? Épp, hogy tudnak beszélni. :)
2020. júl. 23. 14:31
 16/38 anonim ***** válasza:
89%
Bolcsisnek miatyank? Vicces, nem kene ezzel kabitani oket mar ilyen koran. 6-os,igen,realitas talajan maradhat a gyerek. Aztan ha erdekli,olvasson rola. Egy szep mesetortenet az egesz.
2020. júl. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a megnyugtatást.

Természetesen oviban, alsóban is járhatott volna hittanra, de nem járt.

2-3 osztályos korában kérdezte miről szól, nagyvonalakban elmondtuk, azt mondta nem érdekli.

2020. júl. 23. 15:07
 18/38 anonim ***** válasza:
82%

Látom, idekeveredett valami vallási fanatikus. Ignoráljátok.


A mi ötévesünk sem tudja a Miatyánkot, de még abban sem vagyok biztos, hogy én hibátlanul el tudnám mondani. Na és? Ettől még hadd legyek már művelt meg olvasott, meg tanult, ha esetleg - ezen kívül - igazak rám a kritériumok. A Miatyánkon nem múlik semmi.


És egy iskola nem attól lesz jó vagy nem jó, hogy vallásos.


Azt nem tudom, hogy aki itt alapműveltségről meg erős iskoláról stb. papol, az miért nem volt akkor a hittanórán, amikor a toleranciát és egymás elfogadását tanították? Én ugyan nem jártam hittanra, de tudtommal a katolikus vallásnak ez az egyik lényege. Elvileg. De úgy tűnik, ezt ők úgy értelmezik, hogy csak azt fogadjuk el, aki pont ugyan, mint mi...

2020. júl. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
10%
14 Kinek a feladata tanítani a gyermekét születésétől fogva? A szülőknek. Az iskola ebbe csak be kapcsolódik.
2020. júl. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
86%
A szülő nem fogja erre tanítani ha ő maga nem vallásos. Az meg undorító dolog valakit művelettlennek titulálni. Ez ugyanolyan, ha én mint ateista megkérdőjelezem a vallásos épelméjűségét, mert valami olyanban hisz, ami a tudomány mai állása szerint csak mese.
2020. júl. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!